Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Przeciwności w związku

30.sierpień 2018
Przeciwności w związku

Jeśli już masz tego wymarzonego partnera/ tą wymarzoną partnerkę, wiedz, że może się zdarzyć, że Ty sam/sama zniszczysz ten związek. I to całkiem nieświadomie!

Istnieje wiele sytuacji, czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą naruszyć harmonię w związku, lub całkowicie go zniszczyć. Tego nikt nie chce. Zazwyczaj każde z partnerów ma wrażenie, że jest tym jedynym, kto dla związku, czy małżeństwa poświęcił maksimum. Nawet jeżeli oboje będą się starać, odległość między nimi może wciąż się zwiększać. Jest wiele czynników, które naruszają harmonię związków. Mogą być zarówno świadome jak i nieświadome. Intruzi najczęściej pojawiają się nieoczekiwanie. Są sygnałem, że w związku pojawił się jakiś większy problem. Problemy w zwiazku należy rozwiązywać natychmiast, najlepiej wspólnymi siłami.

Do czynników i intruzów niszczących związek możemy zaliczyć na przykład:

 • Pracę
 • Zainteresowania i hobby, których partner/ka z Tobą nie podziela
 • Dzieci
 • Sport
 • Prawo
 • Krewni
 • Znajomi
 • Finanse
 • Telewizja
 • Internet
 • Telefon komórkowy
 • Gry komputerowe
 • Zakupy
 • Choroba
 • Uzależnienia
 • Tolerancja
 • Humor
 • ...i moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność

Ogromna ilość pracy, pogoń za pieniędzmi i awansem może zniszczyć waszą relację tak samo jak uzależnienie od telefonu lub bowlingu. Przede wszystkim jednak powinno się pozostać sobą. Możesz trafić na kogoś, kto będzie się cieszyć z Twojego nieszczęścia. Kiedy w związku zabraknie tolerancji, zaufania oraz wspólnych chwil radości i śmiechu, oznacza to, że powinieneś się zastanowić nad tym, co dalej. Chcesz zapobiec rozpadowi związku lub małżeństwa, musisz w porę rozpoznawać niebezpieczeństwa i ustalać ewentualne granice. Dobrze by było gdybyś nauczył się asertywności, słowo „nie”, choć jest niepozorne, potrafi zdziałać cuda. Oprócz tego pamiętaj o respektowaniu potrzeb tego drugiego. Ustal swoje priorytety i trzymaj się ich. Twoim podstawowym i najważniejszym priorytetem powinna być Twoja druga połówka. Znajdzcie czas tylko dla siebie, twórzcie wspólne wspomnienia.

Ważną rolę w związku odgrywają:

Twój wygląd

Być może wydaje Ci się to płytkie, ale Twój wygląd jest Twoją wizytówką. Jeśli nie dbasz o siebie, dajesz tym partnerowi/ce do zrozumienia, że nawet nie starasz się dla niej/niego wyglądać ładnie. Jeśli masz partnera/kę, który/a dba o siebie i swoją kondycję fizyczną, pora na to abyś i Ty zapracował/a nad sobą.

Traktowanie partnera jako oczywistość

Małżeństwa ślubują sobie, że się nie opuszczą aż do śmierci, niby pięknie, ale nie zawsze to tak działa. I najpiękniejszy związek może zamienić się w coś okropnego. Nie traktuj wszystkiego jako oczywistość, doceniajcie siebie nawzajem i okazujcie sobie uczucia. Aby wasz związek był udany i szczęśliwy, musicie nad nim ciągle pracować.

Krytyka

Każdy jest jaki jest i musimy o tym pamiętać będąc w związku. Nie istnieje idealny/a parter/ka, ani idealny związek. Możesz krytykować za coś, co Ci się nie podoba, ale z pewnością nie jest konieczna ciągła krytyka za wszystko, co tylko ten drugi zrobi.

przeciwności w związku

Oczekiwania

Cele życiowe są inne u każdego człowieka. Ktoś chciałby po miesiącu znajomości od razu stanąć na ślubnym kobiercu, ktoś inny chciałby dziecko, ale są i tacy, którzy mają zupełnie inne plany, zamiast wiązać się na całe życie, woleliby chociażby podróżować. Z partnerem/ką musisz mieć podobne cele i pragnienia, abyście wspólnie mogli podążać tą samą ścieżką.

Zainteresowania

Wspólne zaiteresowania mogą upewnić wasz związek, tak samo jak te całkiem odmienne mogą doprowadzić do jego zniszczenia. W każdym razie, zachowaj swoją osobowość i swoje zainteresowania. Staraj się również respektować te, które ma Twój/Twoja partner/ka, oczywiście jeżeli nie poświęca im 7 dni w tygodniu, 24 godziny dziennie.

Komunikacja

Rozmawiajcie ze sobą, nie ma sensu milczeć, dusić w sobie uczucia, po to aby następnie wybuchnąć. Jeśli nie ma innego wyjścia i djdzie do kłótni, postaraj się najpierw myśleć, dopiero potem mówić. Słowa mogą bardzo zranić. Zastanów się zanim coś powiesz, będąc w związku musisz nauczyć się dobierać słowa i komunikować z partnerem.

Twoje uczucia

Związek to nie jest prosta sprawa. W każdym pojawiają się problemy, konflikty, czasem nawet zdrady. Jeśli ciągle będziesz niezadowolony i na wszystko będziesz narzekać, możesz partnera/kę skutecznie do siebie zniechęcić, przez co zacznie szukać uśmiechu gdzieś indziej.

Naucz się przyznawać do błędów

To również bardzo ważna kwestia w związku. Musisz umieć w odpowiednim czasie i miejscu przyznać się do błędu, jeśli naprawdę się go dopuściłeś/łaś. Jest to trudne, ale udowadniasz tym samym swoją dojrzałość do długotrwałego związku. Naucz się używać tych słów: „Przykro mi, przepraszam.”

Raz na zawsze zapomnij o ex

Przeszłość pozostanie przeszłością, dlatego raz a zawsze zapomnij o swoim/swojej ex. Skup się na nowym związku i nowej wspólnej przyszłości. Postaraj się nie wracać do tego co było.

Stalking

Nie śledź bez przerwy Facebooka ani innych portali społecznościowych Twojego/Twojej partnera/ki. Zaczniesz sobie wmawiać różne rzeczy, zaczną pojawiać się pytania, może coś Ci się nie spodoba, a tak naprawdę nie będzie to nic innego, niż coś, co stworzyła Twoja chora z zazdrości wyobraźnia.

Inne relacje

Nie porównuj swojego związku z innymi. Każdy potrafi zrobić piękne zdjęcia przedstawiające wielkie szczęście, ale przecież prawda może być zupełnie inna. Masz swoją relację, nie porównuj jej i nie staraj się kopiować.

Brak zaufania

Twój związek może zostać naruszony w przypadku braku zaufania. Musisz swojej drugiej połówce ufać i wierzyć w to, że jesteś dla niej/niego jedyny/a na świecie. Niczym nie uzasadnione podejrzenia mogą was jedynie poróżnić.

Wciąż jeszcze jesteś samotny/a? Zarejestruj się na naszym portalu randkowymi znajdź swoją drugą połówkę!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: