Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Przyczyn otyłości szukaj w swoim umyśle

9.marzec 2018
Przyczyn otyłości szukaj w swoim umyśle

Próbujesz z całych sił, ale nie udaje Ci się schudnąć? Przyczyn nie szukaj tylko w jadłospisie, ale też w swojej głowie i psychosomatyce. Jak schudnąć na dobre – poradzimy wam w dzisiejszym artykule.

Czy nadwaga jest w mózgu?

Przeprowadzone niedawno badania wykazują, że geny i bodźce, które predysponują ludzi do nadwagi, tworzą się w mózgu i że niektórzy ludzie są bardziej podatni na przejadanie. Czy psychosomatyka i myśli mogą mieć związek z nadwagą? Być może Cię to zaskoczy, ale mogą i to w wielkim stopniu.

Co robią świadomie i nieświadomie ludzie, którzy cierpią na nadwagę?

Istniej wiele powodów wystąpienia nadwagi, które mają związek ze sposobem myślenia. Jakie to są powody?

o   Chcą się ochronić przed światem i wykorzystują do tego celu tłuszcz.

o   Mają problemy z odnalezieniem swojego miejsca na ziemi i z poczuciem własnej wartości, co odbija się w walce z nadwagą.

o   Ludzie, którzy są bardzo wrażliwi, zazwyczaj nie potrafią kontrolować swoich emocji i wszystko rekompensują sobie jedzeniem, które pomaga im poradzić sobie ze złymi doświadczeniami i emocjami.

o   Wszyscy, którzy nie czują się dobrze z samym sobą oraz ci, którym nie podoba się ich ciało, które następnie zacznie się bronić.

przyczyny nadwagi

Dlaczego wszyscy powinni odżywiać się lepiej?

o   Będziesz mieć więcej energii.

o   Będziesz mieć większe poczucie własnej wartości.

o   Będziesz żył lepiej.

o   Będziesz zdrowszy.

o   I wiele innych pozytywnych aspektów, które sprawią, że Twoje życie będzie lepsze.

Dlaczego ludzie mają w zwyczaju zajadać?

o   Wewnętrzny niepokój.

o   Strach

o   Zwiększona aktywność.

o   Zmartwienia.

o   Brak możliwości złamania jakiegoś zakazu lub przyznania swojej prawdziwej orientacji seksualnej.

o   Ból

o   Próba przyciągnięcia uwagi

o   Stres

Otyłość najczęściej jest spowodowna złym stylem życia lub niewystarczającą ilością aktywności fizycznej. Nadwagę wywołuje niezdrowe jedzenie i picie, tak samo jak na przykład raka płuc i choroby układu oddechowego spowodowane są paleniem papierosów. Otyłość może uszkodzić pamięć, zwłaszcza kobietom po menopauzie.

Spokój wewnętrzny zregeneruje wszystkie organy wewnętrzne, pomoże Ci to wrócić do swojej normalnej wagi, z którą będziesz się czuć dobrze. Jeżeli zastanowisz się nad prawdziwym powodem swojej nadwagi, będziesz mógł efektywnie z nią walczyć i osiągnąć wymarzony cel. Możesz też spróbować zwrócić się o pomoc do specialisty w swoim mieście – Warszawie, Opolu, Wrocławiu czy Białymstoku.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: