Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Pierwsze oznaki ciąży - znasz je?

14.listopad 2016
Pierwsze oznaki ciąży - znasz je?

Sam fakt zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest świetną okazją, aby w zabawny sposób poinformować o stanie błogosławionym.

Wczesne objawy ciąży

Niektóre objawy ciąży są podobne do objawów towarzyszących PMS. Jak je rozróżnić? Najpewniejszym symptomem jest brak PMS w przypuszczalnym terminie. Jeśli cykl menstruacyjny kobiety jest regularny, a nastąpiło spóźnienie, powinna udać się do apteki. Jeśli starasz się o dziecko, możesz spróbować naruralnych metod i mierzyć temperaturę w pochwie, aby wiedzieć, kiedy jest ten najlepszy dzień na zajście w ciążę. Ogólna zasada brzmi, że temperatura jest podwyższona do 2 tygodni od owulacji. Jeśli jest podwyższona dłużej niż 2 tygodnie, może to oznaczać, że jesteś w ciąży.

Bóle piersi

Wydają Ci się większe, a do tego bolą? To jeden z symptomów ciąży. Noś biustonosz, nawet do spania, powinien zmniejszyć pojawiający się dyskomfort.

Wymioty

Większość kobiet w ciąży cierpi z powodu porannych mdłości, oczywiście mdłości nie są tylko poranne, mogą pojawić się również po południu lub na wieczór. Powinny ustąpić w drugim trymestrze. Do tego czasu zaleca się jeść produkty, które nie podrażniają żołądka i korzystać z cudownych właściwości imbiru.

Zmęczenie

Jeden z najgorszych symptomów. Jest typowy przede wszystkim w pierwszym trymestrze, kobieta często nie jest w stanie doczytać ani jednej strony do końca. Dzieje się tak, ponieważ zwiększa się ilość hormonów w ciele ciężarnej. W drugim trymestrze zmęczenie słabnie.

Częste oddawanie moczu

W czasie ciąży ciało produkuje nadmiar płynów, dlatego jest to kolejny objaw świadczący o ciąży.

Bóle głowy

Do częstych symptomów ciąży należą bóle głowy, będące skutkiem zmian hormonalnyh. Jeśli masz podejrzenie, że jesteś w ciąży, nie bierz żadnych środków przeciwbólowych, postaraj się pić więcej wody.

Bóle pleców

Boli Cię dolna część pleców? W trakcie ciąży może to oznaczać rozluźnianie się więzadeł.

Skurcze

Skurcze mogą być wywołane przez zbliżającą się miesiączkę, albo ciążę. Twoja macica przygotowywuje się na ciążę, skutkiem tego są właśnie skurcze.

Zmiany nastroju

To normalne, że kobieta w ciąży ma zmienne nastroje. Ciąża to prawdziwa kolejka górska emocji. Ciężarne są rozdrażnione i wraz z rosnącym brzuszkiem, coraz bardziej nastrojowe, chociażby dlatego, że nie mogą się porządnie wyspać.

Zapachy i smaki

Produkty, które kiedyś Ci nie przeszkadzały, czy nawet smakowały, nagle zaczną śmierdzieć. Twoje ciało informuje Cię w ten sposób, że dziecko jest w drodze. Musisz do swojego jadłospisu dodać więcej warzyw i kwasu foliowego, aby dziecko mogło się zdrowo rozwijać.

Pozytywny test

Najlepszym i najpewniejszym sposobem na potwierdzenie ciąży, oprócz pobrania krwi u lekarza, jest test ciążowy, który możesz przeprowadzić nawet na 5 dni przed oczekiwanym terminem miesiączki. Pamiętaj, aby przeczytać dokładnie wszystko, co jest napisane na opakowaniu.

ciąża

Kiedy podzielić się tą szczęśliwą nowiną w pracy?

Tak, w pracy również będą musieli się o tym dowiedzieć. Nie istnieją przepisy prawne stwierdzające, kiedy kobieta powinna oznajmić stan błogosławiony swojemu przełożonemu. Nie można jednak tego unikać w nieskończoność, pracodawca jest bowiem zmuszony zapewnić ciężarnej odpowiednie warunki pracy. Podnoszenie ciężkich kartonów i ciągłe nadgodziny to nie są zajęcia dla kobiety w ciąży. Pracowanie po nocach również nie jest wskazane, dlatego im szybciej o tym powiesz, tym lepiej. Jeśli stwierdzona zostanie tzw. ciąża wysokiego ryzyka, oznacza to, że z ciąża jest zagrożona a lekarz wystawi kobiecie zwolnienie lekarskie.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: