Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Postanowienia noworoczne krok po kroku

31.grudzień 2018
Postanowienia noworoczne krok po kroku

Dzisiaj Sylwester, a to oznacza, że Nowy Rok już tuż, tuż... Masz przygotowane noworoczne postanowienia? Jak osiągnąć sukces? W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dotrzymać postanowień i wreszcie osiągnąć wymarzone cele!

Masz już jakieś noworoczne postanowienia? Coś, czego będziesz się starać dotrzymać już od pierwszego stycznia? Z pewnością tak i z pewnością, jak co roku, zdajesz sobie sprawę z tego, że być może nie uda ci się ich dotrzymać. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić aby noworoczne postanowienia, nie zostały tylko w sferze nieosiągalnych celów? 

Jaka jest tajemnica dotrzymania noworocznych postanowień?

Istnieje przepis na sukces? Podobno są tacy, którym się udało dotrzymać postanowień. Jak? Po pierwsze mieli przygotowany konkretny plan, którego trzymali się skrupulatnie krok po kroku. Innym, dobrym sposobem jest podzielenie się swoim postanowieniem z kimś bliskim. Wówczas prawdopodobieństwo, że dotrzymasz postanowień jest o wiele większe niż w przypaku nic nie znaczących i niewiążących zobowiązań. Jeżeli w tym roku naprawdę chcesz osiągnąć jakieś efekty, musisz sobie stanowić szczere, prawdziwe cele i robić wszystko, aby udało ci się odnieść sukces. Oto kilka rad, które mogą okazać się bardzo pomocne:

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Czesto popełnianym błędem jest ustanowienie sobie nieosiągalnych celów, takich jak na przykład: „Będę zdrowszy.” Zamist skonkretyzować swoje postanowienie, nadaj mu formę realnego celu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze, ustal jaką konkretnie kwotę chcesz mieć na swoim koncie pod koniec roku. Możesz też, co miesiąc odkładać jakąś kwotę, nawet mniejszą, a możesz być pewien, że po roku zobaczysz jak dobr to była decyzja. Zastanów się też, co zrobisz, kiedy cel zostanie osiągnięty. Nagradzanie się stanowi przecież doskonałą motywację.

Krok po kroku

Zapisz swoje cele w formie mniejszych, łatwo osiągalnych kroków, które pomogą Ci dotrzeć do celu. Jeżeli Twoim celem jest nauczenie się nowego języka, nie możesz oczekiwać, że już po miesiącu zaczniesz mówić płynnie. Lepiej krok po kroku naczyć się tego, co niezbędne. W ten sposób pozbędziesz się też z głowy negatywnych myśli i frustracji, które mogą spowodować utratę pewności siebie i rezygnację. Planując małe kroki, możesz być pewien, że jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Jak wytrwać w swych postanowieniach?

 • Traktuj postanowienia noworoczne i pierwszy dzień Nowego Roku jak każdy inny. Nowy Rok to idealny moment na nowy początek, ale swoje postanowienie możesz tak naprawdę spełnić kiedykolwiek w ciągu roku.
 • Wybierz to najważniejsze postanowienie. Zastanów się bardzo dokładnie i wybierz z listy swoich noworocznych postanowień, nie 10, ale 3 najważniesze.
 • Miej w uwadze to, że każda zmiana, aby była stała, potrzebuje czasu. To, że jednego dnia nie zapalisz papierosa, nie oznacza, że z nałogiem już koniec.
 • Daj sobie wystarczająco dużo czasu na spełnienie swych postanowień. Postaraj się też wprowadzić je do swojego planu dnia.
 • Postanowienia długotrwałe, warto podzielić na kilka części, czy właściwie etapów. Tak zmniejszysz ryzyko szybkiego poddania się.
 • Swoje plany zapisz i powieś w widocznym miejscu. Już podczas pisania mogą Ci się niektóre postanowienia wydać niemożliwe do spełnienia, bez sensu albo wręcz nierealne. To, że będziesz je mieć na widocznym miejscu, pomoże Ci dostać się bliżej swego celu i tym razem sprawić, że naprawdę Ci się uda.
 • Kolejnym dobrym sposobem, ze sprawdzonym działaniem, jest spełnianie swych postanowień w róznym czasie w ciągu roku. Najprawdopodobniej nie uda Ci się w tym samym czasie przestać palić, schudnąć i znaleźć nowej pracy. Z odchudzania możesz być tak nerwowy, że po prostu będziesz musiał zapalić.
 • Zaproś swoich przyjaciół i rodzinę do kibicowania. Powiedz im, co planujesz zrobić i co chcesz osiągnąć. Mogą być dla Ciebie wielkim wsparciem. Dołącz do różnych grup ludzi, którzy mają ten sam cel. Dzięki temu będziecie wszyscy mogli motywować się nawzajem.
 • Kontroluj swoje postępy. Na każdym etapie Twych starań, na przykład po miesiącu. W drodze do osiągnięcia swego celu, warto jest spojrzeć o krok wstecz. Popatrzeć na to wszystko, co już Ci się udało, oraz na to, co nalezałoby jeszcze poprawić. Jeśli na realizacji swego celu coś Ci nie odpowiada, stwórz nowy plan i kontynuuj starania.

Co powinno się robić na Nowy rok?

 • Powinieneś wynieść z domu wszystkie śmieci.
 • Wyprać wszystkie brudne rzeczy.
 • Wyprasować.
 • Zmienić wszystkie prześcieradła.
 • Powinieneś być miły w stosunku do innych.
 • Jeżeli w ten dzień będziesz się czuć dobrze i będziesz robić to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, będzie tak przez caly rok.

Wytyczenie i osięgniecie wymarzonych celów nie jest jedynie kwestią siły woli, ale też mierzenia sił na zamiary - pamiętaj o tym składając postanowienia noworoczne. Trzymamy za was kciuki i życzymy Szczęśliwego Nowego Roku! 

W Nowym Roku chcesz znaleźć miłość? Ułatw to sobie! Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na pierwsze spotkanie!

Udostępnij ten artykuł na: