Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Pisze z ex

23.listopad 2016
Pisze z ex

Co robić, kiedy przyłapiesz swoją kochaną drugą połóweczkę na pisaniu ze swoim/swoją ex?

Co robić kiedy pisze z byłym/byłą? Znajdujesz albo znajdowałeś/łaś się kiedyś w takiej sytuacji, w której Twoja nowa partnerka/nowy partner utrzymywał/a kontakt ze swoim/swoją ex? Kiedy jeszcze jest to w porządku, a kiedy już nie? Z czasem mogłoby Ci się zacząć wydawać, że byłeś/łaś jedynie fazą przejściową w związku Twojego nowego parnera/Twojej nowej partnerki z jej/jego ex, ponieważ wciąż ich coś łączyło. Większość ludzi nie przyjaźni się ze swoimi byłymi z różnych powodów. Rozajrzyj się wokół siebie. Ilu Twoich znajomych ma kontakt ze swoimi ex-parnerami/partnerkami? Z pewnością Ci, którzy stale utrzymują z byłymi kontakt będą w zdecydowanej mniejszości.

Jakie mogą być przyczyny tego, że z nim/nią wciąż pisze?

  • Piszą ze sobą codziennie, a jak tylko telefon zadzwoni, on/ona natychmiast biegnie odebrać.

Powodem może być nuda. Być może Twój partner/Twoja partnerka najzwyczajniej w świecie się z Tobą nudzi. Postaraj się spędzać z nim/nią więcej czasu. Zaplanujcie wspólne spędzanie czasu.

  • Kłamie.

Partner/partnerka powie Ci, że szedł na spotkanie z kolegą/koleżanką, co okazuje się być kłamstwem. Nie zastanawia się nad tym, co będzie jeśli to wszystko wyjdzie na jaw. Prawdopodobnie robi to tylko dlatego, że chce uniknąć w domu zbędnych kłótni, lecz kłamstwo nigdy nie popłaca. Jednakże zanim zaczniesz robić sceny, zastanów się, jeśli Twoja zazdrość nie jest przesadna i czy na pewno jest uzasadniona?

  • Wciąż ma telefon przy sobie.

Możliwe, że pisze z byłym/byłą o czymś intymnym i dlatego nie odłoży telefonu na bok. Moźe to też być dowód niewierności lub wręcz przeciwnie, planuje dla Ciebie niespodziankę i nie chce abyś to odkrył/a.

  • Ciągle do siebie dzwonią.

Jeśli łączą ich jakieś zobowiązania z przeszłości, to jasne, że muszą ze sobą rozmawiać. Tym bardziej jeżeli mają razem dzieci. Wówczas będziesz musiał/a jakoś znieść ciągłe telefony.

pisanie z ex

Relacja między Tobą a ex

Możesz utrzymywać kontakt z byłymi parnterami/partnerkami, ale powinno być jasne, kto jest na pierwszym miejscu. Jeśli wyraźnie tego nie zaznaczysz, nie dziw się, że Twój nowy partner/nowa partnerka będzie Ci dawać do zrozumienia, że się mu/jej to nie podoba. Nie powinno się stawiać ultimatum, ale możliwe, że tego nie unikniesz. Im bardziej będzie Cię Twój obecny partner/obecna partnerka szczuć przeciwko Twojemu byłemu/Twojej byłej, tym bardziej będzie się pogłębiać kryzys w waszym związku. Musisz sobie uświadomić, że wzrasta prawdopodobieństwo, że Twój ex/Twoja ex zacznie być dla Ciebie ważniejszy/a niż obecny/a parnter/ka. Nie możesz nikomu niczego narzucać, mówić, z kim może, a z kim nie może rozmawiać. Podstawą związku są komunikacja, kompromisy, zaufanie, szacunek i tolerancja. Jeśli zaczniesz rozkazywać i stawiać warunki możesz być pewnien/pewna, że Twój związek się rozpadnie. Każdy ma prawo decydować sam za siebie. Jeżeli tego rodzaju problem pojawi się w Twoim związku postaraj się go rozwiązać poprzez szczerą rozmowę ze swoją drugą połówką. Z pewnością za pomocą wzajemnej komunikacji dotrzecie nie tylko do źródła problemu, ale również i do jego rozwiązania, korzystnego dla was obojgu.

Kiedy rozmowy z ex partnerem/partnerką są w porządku?

Jeśli wasze rozmowy dotyczą na przykład spraw zawodowych, to nic się nie dzieje. Jeżeli pracowaliście razem w jednej firmie, na wysokim stanowisku, nie musisz od razu po zerwaniu składać wypowiedzenia. Owszem, wasza prywatna relacja się rozpadła, ale ta zawodowa musi nadal być utrzymywana.

To Ty piszesz z ex?

Wiele osób to robi, nie jesteś jedyny/a. Obojętne jak wyglądała wasza relacja, możesz odczuwać głęboki smutek i potrzebę powrotu. Ludzie rozstają się codziennie. Istnieje kilka sposobów na to, jak odzyskać swojego byłego/swoją byłą. Lecz, czy naprawdę tego pragniesz? Czy nie znajdzie się gdzieś na świecie ktoś lepszy, z kim będziesz szczęśliwszy/a? Jeśli mimo to chcesz swojego/swoją poprzedniego/poprzednią partnera/partnerkę z powrotem, możesz spróbować. Napisz szczery list, albo zaproś go/ją na kawę. Jeżeli były/była również okaże zainteresowanie powrtotem, możecie zacząć budować nowy, lepszy związek. Podkreślam jednak, że musicie oboje pragnąć tego tak samo mocno.

Są powody do przyjaźni z ex?

Bardzo często zadawane pytanie – czy po rozstaniu będziemy przyjaciółmi? Zazwyczaj ten, który się nad tym zastanawia, nie jest winowajcą rozpadu związku. Jeśli tak ma być, że macie zostać przyjaciółmi, drogę do siebie znajdziecie zawsze. Dobrze jest jednak zrobić sobie od siebie chociażby krótką przerwę. Wiesz dlaczego? Ponieważ musicie uspokoić kłębiące się w was emocje, pozbierać myśli. Ci, którzy po wszystkim zostają przyjaciółmi, są w mniejszości. Często zdarza się, jeśli był to poważny związek, że nie jest to prawdziwa przyjaźń, ponieważ expartnerów ciągle coś do siebie przyciąga. Jeżeli jesteś tym wyjątkiem i przyjaźnisz się ze swoim/swoją byłym/byłą, nie pozwól otoczeniu wpływać na waszą relację. Najbardziej przeciwni mogą być ci, którzy znali powód waszego rozstania. Niczym się nie przejmuj. Z czasem przywykną do zaistniałej sytuacji. Przede wszystkim jednak, jak już wspomnieliśmy, nie zaniedbuj swojego obecnego partnera/swojej obecnej partnerki! Nie pozwól aby Twoja przeszłość stała się częścią teraźniejszości.

[kač]

 

Udostępnij ten artykuł na: