Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Ostroźnie przy stosunku płciowym

25.październik 2014
Ostroźnie przy stosunku płciowym

We współczesnym świecie bardzo łatwo można się zarazić różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Każdego roku zwiększa się ilośc osób chorujących na HIV / AIDS albo syfillis. Bardzo wielu zarożonych pochodzi z Europy i Ameryki.

Chcecie prowadzić seksualnie wyzwolone życie, ale boicie się chorób wenerycznych? Zadbajcie o swoje zdrowie i zdrowie osób, z którymi się spotykacie. Eksperci biją na alarm, ponieważ sporo osób zachorowywuje na syfilis i to wśród średniej klasy społecznej. Coraz więcej zakażonych pojawia się wśród ludzi z wyższym wykształceniem i dobrym statusem społecznym. Męźczyzna czy kobieta w luksusowych strojach i nadzianym kontem bankowym, nie są zwykle podejrzewani o przenoszenie chorób, ale majętność w tym przypadku nie gra roli.

Kto uważa syfilis za chorobę przeszłości jest w błędzie.

Głównie między studentami z wyższych szkół i młodymi ludźmi ze średnim wykształceniem w ostatnich latach szerzą się różne rodzaje chorób przenoszonych drogą płciową. „Nie boje się, nie uważam żeby studentka SG mogła być zarażona“ - stwierdza Łukasz (22 lata), student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

zakażona_para

Pierwsze znaki choroby wenerycznej

Zależy to od rodzaju choroby. Nalezy sobie uświadomić, że pierwsze oznaki choroby nie musza odrazu objawiać się w bólu genitalii. Wszystko zależy od systemu immunologicznego, na przykład syfilis może objawiać się wypadaniem włosów.
Niektórzy ludzie jednak nie koniecznie zachorują, a staną się nosicielami.

Kolejną częstą chorobą jest chlamydia. Istnieje wiele różnych jej rodzaju i nie musi bywoływać żadnych objawów. Mogą zaschnąć spojówki oczu lub może wywoływać problemy z oddychaniem.

Rodzaje chorób

Wirusowe

HIV/AIDS, zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), które odpowiadją również za raka szyjki macicy, raka szyji i odbytnicy, opryszczka narzodów płciowych, zapalenie wątroby typu B i C lub narośl na skórze.

Bakteryjne

Rzeżączka, syfilis, wrzód weneryczny, ziarnica weneryczna, Chlamydia trachomatism ureaplasma.

Pasożytnicze

Świerzb i choroby przenoszone przez wszy.

Choroby spowodowane przez pierwotniaki lub grzyby

Rzęsistkowica.

Przedewszystkim prewencja

Najlepsza_ochrona_to_Kondom

Tak samo jak ze wszystkimi chorobami, podobnie i u chorób wenerycznych ważne jest, aby zapobiegać. Pomimo iż na większość chorób istnieją leki i są znane i opisane przypadki wyleczenia z HIV, nie warto polegać wyłącznie na lekarstwach. Pomimo iż lekarska wiedza idzie ciągle do przodu, lepiej jest zapobiegać jak leczyć. Najbardziej znaną i skuteczną metoda zapobiegania przed chorobami wenerycznymi jest prezerwatywa (czyli kondom), żadna inna antykoncepcja (lub według Kaddafiego czosnek) nie działa.

Ponieważ zwykle nie postrzegamy HIV / AIDS jako bezpośrednie zagrożenie, musimy być ostrożni. Za tym stoją statystyki, według których najwięcej zakażonych jeden na sto obywateli Czeskiej Republiki mieszka w Pradze, zaraz za nią jest Plzeň.

Zarażenie wirusem HIV nie dotyczy wyłącznie wielkich miast, problem dotyczy również małych gmin, nawet do 100 kilometrów od Plźni. Wśród sposóbów zarażenia nadal przoduje seksualny stosunek. Ten odpowiada aż za 80 do 90% zakażeń.

[paf]

Źródło: http://www.dama.cz/sex-a-vztahy/pozor-na-pohlavni-choroby-znate-vsechny-rizika-a-priznaky-22029

          http://www.pohlavni-nemoci-a-jejich-priznaky.cz/

Udostępnij ten artykuł na: