Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Przyjaciel? Dlaczego nie!

8.listopad 2017
Przyjaciel? Dlaczego nie!

Można powiedzieć, że lepszy przyjaciel, niż nic. Ponoć przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną nie istnieje. Czy na pewno? I czy przyjaciele mogą się w sobie zakochać nawet po upływie wielu lat?

Miłość przybiera różne formy, ale nie zawsze jest tą prawdziwą, choć może Ci się wydawać, że jesteś tego pewien. Czasem pojawia się raczej „zauroczenie”, ktore zniknie jak tylko na horyzoncie pojawi się ktoś nowy. Z takiego związku albo zrodzi się przyjaźń, albo wielka nienawiść. Każdy związek jest krokiem do przodu, za każdym razem uczysz się czegoś nowego i zbierasz nowe doświadczenia. I tak zawsze najważniejsze jest to, czy jesteście ze sobą szcześliwi, czy nie. Przyjaźń jest jednym z najcenniejszych skarbów życia, to naprawdę cudowne znaleźć kogoś, kto Cie rozumie i akceptuje takiego, jakim jesteś. Wyjątkowo cennym darem jest przyjaźń z człowiekiem płci przeciwnej. Jedyną, największą przeszkodą, jaka może stanąć na drodze tej przyjaźni jest miłość.

Zakochałem/łam się w moim przyjacielu, to dobrze?

Przyjaciela znasz z każdej strony. Wspólnie rozwiązujecie swoje problemy, nawet te miłosne. Wiesz, jak się zachowuje w różnych sytuacjach. Podstawą każdego związku jest komunikacja, dzielenie się swoimi przeżyciami, a wy nie macie z tym przecież żadnych trudności. Choć może się wydawać, że pierwsze w związku powinno pojawić się zauroczenie, może się okazać, że z przyjaźni powstanie długotrwały i silny związek. Przyjaciela najpierw poznasz, polubisz, a dopiero później pokochasz, nie za wygląd, ale za charakter.

Przyjaźń z intymnej strony

W związku oprócz wspólnych rozmów, ważną rolę odgrywa również strona intymna. Czy w przyjaźni pomiędzy kobietą i mężczyzną, może w ogóle pojawić się jakaś intymność? Może to waszej relacji zaszkodzić, ale całkiem możliwe, że wręcz przeciwnie - pomoże w wyrażeniu tego, co już dawno oboje czuliście i będzie dla was początkiem nowego etapu. Jeżeli pojawiło się między wami jakieś napięcie i oboje zaczniecie odczuwać wzajemne zauroczenie, będzie to dowodem na to, że nie potraficie już utrzymać emocji pod kontrolą. Ryzykujecie utratą przyjaźni i łączącej was relacji. Możecie na próbę się pocałować i sprawdzić, czy ma to sens i jakiąś przyszłość, czy może jest to głupota.

przyjaciel? czemu nie

Jak poznasz, że to coś więcej niż przyjaźń?

Istnieje kilka drogiazgów, które być może wydają Ci się normalne, ale tak naprawdę powinny Ci zasygnalizować, że jest to coś więcej niż „tylko” przyjaźń.

Piszecie ze sobą do późna

Powinieneś spać, albo spędzać czas z kimś innym, ale lubisz pisać/rozmwiać ze swoim najlepszym przyjacielem do późnych godzin nocnych.

Kiedy zajmujecie się jakimś problemem, przyjaciel Cie uważnie słucha

Cokolwiek by się nie stało, zawsze znajdzie dla Ciebie czas, wysłucha i poradzi. Pamięta to, o czym mówisz i potrafi się do tego ustosunkować.

Chcesz, aby był szczęśliwy

Choć masz inne plany i inne poglądy, kiedy opwiada o czymś z wypiekami na twarzy, będziesz się cieszyć razem z nim. Będziesz chcieć, aby zawsze był tak szczęśliwy.

Znasz jego rodzinę

Jego rodzina Cie uwielbia i to z wzajemnością, jesteś już właściwie jej częścią.

Twój dzień bez niej jest pusty

Nie wiesz dlaczego i po co, ale odczuwasz ciągłą potrzebę kontaktu ze swoim przyjacielem. Rozmawiacie ze sobą codziennie.

Ustalcie granice

Jeżeli chcecie pozostać przyjaciółmi, musicie wiedzieć gdzie jest granica, co wam wolno robić i mówić, a czego już nie. Nie wolno Ci swojego przyjaciela uwodzić, nawet gdyby to miało być dla żartu. Najważniejsze w relacji przyjacielskiej są ustalone granice. Kazde z was musi wiedzieć, czy jest to związek dwójki przyjaciół, romantyczny, czy jakikolwiek inny. O wszystkich niejasnościach musicie ze sobą rozmawiać.

Kiedy zakocha się tylko jedno

Kiedy ten drugi nie odwzajemnia uczuć tego pierwszego, musicie się zastanowić, co dalej. Być może będziecie w stanie uratować tę przyjaźń, a być może będzie to zbyt trudne. W każdym razie, jeśli miłość jest jednostronna i silna, najlepszym rozwiazaniem będzie całkowite zerwanie kontaktu. Kiedy zakochanie minie nic nie stoi na przeszkodzie w odnowieniu waszej relacji przyjacielskiej. 

Miłość jest w życiu ważna, ale czasami może się zdarzyć, że nie zostanie odwzajemniona. Nie ma sensu pogrążać się w uczuciach, które nie mają przyszłości. Lepiej „ulokuj” je w kimś innym, z kim masz realną szansę na stworzenie związku. Znaleźć tą odpowiednią osobę możesz gdziekolwiek w Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, czy Kilecach.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: