Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Poznajcie z partnerem mroczne fakty o koszmarach sennych

21.listopad 2018
Poznajcie z partnerem mroczne fakty o koszmarach sennych

Mogą być nieprzyjemne, czasami wręcz mroczne. Mimo to bywają inspirujące, ponieważ gdyby nie one, wiele dzieł literackich nie ujrzałoby światła dziennego. Chcesz poznać jeszcze inne ciekawe fakty dotyczące koszmarów?

Złe przeczucia

Wyobraź sobie, że przyśnił ci się sen, w którym umarłeś. Teraz sobie wyobraź, że wydarzenia następnego dnia pokrywają się z twoim koszmarem z poprzedniej nocy (i nie, nie jest to niemożliwe). Istnieje wiele niewytłumaczalnych przypadków pojawienia się takich „proroczych” snów. Jeden z najsłynniejszych przytrafił się Abrahamowi Lincolnowi, któremu śniło się, że w jednym z pokoji w Białym Domu strażnicy pilnowali trupa. Zapytani przez niego o to, czyje to ciało, odpowiedzieli, że prezydenta, który został zamordowany. Było to zaledwie na kilka dni przed tym, zanim Abraham został zastrzelony. Ofiary ataku z 11 września 2001 roku również opowiadały o poprzedzających to wydarzenie snach dotyczących ataku terrorystycznego.

Lęki nocne

Lęki nocne sprawiają, że człowiek, który śpi siedzi bezwiednie, z otwartymi oczami i krzyczy, ponieważ wciąż jest uwięziony w swoim koszmarze. Czasami ten stan może się jeszcze pogorszyć. Człowiek może przeżywać koszmary również fizycznie – kopiąc i bijąc, lub nawet – próbując uciec, jeśli wydaje mu się, że został napadnięty. Ludzie, którym przytrafił się lęk nocny mogą być niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale równiez dla swojego otoczenia. W 1943 roku Joan Kriger będąc pod wpływem lęku nocnego zastrzeliła swojego ojca i 6-letniego brata, ponieważ próbowała pozbyć się „ciemnych postaci”, które ją we śnie prześladowały. Williamowi Pollardowi, znanemu lunatykowi, przyśniło się, że został napadnięty, a dopiero po przebudzeniu zorientował się, że pobił ze skutkiem śmiertelnym swoją córeczkę.

Paraliż senny

Jak bardzo byś się wystraszył, gdybyś w środku nocy, nagle poczuł, że coś obok ciebie leży (nie mamy na myśli partnera) lub – co gorsza – leży na tobie i stara się cię udusić? A co dopiero gdybyś przy próbie złapania oddechu uświadomił sobie, że nie jest to możliwe, ponieważ twoje ciało jest sparaliżowane, a wszystkie mieśnie odmawiają ci posłuszeństwa? Dzieje się tak, kiedy mózg obudzi się ze świadomością, że faza snu REM się skoczyła, ale Twoje mięśnie nadal śpią, przez co nie reagują na komunikaty mózgu. Wrażenie czyjejś obecności w takiej sytuacji jest dość częste, ale nie musi się zdarzyć. Jeśli jednak pojawia się tam jakaś postać – to w środkowoeuropejskim folklorze jest ona uznawana za złą istotę zwaną Mare. Była znana z tego, że podczas snu siadala na ludziach, jak na koniach i dusząc przywoływała do ich snów koszmary.

Szukasz partnera/ki, aby samotne noce nie były już tak straszne? W takim razie spróbuj szczęścia rejestrując się ZA DARMO na portalu randkowym.

[rox]

Źródło: https://sleepeasily.com

Udostępnij ten artykuł na: