Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Przedłuż swoje życie

7.październik 2016
Przedłuż swoje życie

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak przedłużyć swoje życie? Wypróbuj parę naszych rad i daj swojemu życiu kilka lat więcej.

Bądź towarzyski

Badania udowodniły, że regularne spotkania z przyjaciółmi przyczyniaja się do przedłużenia życia, obniżając poziom stresu i likwidując uczucie depresji. Im więcej znajomych i wspólnie spędzonych z nimi chwil, tym większa jest Twoja szansa na długowieczność. Nie siedź sam w domu, staraj się mieć wokół siebie jak najwięcej pozytywnie nastawionych ludzi. Dzikich imprez nie unikniesz, te niestety pozbawią Cię niezbędnego snu.

Ćwicz regularnie

Mamy tutaj oczywiście na mysli ćwiczenia takie jak joga, plates, ćwiczenia z własną wagą, a nie sporty ekstremalne. Jeżeli włączysz do swojego życia jakiś sport, nie tylko poprawisz swoją kondycję fizyczną, ale też przedłużysz życie. Nie możesz jednak stać się sportowym fanatykiem, maratończykiem, który będzie nadużywał suplementów diety. Wszystko z umiarem. Dobrze jest od czasu do czasu wybrać się na trening, ale zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem krzywdzenie swojego ciała nadmiernymi ćwiczeniami i różnego rodzaju „witaminami” .

dłuższe życie

Porządnie się wylecz

Jeżeli jesteś chory, weź sobie wolne. Być może nie chodząc do pracy, nie będziesz zarabiać aż tyle pieniędzy, ale zdrowie masz tylko jedno, więc jeśli masz taką możliwość, daj sobie kilka dni na regenerację. Za zarobione podczas choroby pieniądze nie odkupisz później swego zdrowia. Na wyleczenie się możesz wykorzystać swój urlop, poczujesz się lepiej i wrócisz do pracy z nową energią.

Jedz czekoladę

Holenderscy naukowcy udowodnili, że 4 gramy kakao dziennie mogą obniżyć ryzyko chorób serca aż o połowę! Zatem oficjalnie możemy powiedzieć – jedzcie czekoladę, jest zdrowa. Słodkie pokarmy sprawiają, że mózg zaczyna wytwarzać serotoninę, czyli tzw. hormon szczęścia, ponieważ poprawia nastrój i likwiduje depresję. Czekolada to, dosłownie, rozkosz dla ciała i ducha.

Używaj nici dentystycznych

Tak, i coś takiego, jak nić dentystyczna może przedłużyć Twoje życie. Używanie nici zapobiega zapaleniom dziąseł, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze serce. Dlatego właśnie, na pozór zwyczajna, nić dentystyczna pomaga przedłużyć życie, przynajmniej o rok.

Idź na spacer

Wycieczka na łono natury doda Ci mnóstwo pozytywnej energii. Dzięki świeżemu powietrzu poczujesz się o wiele lepiej i będziesz żyć dłużej.

Myśl pozytywnie

Myśl tylko o pozytywnych rzeczach, nie przejmuj się drobiazgami. Unikaj szukaj stresu i nie dodawaj sobie zbędnych zmartwień i zmarszczek. Jeżeli będziesz myśleć pozytywnie, będziesz w stanie rozwiązać wszystkie problemy, dodatkowo przedłużysz swoje życie nawet o 16 lat. Zajmuj się tylko tymi sprawami, które naprawdę wymagają Twojej uwagi.

Źródło: http://www.mirror.co.uk/lifestyle/health/want-extend-your-life-expectancy-7536237

https://www.novinky.cz/domaci/390550-prumerny-vek-doziti-cechu-se-za-rok-prodlouzil-o-sedm-mesicu.html

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: