Sygnały świadczące o niestabilności emocjonalnej mogą być ledwo zauważalne, lecz destrukcyjne w skutkach. Podejrzewasz, że Twój partner nie jest w rzeczywistości tym człowiekiem, jakim wydawał się być na pierwszej randce? Co w ogóle oznacza niestabilność emocjonalna i jak ją rozpoznać?
Obserwuj uważnie zachowanie swojego partnera. Jeżeli zauważysz w jego zachowaniu jeden z poniższych sygnałów ostrzegawczych, może to oznaczać, że Twój partner jest niestabilny emocjonalnie.
Jeśli partner od samego początku związku jest zazdrosny i pragnie Cię mieć na własność, to być może jego zachowanie wyda Ci się miłe, świadczy bowiem o tym, że mu na Tobie zależy. Odrobina zdrowej zazdrości jeszcze nikomu nie zaszkodziła, jednakże z biegiem czasu, zazdrość partera może się stać prawdziwym koszmarem, zwłaszcza jeśli jest skutkiem niestabilności emocjonalnej. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że będzie uprzedzony do Twoich przyjaciół, których znasz całe życie i nie pozwoli Ci spędzać z nimi czasu jeżeli nie będzie mógł wam towarzyszyć. Taki partner nie jest w stanie uwierzyć, czy dopuścić do siebie myśli, że każde z was potrzebuje też trochę czasu dla siebie. Przede wszystkim, będzie się mu wydawało, że jeśli puści Cię gdzieś bez swojej kontroli, zaczniesz go zdradzać i zrobisz coś, czego później będziesz żałować.
Wiele o człowieku mogą zdradzić jego relacje z własną rodziną. Jeśli nie należą do najlepszych, może to znaleźć odzwierciedlenie również w waszym związku. Często bywa tak, że choć człowiek żyje w kochającej rodzinie, pojawiają się w niej problemy z zaufaniem. Zdarza się też, że rodzina nie jest w stanie ze sobą komunikować, ani mówić prawdę. Jakakolwiek próba rozpoczęcia tego tematu z partnerem, może zostać przez niego odrzucona. Pojawia się więc pytanie: skoro nie potrafi być szczery wobec swojej rodziny, dlaczego w stosunku do Ciebie miałby się zachowywać inaczej? Ma to przecież we krwi.
Ciągle mówi o swoich poprzednich związkach? Jak ten, czy tamta był/a szalony/a, ile zazdrości w sobie miał/a, jak jedno z nich chciało wziąć ślub, a drugie było niewierne? Jeżeli tak, bierz nogi za pas. Człowiek, który ma za sobą wiele nieudanych związków i uważa, że nie ponosi odpowiedzalności za ich rozpad żadnego z nich, nie jest tym, z kim da się stworzyć wartościowy związek.
Jedyne, co Ci pozostanie z tego związku to miejsce na długiej liście jego/jej ex partnerów.
Ktoś, kto uzależni się od drugiego człowieka i ciągle „potrzebuje go” mieć przy swoim boku, potrafi bardzo szybko zniechęcić do siebie każdego. Nie ważne, czy chodzi o mężczyznę, czy kobietę. Każdy chce czuć się potrzebny, ale ktoś, kto ciągle potrzebuje Twojej obecności, to w głębi duszy człowiek o niskiej pewności siebie i z Twoją pomocą stara się wypełnić ten defekt swojej osobowości.
Niejednemu podoba się, że ma kogoś, kto nieustale udowania mu, że nie może bez niego żyć, ale wszystko ma swoje granice. Jeżeli partner nie jest w stanie samemu wyjść gdzieś na imprezę, wciąż musisz trzymać go za rękę i powtarzać mu jak jest wspaniały, to wiedz, że związek z takim człowiekiem nie będzie należał do tych najleszych.
Każdy – jak mężczyźni, tak kobiety – reaguje konkretnymi emocjami na różne sytuacje. Śmiejemy się, kiedy jesteśmy szczęśliwi, płaczemy, kiedy jesteśmy smutni i krzyczymy, kiedy jesteśmy zdenerwowani. Takie emocje są całkiem naturalne, jednakże są ludzie, którym zdarza się z nimi przesadzać – a to już jest sygnał ostrzegawczy, że nie wszystko jest z nimi w porządku.
Człowiek, który cieszy się, lub płacze z byle powodu może mieć zaburzenia osobowości będące skutkiem np. traumy z dzieciństwa. Bez względu na to, co jest przyczyną zaburzeń, powinieneś porządnie zastanowić się nad przyszłością związku z taką osobą.
Jeżeli chcesz poznać idealnego partnera, wypróbuj naszą ankietę randkową, dzięki niej dowiesz się więcej o osobach, które masz ochotę poznać i to bez konieczności wychodzenia z domu! Zarejestruj się i znajdź miłość na naszym portalu.
[rox]