Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Czym jest prokrastynacja i jaki ma wpływ na wasz związek?

12.marzec 2018
Czym jest prokrastynacja i jaki ma wpływ na wasz związek?

Prokrastynacja lub też zwklekanie z wykonaniem ważnych obowiązków. Można by to również nazwać „opóźnianiem”. Ryzykowny fenomen dla Twojego zdrowia.

Odpowiednie i wierne tłumaczenie tego słowa nie istnieje, bardzo trudno jest je dosłownie przetłumaczyć i nie można go określić ani jako leniuchowanie ani odkładanie, ponieważ ma w sobie coś z tego wszystkiego doprawionego jeszcze szczyptą tchórzostwa. Jest to zahaczająca już o chroniczność tendencja do odwlekania i odkładania na później wszelkich swych obowiązków i zadań. Oczywiście mamy tu na myśli te nieprzyjemne obowiązki i zadania. Niektórzy ludzie mogli by takie jednostki jednogłośnie nazwać leniuchami.

Być może powodem Twojej prokrastynacji jest chęć bycia doskonałym. Możesz odkładać ważną pracę na później tylko dlatego, że nie wiesz, od czego zacząć, aby efekt końcowy był perfekcyjny i pomógł Ci osiągnąć sukces.

prokrastynacja

Jak walczyć z prokrastynacją

Uruchom myślenie

Najczęściej prokrastynujesz podczas pracy? Zatem najprostszym rozwiązaniem będzie zablokowanie konkretnych stronek. Na początek pomoże Ci to przynajmniej częściowo skupić się na wykonywanym zadaniu. Możesz też odpowiednio ustawić i zmienić swój sposób myślenia. Gdy byliśmy mali rodzice często motywowali nas do działania, kiedy czegoś naprawdę chcieliśmy. Zazwyczaj brzmiało to: „jak odrobisz zadanie to możesz iść się pobawić”. Teraz spróbuj zmotywować samego siebie. Musisz odpowiedzieć na ważny email? Wyłącz wszystkie przeglądarki i skup się tylko na tym emailu, pod warunkiem, że kiedy skończysz, możesz na przykład przez godzinę przeglądać to, co Cię interesuje.

Podział pracy

To takie proste. Masz przed sobą wielkie zadanie, u którego grozi wystąpienie prokrastynacji? Rozdziel swoje wielkie zadanie na kilka mniejszych, oczywiście jeżeli jest to możliwe. Od razu będzie Ci się lepiej pracowało.

Przestań odkładać wszystko na później i zacznij czerpać z życia pełnymi garściami. Nie odwlekaj poznania tego wymarzonego partnera, podążaj za swoim celem, pomocna może się okazać nasza naukowa ankieta rankowa.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: