Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Partner z osobowością introwertyka

9.maj 2019
Partner z osobowością introwertyka

Podczas gdy ekstrawertycy nie mają problemów z szybkim znalezieniem przyjaciela czy partnera, introwertykom trwa to zdecydowanie dłużej. Sprawdźmy dlaczego tak jest.

Introwerytcy ze względu na swoją naturę często bywają niezrozumiani. Z reguły są cisi, obserwują otoczenie z pewnej odległości, przez co, często ludzie mylą ich zachowanie ze wstydliwością. Wstyd jest reakcją wyłącznie sytuacyjną, nie cechą charakteru. Wstydliwy może być również eksrawertyk. Introwertycy w odróżnieniu od ekstrawertyków lubią samotność lub towarzystwo jedynie swych najbliższych (rodzina, przyjaciele). Podczas imprez robią wszystko, aby tylko nie przykłuwali uwagi innych. Tego typu zabawy mogą być wyczerpujące dla introwertyka, tymczasem ekstrawertyk będzie się na nich czuć jak ryba w wodzie. Introwertyk wolałby zostać w domu i unikać wszelkiego rodzaju zabaw towarzyskich. Dlatego też tak ważne jest zapewnienie introwertykowi odpowiednio dużej ilości odpoczynku.

Introwertycy w miłości

Introwertycy zaczynają od podziwiania kogoś z daleka. Cicho obserwują swego wybranka. Może to trwać tygodniami, nawet miesiącami, zanim wreszcie zdecydują się na rozmowę. Cały ten czas próbują się zorientować, czy ta osoba byłaby w stanie podjąć to ryzyko i rozpocząć związek. Introwertycy nie lubią tracić czasu na kogoś, z kim nie stworzyliby udanego związku.

Nigdy nie wolno poganiać introwertyka, bowiem on wszytsko woli robić powoli. Nie lubi rozmawiać z obcymi, ani tym bardziej być dotykanym przez nich, dlatego zawsze najpierw stara się stworzyć ze swoją drugą połówką silną więź, która nie będzie oparta na kontakcie fizycznym.

Dla introwertyka wyrażanie uczuć czy myśli jest o wiele prostsze w formie pisemnej, dlatego właśnie potrzebuje kogoś, kto wyśle mu chociażby smsa na dzień dobry, jeszcze zanim się obudzi. Introwertyk szuka kogoś podobnego do siebie. Nie chce być z kimś, kto będzie go ciągał po imprezach, woli kogoś, kto obejrzy z nim wieczorem film w domu na kanapie. W skrócie – kogoś, kto docenia czas spędzany ze swym ukochanym.

Introwertyk to bardzo dobry słuchacz, z tego też powodu bywa nie tylko doskonałym przyjacielem, ale i partnerem. Jeżeli zakocha się w Tobie introwertyk, możesz uważać się za szczęściarza, będzie uważać Cię za najbardziej wyjątkową osobę na świecie, a dzięki jego ofiarności będziesz nieustannie czuć się kochany.

Jak tylko wpuści Cię do swojego świata, istneje wielkie prawdopodobieństwo, że już Cie nigdy nie wypuści. Opuściłby Cię tylko w przypadku, że nadużyłbyś jego zaufania i zdradził go. Nie musisz się bać zdrady ze strony introwertyka, będzie tak szczęśliwy, że znalazł kogoś, kto go kocha i z kim łączy go wyjątkowa więź, że nie będzie mieć potrzeby ani ochoty na nowy związek.

Jak stworzyć związek z introwertykiem

Nie tak łatwo kochać introwertyka, człowiek musi się tego nauczyć. Poradzimy Ci jak się do tego zabrać.

Kochaj cierpliwie

Jak już wspominaliśmy, introwertyk nie lubi się śpieszyć, wszystko trwa mu dłużej. Musisz się z tym pogodzić. Będzie się zastanawiać nad różnymi rzeczami i analizować swoje uczucia. Nie gniewaj się na niego z tego powodu. Jeżeli kochasz introwertyka, muisz zasadzić ziarenko i poczekać cierpliwie aż zakiełkuje.

Słuchaj uważnie

Introwertyk uwielbia długie rozmowy. Często randkowanie bywa dla niego trudne. Nie chce spędać czasu na dyskusjach dotyczących pogody czy planów na weekend. Chce wiedzieć, co Cię inspiruje, chce rozmawiać o Twoich pomysłach i celach. W ten sposób zanurzy się do Twoich marzeń i wyobrażeń.

Kochaj cicho

Introwertyk nienawidzi „głośnych związków”. Nie potrzebuje, aby codziennie na Instagramie pojawiała się wasza wspólna fotka. Będzie przykłuwać uwagę innych przez co będzie się czuć spięty. Jeśli kochasz introwertyka, kochaj go subtelnie. Kiedy zaśnie na kanapie, przykryj go kocykiem. Rano przygotuj mu herbatę lub kawę. Kochaj go intymnie, w miejscu, w którym istnieć będziecie tylko wy. Wtedy będzie czuć się przyjemnie.

Pozwól mu na odpoczynek

Jak już wspominaliśmy na początku, introwertycy nabijają energię inaczej niż ekstrawertycy. Siedzą w domu, czytają książki i słuchają muzyki. Potrzebują czasu dla siebie, w ten sposób uzyskują potrzebną energię. Pozwól na to swojemu introwertykowi.

Musisz pogodzić się z tym, jak kocha intowertyk

Introwertyk nie musi mówić o swoich uczuciach ponieważ słowa są zbyt proste, na to aby mogły wyrazić jego głębokie emocje, ale jeżeli staniesz się częścią jego życia, wiedz, że mu na Tobie zależy.

Portale randkowe są idealnym miejscem dla introwertyków, mogą tu powoli i starannie wybierać partnera, z którym mogliby pójść na randkę. Nie ważne, czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, Ty też spróbuj szczęścia i zarejestruj się na naszym portalu!

[rox]

Udostępnij ten artykuł na: