Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Recenzja: Remigiusz Mróz- Ekspozycja

22.sierpień 2017
Recenzja: Remigiusz Mróz- Ekspozycja

Tyle znaczeń może mieć słowo „ekspozycja“, ile motywów do zbrodni może mieć morderca. Odkryć tajemnicę sprzed lat będą musieli wspólnymi siłami komisarz Forst i dziennikarka Olga Szrebska. Dokąd doprowadzi ich ślad mordercy?

Remigiusz Mróz - polski pisarz i laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru roku 2016, który ujawnił się również pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Jego powieści sięgają różnych gtunków literackich, od powieści historycznej, kryminału, thrilleru prawniczego aż po science fiction. Jest jednym z aktualnie najpopularniejszych polskich pisarzy. Fani żartują sobie, że nie za nim nie nadążają, albowiem wszystkie swoje książki pisze w ekspresowym tempie.

Remigiusz Mróz

Ekspozycja

Pewnego ranka na Giewoncie odkyto zwłoki nagiego mężczyzny powieszonego na ramionach krzyża. Na miejscu zbroni nie znaleziono jednak żadnych śladów mogących doprowadzić do zabójcy. Sprawę ma prowadzić komisarz Wiktor Forst, który wśród kolegów ma opinię notorycznego podrywacza, czyli jak łatwo się domyślić - nie najlepszą. Większości swoich przełożonych działa tylko na nerwy. W znalezieniu zabójcy pomaga mu dziennikarka Olga Szrebska. Wszystko jednak wskazuje na to, że korzenie tej sprawy sięgają bardzo odległych czasów. Czy uda się zgasić pożar, który właśnie wybuchnął? Jednego możemy być pewni - przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Z udziałem komisarza Forsta powstały do tej pory następujące pozycje:

1.Ekspozycja

2.Przewieszenie

3.Trawers

4.Deniwelacja

komisarz Forst

Osobiście przeczytałam dopiero pierwszą część, ale muszę przyznać, że zaintrygowała mnie na tyle, że postanowiłam od razu zabrać się za kolejną. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest pełna zwrotów akcji i doskonale trzyma w napięciu. Wszystkim zwolenikom kryminałów i tajemnic polecam Ekspozycję z całego serca. Ja się nie zawiodłam.

[nk]

Źródła:

http://czwartastrona.pl

http://4.bp.blogspot.com

http://1.bp.blogspot.com

Udostępnij ten artykuł na: