Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną – czy to możliwe?

15.czerwiec 2016
Przyjaźń między kobietą i mężczyzną – czy to możliwe?

... czyli: „my jesteśmy tylko przyjaciółmi”. Naprawdę?

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną zazwyczaj funkcjonuje tak, że sympatii oczekuje tylko jedno z nich, podczas gdy drugiemu na związku nie zależy. Jeśli jednak jesteście pewni, że naprawdę jesteście tylko przyjaciółmi, ponieważ być może oboje jesteście już w związku, cieszcie się waszą przyjaźnią i nie przejmujcie się tym co myślą inni. Jednak co gdyby nagle u jednego z was pojawiła się ta myśl? Czy nie warto by było spróbować? Są tylko dwie możliwości, albo ta druga strona podejdzie do tego pozytywnie albo zakończy się to fiaskiem. Jeżeli jesteście prawdziwymi przyjaciółmi będzie jeszcze możliwe obrócenie tego wszystkiego w żart, jednakże gdyby przypadkiem doszło jeszcze do czegoś więcej, możesz stracić swojego/swoją przyjaciela/przyjaciółkę z powodu chwilowej słabości.

przyjaźń

Istnieją jakieś rady jak postępować, aby przełamać tę barierę?

Każdy sam najlepiej wie, jaką strategię wybrać, w końcu to Twój/Twoja najlepszy/a przyjaciel/przyjaciółka. Jednakże należy się nad pewnymi sprawami porządnie zastanowić zanim odważysz się wyrazić swoje uczucia.

Porozmawiajcie

Porozmawiajcie o wszystkim szczerze. Komunikacja jest podstawą każdej relacji, nie tylko partnerskiej. Jeżeli wiesz, że Twój przyjaciel/Twoja przyjaciółka jest w obecnym związku szczęśliwy/a, nie staraj się im tego zniszczyć. Możesz więcej stracić niż zyskać.

Jest to w ogóle realne?

Codziennie macie ze sobą kontakt, spędzacie wspólnie właściwie cały wolny czas, a wasze otoczenie podejrzewa, że musi między wami być coś więcej. Pytanie brzmi, czy warto niszczyć piękną przyjaźń z powodu chwilowego kaprysu. Możliwe jednak, że jest to miłość, na którą czekałeś/łaś całe życie.  Jeżeli wam obojgu zależy na związku, nic nie stoi na drodze abyście „spróbowali”. Badania dowiodły, że przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa, tylko wtedy kiedy łączy ich też romantyczny i szczęśliwy związek małżeński.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: