Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Prośba o rękę może być faux pas

3.kwiecień 2015
Prośba o rękę może być faux pas

Unikatowy gest prośby o rękę nie zawsze działa. Bardzo trudno jest dorównać idealnemu obrazu wytworzonego w filmach takich jak filmy Woodiego Alena. Nawet jeśli męźczyzna wszystko dokładnie zaplanuje, czekają na niego różne pułapki w postaci nieprzewidywalnych wydarzeń. Nie jest możliwe by na każdą sytuacje miał właściwą odpowiedź.

Chcecie poprosić o rękę? Może to się wydawać prostę, ale jak powszechnie wiadomo, każda kobieta w głębi duszy chce być księżniczką. Uwagę należy zwrócić, czy nie chodzi o księżniczkę Xenę. To może wtedy zaskoczyć męźczyznę, który źle oceni sytuacje. Z drugiej strony już teatralna gra "Ujaźmij złe kobiety" pokazuje, że nawet najbardziej zbuntowane kobiety mogą się zakochać, nie mogąc się powstrzymać urokowi męźczyzny. Jeśli jesteś rozważnym męźczyzną, może do tego dojść.

Wyzwolone kobiety walczą ze sterotypami

Nie jeden męźczyzna przestraszyć się może pewnych siebie kobiet, które niezaleźnie prowadzą związek. Jeśli razm żyją już dłuzej, nie będzie męźczyzna zaskoczony, jeżeli jego miła zaprosi do wstąpienia w związek małżeński. Tak, dokładnie kobiety bez zawachania poproszą tak jak męźczyźni na randce, ponieważ już za młodu się tego nauczyły, że jeśli nie poproszą o to chłopaka swoich marzeń, to mogą się już nigdy nie spotkać.

Może to nie jest wyzwolenie, ale niecierpliwość i obawy, „Co jeśli mnie nie poprosi o rękę? Co jak się nie wydam?“ Pod naciskiem obaw, te kobiety klękają na kolana i same proszą o rękę.

Ciężko jest odgadnąć reakcje, męźczyzna może zacząć się śmiać, albo ucieknie. Mało który na podobny akt skinie głową, że dostał pierścionek. „Myślałbym, że skoro jest Kwiecień. To takich oświadczyn nie należy brać poważnie. Pozostaje pod tym względem raczej konserwatywny“ opowiada Radek (29 lat). Jego kolega Andzej (32 lat) twierdzi, że by się przestraszył, „Niewiedziałbym, co robić! Zastygłbym w bezruchu, i potrwało by mi to kilka godzin zanim bym się z sytuacją oswoił“

Za wcześnie

Jeśli się zdecydujecie prosić kobietę o rękę po dwóch miesiącach związku, ryzykujecie koniec związku. Wasza wybranka może się przestraszyć i uciec - jak najdalej od was. Nie tylko panowie cierpią na nagłe ataki paniki, kiedy coś ma być już definitywne i dzisiejsza kobieta też może się przestraszyć, jeśli sobie uświadomi, że uż nigdy więcej nie pójdzie na randkę z nikim innym.

Aż tu nagle, „będziesz mój?“

Znacie już opinie partnerki o związku. Wiecie, że była wystarczająco cierpliwia i czekała aż was „napadnie“ pomysł sam, i nie klękła przed wami w pełnej restauracji. Wierzycie, że ona jest odpowiednią kobietą. Czujecie przeszywająco mocne uczucie, burzy wam się serce, ma ochotę wyskoczyć wam z ciała.

Przyjęcie_zaręczynowe

Kiedy, gdzie i jak?

Miejsce, czas i sposób zależy tylko i wyłącznie od was. Możecie upiec tort a w nim ukryć pierścień, ale boicie się, że się może nim udławić. Droga restauracja wydaje się adekwatnym miejsce, ale jest to mało prywatne miejsce. Ciekawscy ludzie wokół mogą naruszyć magie chwili, że nieusłyszycie to co byście chcieli - „tak".

„Mój mąż o rękę poprosił mnie na moście, kdzie byliśmy sami na randce. Nikogo nie było, tylko my dwoje, woda i noc. Było to niesamowicie dużo bardziej romantyczne, w porównaniu z szamptańskim wieczorem, a zwierzaniu przy grupie obcych ludzi“ wspomina Linda (41 lat).

Dobrym sposobem są także wielkie kartki, na których jest napisane pare romantycznych słów oraz pytanie: „Wyjdziesz za mnie?“ Ludzie kopiują ten styl z filmu Love Actually (Niebieska miłośc), nie rozumiejąc czemu przyjeło się wyrażać swoje uczucia na piśmie. To co filmowa gra maskuje, że nie chce być zdradzony przed przyjacielem, że kobiecie wyznaje miłośc. Młodzi męźczyźni bez zastanowienia kopiują ulubioną cześć z udanego filmu Woodego Alena.

Popatrzcie sobie na oryginalne zaręczny:

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: