Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Operacje plastyczne = doskonałość ?

1.czerwiec 2016
Operacje plastyczne = doskonałość ?

Chirurgia plastyczna w ciągu ostatnich kilku lat weszła na bardziej zaawansowany poziom i ludzie coraz chętniej poprawiają na swoim ciele to i owo. Wciąż jest to jednak kontrowersyjny temat.

Przeciwnikom plastiku czasami nie ma co się dziwić. Kiedy człowiek widzi niektóre gwiazdy lub inne znane osobistości z ochydnie napuchniętymi wargami, nienaturalnie wygładzoną twarzą i ogromnymi piersiami – przyznajcie sami, że to już przegięcie i nie ma to nic wspólnego z urodą. Każdy inaczej postrzega piękno... Co kieruje ludzmi decydującymi się na igerencję do własnego ciała?

Powody zdrowotne

To najbardziej uzasadniony powód, dla którego ktoś zdecyduje się na operację plastyczną. Ludzie, którzy mają krzywy nos (w tym przegrody nosowe), mogą mieć problemy z oddychaniem, co zdecydowanie nie jest przyjemne. Wyobraź sobie jak byś się czuł mając zwykły katar. Zatkanego nosa nie chce nikt, a już tym bardziej ktoś z taką wadą. W takim przypadku operacja plastyczna jest jak najbardziej na miejscu. Rówież zbyt wielkie piersi u kobiet nie są plusem. Choć większość kobiet własnie piersi chce sobie powiększyć, faktem jest, że mogą one być wielkim obciążeniem. Ograniczony jest ruch, nie jest możliwe wykonywanie niektórych sportów, pojawia się ból pleców a do tego dochodzą kpiny i drwiny ze strony otoczenia. Kolejną kategorią są operacje po wypadkach samochodowych, ranach ciętych, poparzeniach (np. od kwasu) oraz wady wrodzone.

Poprawa samooceny

Ludzie powinni być mądrymi i inteligentnymi istotami, ale czasami się stanie, że jeden śmieje się z drugiego z powodu uszerbków na urodzie... Póżniej dołączy do niego kolejny... I kolejny... I nagle jest już tego zbyt wiele. W przeszłości dużo ludzi z powodu głupich drwin popełniało samobójstwo. Dzisiaj problem ten można „rozwiązać” operacją plastyczną. Zwiększyć, zmniejszyć, zamaskować czy „zdeformować” można prawie każdą część ludzkiego ciała. Ludzie jednak w większości skupiają się tylko na tych, które mogą być widoczne dla innych – twarz, dekolt i ogólna postawa ciała. Operacja powinna jednak pozostać tą drugą możliwością. Jeżeli nie jestem „chudzinką” najpierw zacznę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, a dopiero później zacznę się zastanawiać nad liposukcją. Zamiast powiększać piersi operacyjnie, postaram się dobrać odpowiedni biustonosz, który będzie je uwydatniać. Akurat z wielkim nosem sterczącym z twarzy za dużo nie da się zrobić. Właściwie da się – można z niego uczynić naszą zaletę, tak jak to zrobił aktor Owen Wilson (znany np. z filmu „Noc w muzeum”).  

Kaprys?

Wiele ludzi decyduje się na zmianę wyglądu tylko dlatego, że chce i ma taką możliwość. Chirurgowie plastyczni muszą niektórym pacientom odmawiać i wybijać im z głowy niedorzeczne pomysły. Dotyczy to w większości przypadków, powiększania piersi, ale także kolejnych z rzędu operacji nosa. Wyjątkiem nie są liftingi, po których ludzie wyglądają jak kosmici. Co więcej, ludzie, którzy zdecydowali się na operację plastyczną z kaprysu, mogą się od tego uzależnić. Pojawi się pogoń za doskonałością. Staną się z nich ludzie, którzy będą chcieli kolejny botox czy operację, mimo świadomości zagrożena dla zdrowia. Tacy ludzie mają problemy osobowości i powinni udać się do specjalisty, który pomoże im wyleczyć się z uzależnienia.

operacja plastyczna

Celebryci i ich operacje

W dzisiejszych czasach każdy wie, że niektóre gwiazdy potrafią „błyszczeć”, niestety nie zawsze w tym pozytywnym znaczeniu. Podczas gdy niektórzy opływają w luksusie, wynikającego z ich pozycji, innym sława uderza do głowy i człowiek nie może się nadziwić co jeszcze wywiną. Dość często zdarza się, że ci celebryci zaczną być uzależnieni, nie tylko od narkotyków czy alkoholu, ale też od zbytecznie drogich operacji plastycznych. Tak, wiele gwiazd poddaje się operacji aby upiększyć swoje ciała, choć w większości przypadków wcale  tego nie potrzebują. Operacje plastyczne mogą mieć efekt odwrotny od zamierzonego i  na koniec wygląda się  jeszcze gorzej niż wcześniej. Śpiewaczka Cher jest jedną z tych gwiazd. Jej zabiegów nie da się policzyć na palcach. Operacja nosa, powiek, skóry pod oczami, botox, liposukcja i wiele, wiele innych łącznie z usunięciem żeber, aby mogła być szczuplejsza w pasie. Kolejną znaną osobistością jest, świętej pamięci, król popu Michael Jackson, który poddał się niezliczonej ilości operacji, aby osiągnąć wymarzony wygląd. Janet Jackson swoimi operacjami kości policzkowych i nosa, zaczyna brać przykład z brata. Donatella Versace, znana projektantka mody również nie odmówiła sobie kilku poprawek. Coraz wyższy wiek, po wielkiej ilości liftingów, nie tworzy zmarszczek na jej twarzy.

Ekstremalne operacje plastyczne

Celebryci nie są jedynymi, którzy decydują się na zabiegi plastyczne w celu poprawy wyglądu. Spojrzenie na tych, których teraz wymienimy, może bardziej wystraszyć niż na wymienione przez nas gwiazdy. Już od pierwszego wejrzenia można stwierdzić, że ci ludzie przegięli z operacjami. Mamy tutaj na myśli na przykład tzw. „żywe lalki” i ludzi, którzy chcą wyglądać jak któraś ze znanych osobistości, czy jak zwierzęta. Jeżeli na ulicy spotkasz Vanillu Chamu, która poddała się wielu zabiegom, aby mogła wyglądać jak doskonała francuska laleczka, z trudem poznasz, że z pochodzenia jest ona Japonką. Tak samo jak Michael Jackson zmieniła na sobie cechy charaktyczne dla swojej rasy. Na pierwszą operację zdecydowała się już jako nastolatka, kilkukrotnie powiększyła piersi, zmieniła nos i powieki a ponieważ nie była zadowolona ze swojego wzrostu, podjęła decyzję o przedłużeniu nóg. Kolejną lalką jest Ukrajinka Valeria Shpagina, która dzięki opreracjom plastycznym i makijażowi wygląda jak postać z japońskiego anime. Jednak nie tylko kobiety poddają się tego typu ekstremalnym zabiegom. Filipińczyk Herbert Chavez z racji zmiany nosa, zwiększenia brody i kilku innych zabiegów wygląda jak Superman. Justin Jedlica jest znany jako żywy Ken. Natomiast Jocelyn Wildenstein to prawdziwa kobieta kot, po wszystkich dokonanych operacjach jej twarz wygląda jak koci pyszczek. Jak już wspomnieliśmy, ci ludzie, zamiast chirurga powinni byli szukać pomocy u innego doktora.

Chirurgia plastyczna jest bez wątpienia bardzo użyteczna. Dzięki niej wiele ludzi może prowadzić „normalne” życie. Powinniśmy jednak postrzegać to jako nienaturalną ingerencję do ciała i być rozsądni przy wyborze rodzaju operacji.

Czasami właśnie te niedoskonałości są tym, co się nam najbardziej w ludziach podoba.

[Lil]

Źródła:

http://viralscape.com/living-french-doll-vanilla-chamu/

http://viralscape.com/human-barbie-valeria-lukyanova-photos/?utm_source=Curated&utm_medium=Article

http://www.odditycentral.com/news/anastasiya-shpagina-fukkacumi-ukraines-real-life-anime-girl.html

http://www.eonline.com/news/686020/human-ken-doll-justin-jedlica-says-it-wasn-t-really-in-my-thought-process-initially-to-look-like-a-doll-watch

http://www.huffingtonpost.com/2011/10/06/superman-plastic-surgery-_n_998020.html

 

Udostępnij ten artykuł na: