Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Randka w ciemno

17.kwiecień 2015
Randka w ciemno

Wielu ludzi słysząć „Znam kogoś, kto się będzie Tobie podobać“, które słyszymy od przyjaciół (np. rodziny, znajomych), jeżą się włosy na głowie. Ale czy słusznie?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Możemy spotkać rózne typy osób. Po pierwsze musicie sobie uświadomić, że to też normalny człowiek, który także może nie być zadowolony z pomysłu przyjaciół i idzie z wami na randkę, tylko po to by dali mu spokój. On nie będzie niczego od randki w ciemno oczekiwać, i własnie dlatego macie szansę zrobić dobre wrażenie. Druga możliwość jest taka, że to jest człowiek, który jest zadowolony z możliwości spotkanie, dopóki was nie spotka, ma jakieś wymagania i oczekiwania. Pamiętajcie, że informacje, które o partnerze otrzymujecie, nie muszą być prawdziwe, nie wiecie też, co wasi przyjaciele powiedzieli o was jemu. Dlatego podstawowe zasady to:

Nie miej oczekiwań

Nie oczekuj, że pojawi się książe/wymażona kobieta i od jutra będziecie planować ślub i dzieci. Nie wierzcie, że męźczyzna będzie muskularny, wysoki, przystojny i miły, a kobieta będzie królową piękności. Unikaj rozczarowania z tego, że nie będzie taki, jaki byście chciały. Trzeba się przygotować na wszystko.

Pozbądź się tremy i nerwów

Tak, prawdopodobnie to będzie ciężkie, ale uwierzcie, że ten drugi czuje się podobnie, jak wy. Obydwoje nie widzieliście się nawzajem, niewiecie, jak się zachowuje druga strona, co go bawi... Ale to nie powód aby się stresować. Pójdźcie na wieczór otwarci za zabawę, myślcie pozytywnie a zobaczycie, że wszystko będzie OK.

randka_w_ciemno

Zachowuj się naturalnie

Bądźcie sami sobą i nie udawajcie kogoś kim nie jesteście. Niedość, że druga strona to może poznać, to także to oceni. Zachowujcie się zgodnie z określoną ertykietą, także w restauracji nie kłądźcie nogi na stół, nawet jeśli to w domu robicie.

Zainteresuj się

Zainteresuj się jego/jej pracą, hobby, prawdopodobnie okaże się, że macie coś ze sobą wspólnego, będziecie o tym dyskutować i czuć się przyjemnie. Dowiecie się w ten sposób wielu użytecznych inforamcji, które będą się zgadzały, przykładowo kiedy kopiera powie, że kocha włoską kuchnie, będziecie wiedzieć, gdzie pójść na przyszłą randkę. Interesujcie się, ale nie wkraczajcie na tematy intymne, unikajcie tematów, które mogą wywoływać konflikty, takie jak polityka czy sprawy religijne.

Słuchajcie się

Istotne jest nie tylko interesować się czy pytać się, ale ważne jest też by słuchać, co mówi druga strona. Jesli nie będziecie słuchać, co wam druga strona mówi, to może usłyszycie, że lubi świnki morskie, ale może wam umknąć, że ma już ich 10 w domu, przejdzie to wam przez głowę, a kupicie jako prezent świnkę morską, no bo przecież mówiła, że je lubi!

Rozłączcie się

Jeśli randka przebiegła tak jak sobie to wymarzyliście, obydwoje „siedzieliście“ i rozumieliście się, nie zapomniejcie, aby wyrazić swoje zadowolenie kilkoma zdaniami i umówić się na kolejną randkę. A jeśli randka nie wypadła najlepiej, to i tak powiedźcie, że się wam wieczór podobał, że cieszycie się, że ją/jego poznaliście. O tym, jak daleko zajdziecie na pierwszej randce, jeśli się do siebie uśmiechacie i odejdziecie, jeśli się pocałujecie, lub nieco więcej, pozwólcie drugiej stronie ustalić swoje uczucia, emocje i obserwujcie reakcje drugiego. Ale do niczego nie zmuszajcie.

Aczkolwiek randka w ciemno dla większości ludzi jest przerażająca, aż tak się od „klasyckiej“ randki nie różni. Jeśli przygotujemy się na nią psychicznie, nie będziemy niczego oczekiwać, możemy to przeżyć bez wstydliwych sytuacji, a być może coś zyskać – nowe doświadczania, przeżycia, nowego przyjaciela lub partnera.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: