Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

RECENZJA: Dzika droga

18.maj 2015
RECENZJA: Dzika droga

Kolejnym filmem poddanym naszej recenzji jest film Dzika droga. Dzika droga, film dwukrotnie nominowany za najlepszą kobiecą grę aktorską roku zarówno w głównej jak i pobocznej roli. Czy film, który jest odpowiedzią na stary film sprzed 8 lat z Emilem Hirschem "Wszystko za życie" powiódł się?

Ten autobiograficzny film powstał na bazie książki Cheryl Strayed, o wyprawie w której sama uczestniczyła. Główna bohaterka filmu (Reese Witherspoon), wyrusza w 1770km długą wyprawę, w raz z nią wyruszają drobne blondynki, przez łąki, lasy i zaśnieżone góry. Pomimo braku przygotowania fizycznego ani planu podróży, podejmuje wyzwanie zmagania się samemu na pustkowiu z różnymi trudnościami. Film przenosi nas do czasów dzieciństwa i zdarzeń bezpośrednio poprzedzających wyprawę, dzięki czemu dowiadujemy się co sprawiło, że zdecydowała się na tą wyprawę.

dzika_droga

Wygląd i gra Reese jest dobra. Czerwiec i Laura Dern jako jej słoneczna matka, z której stratą Cheryl nie potrafi sobie poradzić. Nie zdradzę chyba za wiele mówiąc, że te wydarzenie, podejmowane decyzje, rozwiązłość i narkotyki doprowadziły do tego, że podjęła się tej wędrówki. Oglądając film zastanawiałam się, z jakiego powodu lubić Cheryl? Zachowanie głównej bohaterki w przeszłości nie wzbudza sympatii, można również powiedzieć, że była świadoma swoich czynów. Potem się dowiecie ile miała na sumieniu, a podczas podróży jej to wszystko odpuścicie. Reese nie wygląda na swój wiek, ale jeśli wiecie ile czasu upłynęło (62 lata), to jej nie uwierzycie.
Domyślam się, że gdyby główną bohaterkę grała młodsza aktorka, gra aktorska była by dużo bardziej autentyczna.

Podczas filmu można napotkać również na zabawne fragmenty, przykładowo gdy widzimy jak główna bohaterka idzie z kijem cięższym niż ona sama. Większość czasu Cheryl walczy albo ze swoim strachem albo ze wspomnieniami. Podróż w jej przypadku jest formą terapii i oczyszczenia duszy. Fizyczny ból, który przeżywa przynosi oczyszczenie. W tym przypadku, cięższym od samotnej podróży okazało się samo życie.

Ocena: 8/10

[mih]

Źródło:

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=tn2-GSqPyl0
Fotografie ze strony facebookowej filmu Dzika Droga : https://www.facebook.com/wildmovie2014

Udostępnij ten artykuł na: