Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Przeszłość może zniszczyć Twój nowy związek

12.czerwiec 2017
Przeszłość może zniszczyć Twój nowy związek

Przeszłość wpływa na teraźniejszość. Każdy ma jakąś swoją przeszłość i ponosi odpowiedzialność za podjęte decyzje.

Wiele osoób, niszczy swoje związki oczekując od nowych partnerów tego samego, czego od byłych. Człowiek musi zrozumieć, że wchodząc do nowego związku, przeszłość zostawia za sobą. Jeżeli nie potrafi tego zrobić oznacza to, że jeszcze nie jest gotów na nowy związek. Być może nie odczekał wystarczająco długo, aby rany mogły się zagoić, lub wciąż ma jeszcze z poprzednim partnerem jakieś niewyjaśnione kwestie. Jeżeli pozwolisz przeszłości zniknąć, będziesz mógł zacząć zajmować się przyszłością. Każdy popełnia błędy, zamiast więc ich żałować, powinniśmy wyciągać z nich wnioski. Lepiej zrobisz skupiając się na nowych związkach, czas przecież płynie dalej. Na pewno nie raz pojawią się sygnały świadczące o tym, że przeszłość depcze Ci po piętach, Ty jednak musisz sobie z tym jakoś poradzić i iść dalej.

Porównywanie przeszłości z teraźniejszością

Wszystko zależy tylko od Twojej natury, dla niektórych to trudne tak po prostu zapomnieć. Najgorsza chwila następuje, kiedy porównujesz przeszłość z teraźniejszością. Będziesz porównywać jedzenie, styl muzyki, ubiór, a każde kolejne porównanie będzie Ci coraz bardziej przypominać byłego partnera. Zamiast poznawać lepiej nowego partnera i dać mu szansę, wciąż wracamy do tego co było i niszczymy to, co mogłoby być.

Nie wątp w siebie

Tym, że zaczniesz w siebie wątpić doprowadzisz się do ruiny emocjonalnej. Wątpliwości mogą dotyczyć również Twojego nowego partnera, w efekcie zaczniesz zachowywać się wobec niego agresywnie i krytykować go za wszelkie drobnostki. Będziesz więc ranić nie tylko siebie, ale i innych.

Zdrada

Chyba każdy w życiu miał do czynienia ze zdradą. Choćby za pośrednictwem kogoś ze swego otoczenia. Takie coś najczęściej sprawia, że zaczynamy być podejrzliwi. To okropne mieć obok siebie partnera, któremu nie wierzysz, albo który nie wierzy Tobie. Jeżeli nie będziecie sobie ufać, nic dobrego z waszego związku nie wyjdzie.

Nauczka

Nie powtarzaj swych błędów, czerp nauczkę z przeszłości i delektuj się teraźniejszością. Jeżeli chcesz stworzyć jakiś związek, musisz być na to odpowiednio przygotowany. Okazuj swoje zainteresowanie nowemu partnerowi w pełnym zakresie. Jeżeli wciąż będziesz mieć za plecami cień przeszłości, nowy związek nie ma szans powodzenia.

przeszłość może zniszczyć związek

Kiedy można zaprzyjaźnić się z byłym/byłą, a kiedy będzie to niestosowne?

Jak brat z siostrą

Wasz związek mógł się dostać do fazy, w której jesteście dla siebie jak brat i siostra. Dla nowych partnerów może to być na początku trudne do zrozumienia, jednakże jeżeli na dłuższą metę nie będzie to w miało wpływu na harmonijne funkcjonowanie związku, dlaczego by nie.

Współpracownicy i sąsiedzi

Tutaj po prostu nie macie innej możliwości. Jeżeli pracujecie razem, albo mieszkacie obok siebie, będzie lepiej utrzymywać przyjazne stosunki. Rozstanie nie powinno mieć wpływu na rozwój Twojej kariery.

Przyjaciele

Macie wspólnych przyjaciół i żadne z was nie chce ich stracić? To dobry powód, aby i z was stali się przyjaciele.

Pokojowe rozstanie

Oboje zdecydowaliście się, że przyczyną rozstania nie był nierozwiązywalny konflikt, a więc nie ma żadnego pretekstu, dla którego nie moglibyście zostać przyjaciółmi.

Prawdopodobieństwo, że uda Ci się stworzyć udany związek mając za sobą ciągle cień swojego expartnera, jest bardzo małe. Będzie to trochę trwało zanim uda Ci się choć trochę zapomnieć o przeszłości, jednocześnie możesz jednak wciąż próbować znaleźć szczęście gdzieś indziej. Być może znajdzie się ktoś, dzięki komu uporanie się z przeszłością będzie łatwiejsze. Prędzej, czy później zaczniesz tworzyć z kimś nowym wspólną teraźniejszość i przyszłość. Takiego człowieka możesz spotkać na ulicach któregokolwiek miasta, w Kielcach, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku albo, jeżeli nie jesteś miłośnikiem spacerów, spróbuj przejrzeć internet.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: