Przygotowania do ślubu w wielu przypadkach wiążą się też z wieczorem kawalerskim w przypadku mężczyzn lub wieczorem panieńskim w przypadku kobiet. Jak wygląda „ostatnia noc wolności” i co niesie za sobą dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.
Do częściej organizowanych należał kiedyś wieczór kawalerski, ale w ostatnim czasie wieczory panieńskie również są na porządku dziennym. Do nas ta tradycja przyszła z zagranicy i stała się bardzo popularną i lubianą. Przede wszystkim służy to odreagowaniu stresu i od całej tej przedślubnej krzątaniny. Celem jest jak najlepsza zabawa z przyjaciółmi, wyluzowanie się i korzystanie z ostatniej nocy wolności... Jednak gdzie jest granica tej wolności?
O tym, jak daleko może zajść wieczór kawalerski/panieński decydują sami przyszli małżonkowie. Powinni wspólnie ustalić jakieś granice, co jeszcze wolno, a czego już nie, aby nie stał się z tego przedślubny koszmar. Niektórzy pozwalają sobie nawet na ostatni „nieślubny seks”. W większości jednak kończy się na striptizie itp. Są to ostatnie dni „wolności” zatem pozwólcie partnerowi je wykorzystać. Skoro już o tym mowa, kiedy właściwie organizowany jest wieczór kawalerski/panieński?
Zarówno kawalerski jak i panieński powinno się organizować na dzień przed ślubem. W rzeczywistości jednak ciężko jest to sobie wyobraźić, przecież alkohol jest nieodłączną częścią tego typu imprez, zatem wczesne wstawanie następnego dnia aby zdążyć na swój własny ślub, nie jest najlepszą perspektywą. Niezależnie od wszystkiego w takim dniu człowiek chce wyglądać jak najlepiej, co po nieprzespanej nocy i z porannym kacem raczej nie jest możliwe. Co gorsza mogłoby się to skończyć tak, jak w znanym filmie Kac Vegas, czyli na swój ślub z ledwością zdążyć... Wniosek jest prosty, wieczór kawalerski/panieński lepiej zaplanować na kilka dni do przodu.
Jeżeli macie z partnerem odłożone na boku pieniądze na ślub i będzecie ich mieli wystarczająco, możecie zaoszczędzić czas i pozostawić planowanie kawalerskiego/panieńskiego na kimś innym. Istnieją specjalne agencje, które postarają się o wszystko – odpowiednie miejsce, dekoracje, wysłanie zaproszeń, stylowy transport limuzyną, program, ludzi, którzy będą go nadzorować oraz oczywiście catering. Jeżeli jednak chcesz to wszystko zorganizować sam, musisz liczyć się z tym, że stracisz dużo czasu na planowanie lub możesz też nie być zbyt wymagający i z niektórych rzeczy zrezygnować. Inną możliwością jest przygotowanie przedślubnego wieczoru przez Twoich przyjaciół. Organizowane są nawet sekretne wieczory kawalerskie/panieńskie, kiedy znajomi przyjeżdżają po niczego nie podejrzewającego pana młodego/niczego nie podejrzewającą pannę młodą i odwożą na „miejsce akcji”.
Kobiety lubią dobrą zabawę. Wieczór panieński jest pełen drinków, szampana i najlepszego kobiecego humoru. Do podkręcenia zabawy może pojawić się nawet męski striptiz. Panieński organizuje druhna, świadkowa lub sama panna młoda. Odbywa się w większości w domu, restauracji lub barze.
Prezentem może być jakikolwiek mały przedmiot, od kwiatka, różnych drobiazgów (na przykład biustonosz lub stringi z cukierków) aż po rzeczy dla dziecka – ale to tylko jeżeli panna młoda jest w ciąży, w przeciwnym przypadku mogła by z tego wyjść niezręczna sytuacja. Często na stole pojawia się też tort w kształcie penisa. Dla przyszłej panny młodej można również zakupić szarfę z napisem „Przyszła Panna Młoda”/ „Bride to be!”. Koleżanki mogą się też umówić i zabrać się za prezent kreatywnie, na przykład:
Przyjmij od nas ten prezent jako małą pierwszą pomoc dla panny młodej
Życzymy Ci udanego, szczęśliwego a przede wszystkim wyjątkowego ślubu!
Kobiety zazwyczaj bardziej zastanawiają się nad podziałem kosztów. Nie chcą się one źle czuć, z tego powodu, że ktoś za nie będzie płacić. W większości przypadków sytuacja jest rozwiązywana w ten sposób, że panna młoda płaci za pierwszy kieliszek alkoholu lub koktajl dla każdego a następnie każdy płaci już sam za siebie. Jednak jeżeli wieczór panieński jest niespodzianką, lepiej to będzie wyglądało kiedy za wszystko zapłacą przyjaciółki panny młodej. Jeśli to ona sama jest organizatorką wieczoru, wszystko zależy od niej, może równie dobrze pokryć wszystkie koszty sama.
Mężczyźni organizację i przygotowania uważają za zbyteczne. Wszystko ma raczej spontaniczny charakter. Wieczór kawalerski zazwyczaj odbywa się w knajpie, barze lub ewentualne w klubie ze striptizem. Nie dają sobie prezentów, a jeżeli już, są to różnego rodzaju zabawne przedmioty.
Jak organizacja, tak i płacenie nie spędza mężczyznom snu z powiek. W większości każdy płaci za siebie, lub każdy każdemu postawi „jednego”.
Wspólny kawalerski i panieński nie jest wykluczony. Tym bardziej jeżeli przyszli małżonkowie mają wspólnych przyjaciół. Żadna płeć nie ma „zakazanego wstępu”. To dobra okazja aby wszyscy mogli przyjemnie spędzić czas, w szczególności jeżeli niektórzy znajomi nie będą mogli uczestniczyć w ceremonii zaślubin.
Jak już wspominaliśmy, w niektórych krajach dopuszczalny jest nawet seks z kimś innym niż przyszły mąż/przyszła żona. Mężczyźni z Ameryki (ale także z Anglii) na wieczór kawalerski często wyjeżdżają do Europy Środkowej, przede wszystkim dlatego, że tutaj kluby ze striptizem są tańsze i otwarte non stop aż do rana. Do jednych z najczęściej odwiedzanych miast należą choćby takie polskie miasta jak Warszawa i Kraków. W rankingu na tej stronie Kraków zajmuje piąte miejsce, przed Amsterdamem i Barceloną. W organizacji zagranicznych wieczorów kawalerskich/panieńskich specjalizują się agencje. Jednym z ulubionych miast młodych par i świętujących z nimi znajomych jest Las Vegas. Tego typu wieczory kawalerskie/panieńskie ze względu na to, że są urządzane w zupełne innych miastach czy krajach, mogą trwać nawet 3-4 dni.
Wieczór kawalerski/panieński to czas na rozluźnienie, „wyłączenie się” i dobrą zabawę. Wyrwij się na trochę z przedślubnej gorączki i zabaw się ze swoimi przyjaciółmi.
Wciąż szukasz swojej drugiej połowy? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i już teraz poznaj kogoś, z kim twoje życie może stać się szczęśliwsze!
[Lil]