Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Randka w kawiarni

10.listopad 2022
Randka w kawiarni

Chodzenie po kawiarniach w poszukiwaniu odpowiedniej kawy, czytanie dziennika lub książki, oglądanie przechodniów, śledzenie wzrokiem obsługi lub klientów z sąsiedniego stolika. Kawiarnie mają swój urok, któremu łatwo każdy z nas ulegnie.

Przemyślenia, planowanie i randkowanie to są trzy słowa oddające gorąco-słodką atmosferę kawiaren. W niniejszym artykule przedstawimy praski bulwar oraz kawiarnie w Warszawie, gdzie spotykają się artyści, pisarze, miłośnicy kawy, gdzie gromadzą się ludzie by przedyskutować, przemyśleć sprawy codziennego życia w wieczornych godzinach. Kawiarnie były miejscem od dawna szczerych debat gdzie załatwiało się sprawy, to właśnie w kawiarni ludzie wymieniali się informacjami, plotkami itp.

Wiele firm reklamuje się twierdząc, że własnie do ich kawiarni przychodzili najwybitniejsi pisarze, tacy jak Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz, Gustav Meyring czy Egon Erwin Kish.  Każdy z nich chodziło do kawiaren, spotykali się z innymi pisarzami i popijali kawę. 

Kawiarnie w Polsce

Najbardziej rozpoznawalną kawiarnią w Polsce pozostał oczywiście Coffeeheaven (z niewielką przewagą sieci Starbucks), a to pomimo zmiany swojej marki na Costa Coffee. Tak podaje Cafe Monitor 2014, ARC Rynek i Opinia, badanie z czerwca 2014. Są to sieciowe kawiarnie, które ostatnio dokonują spektakularnych przejęć, nic dziwnego więc, że mniejsze, a zarazem kultowe kawiarnie intensywnie się reklamują. Jest to bardzo spory rynek.

"Przyznaje, że do miesięcznie w kawiarni zostawiam średnio 300zł, 400zł" - opowiada Joanna lat 26 z Poznania. "Kawiarnia znajduje się niedaleko mojej pracy, jedzenie jest tam przepyszne, kawa jest jedyna w swoim rodzaju, a obsługa jest poprostu bardzo miła, nie wyobrażam sobie przychodzić do innej kawariani." - podsumowuje, dodając że obawia się, że to może ulec zmianie po przejęciu przez nowego właściciela.

Atmosfera w Kawiarniach

Kawiarnia

Jeśli szukacie partnera czy partnerkę "nie róbcie tego na siłę". Spróbujcie wyczuć odpowiednią chwilę.

Warszawa jest pełna kawiarni, jedną z najbardziej znanych kawiarni jest kawiarnia Kameralna, w której jak głosi legenda, przy pewnym stoliku zasiadali jedynie "wybrańcy". W tej kawiarni również stałym bywalcem był pisarz Marek Hłaszko.

Herbaciarnia alternatywą dla Kawiarni?

 Kawa

Herbaciarnie dzięki swojej szerokiej ofercie różnych gatunków herbat, a także często bogatej ofercie różnych gatunków kaw to doskonałe miejsce na randkę. Kto pierwszy raz przyjdzie, spędzi minimalnie pół godziny namyślając się co wybrać. Być może właśnie w tym miejscu doznacie swojego pierwszego Miłosnego kontaktu, bo w końcu nigdy nie wiadomo czy za rogiem nie kryje się właśnie ta osoba, którą chcielibyście poznać na dłużej.

Fragmenty: [paf]

[wlf]

Źródło: Cafe Monitor 2014, ARC Rynek i Opinia, czerwiec 2014 (http://www.arc.com.pl/wieksza_lojalnosc_klientow_kawiarni_sieciowych-40999520-pl.html)

Udostępnij ten artykuł na: