Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Pierwsza randka: 12 najczęściej popełnianych błędów

4.maj 2018
Pierwsza randka: 12 najczęściej popełnianych błędów

Udało się! Umówiłeś się na pierwszą randkę! Chcesz dobrze wypaść? Nasz dzisiejszy artykuł pomoże Ci uniknąć kłopotliwych sytuacji, więc czytaj uważnie...

Kiedy uda Ci się umówić z na pierwsze spotkanie, w pewnym sensie możesz już uważać się za wygranego. Pierwsza meta zdobyta. Jeżeli jesteś urodzonym uwodzicielem, z pewnością wiesz jak należy zachowywać się na pierwszej randce. Nigdy jednak nie wiadomo co się może wydarzyć. Cokolwiek by się nie stało na pierwszej randce, najważniejsze to umiejętne wybrnięcie z sytuacji.  Może akurat dostanie SMS’a od byłego chłopaka i będziesz miał po romantycznym wieczorze we dwoje? A co jeśli będzie się z Tobą nudzić? Od czego zależy sukces pierwszej randki?

Wyluzuj się

Przed pierwszym spotkaniem dobrze znaleźć trochę czasu dla siebie. Odpocząć w najprzyjemniejszy dla nas sposób. To Ciebie zależy czy będzie to gorąca kąpiel, spacer, smaczne jedzenie, książka czy spotkanie z przyjaciółmi. Postaraj się wyluzować i nie myśleć o tym co na Ciebie czeka. Spróbuj wprowadzić się w odpowiedni nastrój.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie i pierwsze trzy sekundy są decydujące, ale na ogólny wynik spotkania  mają mało znaczący wpływ. Dobrze zatem odpowiednio wszystko rozegrać. Abyś przypadkiem się nie podłożył/a ani też sam/a nie zaszufladkowała od razu tej drugiej osoby, twierdząc np. że ten co ma zielone oczy to oszust itd. Należy na to uważać. Kiedy już zauważysz, że nie zrobiłeś/łaś dobrego pierwszego wrażenia, możesz tę sytuację obrócić w żart lub w prostu sposób jakimś sposobem obejść.

Najczęstsze błędy i jak ich uniknąć

Wybór miejsca

Nie staraj się za każdą cenę być oryginalny, może się to na Tobie zemścić. Wybranie niezwykłego miejsca w celu tzw. oczarowania kobiety jest dość częstym błędem. Uświadom sobie, że kobieta, która pójdzie z Tobą na randkę tylko i wyłącznie po to abyś zabrał ją na bajeczną wycieczkę, raczej nie jest zbytnio zainteresowana samym Tobą. Twoje starania będą wówczas bez sensu. Jeszcze gorzej jeżeli kobieta na początku była Tobą zainteresowana, ale przez Twoją wielką potrzebę oryginalności, na koniec by to zainteresowanie straciła i nie chciała się z Tobą już więcej umówić.

Zachowanie na spotkaniu

O sukcesie pierwszego spotkania decyduje w największym stopniu Twoja postawa, a nie wybrane przez Ciebie miejsce. Jeżeli nie będziesz wiedzieć gdzie ją zaprosić, wybierz cukiernię, restaurację, park, herbaciarnię. Po prostu klasykę, oryginalny możesz być na następnym spotkaniu.

Nie spóźnij się

Niespokojna osoba, która wciąż zerka na zegarek i czeka, z pewnością nie będzie w dobrym nastroju na spotkanie z Tobą. Uważaj na to abyś nie kazał partnerce czekać na siebie więcej niż 15 minut. W przypadku brzydkiej pogody 10 minut. Dobrze jednak przyjść na miejsce kilka minut wcześniej niż planowane spotkanie. Możesz się gdzieś wówczas ukryć i poczekać na to kto tak naprawdę przyjdzie. Jest to również dobry sposób na wcześniejsze rozpoznanie po wyrazie twarzy jej nastroju i odpowiednie nastawienie się.

Ulubione dowcipy

Każdy z nas ma tendencję, w momencie ciszy, wypełniać ją dowcipami czy zabawnymi historyjkami z życia. Jest to w porządku tylko jeżeli wywiąże się z nich dłuższa rozmowa. Niekiedy partner udaje zainteresowanie, a w rzeczywistości mogą go te opowieści nudzić. Co gorzej może zacząć uważać Cię za bezwstydnika. Jest naprawdę całkiem normalne, że na pierwszym spotkaniu trochę się milczy. Większość kobiet jest bardzo rozgadana i kiedy zaczną mówić lepiej uważnie słuchać każdego jej słowa. Możesz przygotować sobie jakieś pytania dopełniające. Pamiętaj też aby nie mówić tylko o sobie!

Wchodzenie w zdanie

Jeżeli wiesz, że nie ma racji albo gada głupoty, nie wyprowadzaj go lub jej z błędu. Ugryź się w język. Każdy ma swoją dumę i chce zabłysnąć. Mamy przez to tendencję do wchodzenia komuś w zdanie czy dopowiadanie czegoś. Pamiętaj, że kiedy opowiada nam o jakimś doświadczeniu czy przemyśleniach, nie życzy sobie abyś jej przerywał. Tobie by się to podobało? Nie dopowiadaj również do jej opowieści stwierdzeń typu: „Myślę, że gdybyś zrobiła w ten sposób to...”  

błędy popełniane na pierwszej randce

Bądź sobą

Oczywiście, że chęć zaimponowania będzie wielka, ale uważaj żebyś nie wydawał się zbyt konwulsyjny lub nienaturalny. Dobrego wrażenia tym nie zrobisz. Kobiety mają tendencję do zbytniego starania się o swój wygląd, jednakże później mogą czuć się nieswojo. Postaraj się być sobą i ubrać w swoim stylu. Dżinsy i bluzka nikogo nie obrażą. Ważne jest bycie sobą. Jeżeli wyszliście na kawę, możecie później wybrać się na spacer. Cenna uwaga dla pań: nie zakładajcie butów na obcasie jeżeli na co dzień nosicie trampki.

Nerwowość

Każdy jest nerwowy z pierwszego spotkania, a kto twierdzi, że nie, ten kłamie! Uważaj na oznaki swego zdenerwowania.

Bądź optymistycznie nastawiony

Unikaj nieprzyjemnych i smutnych tematów. Nikt nie chce już od pierwszego spotkania wysłuchiwać o czyiś problemach. Każdy ma wystarczająco swoich. Z pewnością jednak pojawi się temat poprzednich związków. Tego raczej nie unikniesz, lecz jak tylko do tego dojdzie, staraj się go jak najszybciej uciąć. Nie rozdrapuj na randce starych ran. Rozmawiajcie o swoich zainteresowaniach, o planach na nadchodzące dni, czy chociażby o muzyce. Tylko nie pomyl spotkania z przesłuchaniem! 

Uśmiech proszę

Mówi się, że oczy są odzwierciedleniem duszy a uśmiech kluczem do sukcesu. Uśmiech doda Ci uroku, a przede wszystkim dobrego humoru. Uśmiechając się dajesz innym do zrozumienia, że czujesz się dobrze. Uśmiechaj się, a będzie to znakiem, że Twój wybranek Ci się podoba. W momencie gdy się uśmiechnie, też się uśmiechnij. Jeżeli bardzo zależy Ci na spotkaniu, obserwuj jego reakcje i dostosuj się. Nie bądź jednak zbyt nadgorliwy, wtedy wszystko będzie miało odwrotny skutek.

Wyłącz telefon

Wyłącz swój telefon, przecież nie będziesz w takiej chwili czytać wiadomości od swojej/swego byłego partnera/byłej partnerki. Po za tym raczej nie poprawiło by Ci to humoru. Jednakże jeśli naprawdę nie możesz go wyłączyć, to przynajmniej zmień ten straszny dzwonek połączeń przychodzących i smsów. Nie będzie to nic przyjemnego kiedy w trakcie spotkania Twój telefon zakracze by oznajmić Ci, że dostałeś wiadomość. 

Płacenie

Płacić powinien oczywiście mężczyzna. Nie traktuj tego jak staromodnego zwyczaju lub konieczności, przecież dlaczego nie? Naprawdę możesz ze spokojnym sercem pozwolić mu za siebie zapłacić. Jednakże, kiedy to kobieta zaproponuje, że zapłaci, otworzy tym samym szansę na kolejne spotkanie, tyle że kolej na płacenie przypadać będzie na mężczyznę. Możecie od razu zatem ustalić termin kolejnego spotkania.

Chwalenie się kolegom i koleżankom

Koledzy i koleżanki są zakazani. Nie chwalcie się im swoim potencjalnym partnerem/partnerką, kiedy jesteście jeszcze na etapie randkowania. Ciągle niestety istnieje możliwość, że nic z tego nie wyjdzie.

Na randkę możesz umówić się również przez internet. Zarejestruj się i spróbuj znaleźć swoją drugą połówkę w sieci. Trzymamy za Ciebie kciuki!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: