Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Odważ się!

15.luty 2019
Odważ się!

Spodobał ci się ktoś? W takim razie znajdź w sobie odwagę i napisz do niego lub zadzwoń! Nie ma na co czekać, wstań i zrób to, nie czekaj na kolejną okazję.

Od zawsze odwaga była uznawana za jedną z najcenniejszych cech. Była potrzebna rycerzom w średniowieczu, podczas turniejów. Wszyscy psycholodzy jednogłośnie twierdzą, że odwaga jest jedną z czterech podstawowych cnót każdego człowieka. Nie można się z nią urodzić, trzeba ją nabyć. Nie oznacza to, że przestaniesz się bać, mówimy tu o impulsie, który pozwala nam zrobić coś, pomimo strachu. Nie musisz od razu skakać z samolotu, biegać po dżungli, ani realizować ekscentrycznych pomysłów. Wystarczy znaleźć w sobie odwagę i podejść do niego albo do niej, wybrać się samemu na wakacje, czy też spełnić swe marzenie, którego spełnienie uniemożliwiał Ci strach.

Proste zasady podstawowe:

Chcesz napisać - napisz

Chcesz zadzwonić - zadzwoń

Chcesz coś powiedzieć – powiedz to 

Strach to dobry znak

Bać się jest rzeczą ludzką. Świadczy to o tym, że stoisz przed czymś, co może Cię posunąć o krok dalej. To znak, że żyjesz i potrafisz przeżyć. Uczucie strachu jest sygnałem, oznaczającym opuszczenie swojej strefy komfortu. Jeśli Ci się uda, ze strachu możesz czerpać siłę i zwiększyć poczucie własnej wartości.

Co za kilka lat

Jak będziesz wyglądać za kilka lat? Będziesz zdrowy? Co będziesz jeszcze w stanie zrobić? Czy warto czekać? Czyż nie będziesz mieć większej radości z wycieczki do Nowego Jorku teraz niż za 10 lat? Dobrze jest mieć jakieś cele, marzenia i wyobrażenia, ale trzeba je też spełniać. Kiedy się zestarzejesz, realizacja marzeń będzie dla Ciebie o wiele cięża niż teraz.

Przyznaj się do strachu

Przyznaj swoje obawy, przyznaj, że się boisz. Nikt nie uzna Cię za „tchórza”. Do niektórych, chociażby zagrażających życiu akcji, należy podchodzić z rozumem. Nie ma sensu udowadnianie swojej odwagi, jeżeli istnieje prawdopodobieństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Uznano by Cię co najwyżej za głupka. Dowodem na to są ludzie, którzy dla „selfie” zrobią cokolwiek, wielu z nich zapłaciło za tę głupotę własnym życiem.

Idź do przodu

Często się zdarza, że przed zrobieniem jakiegoś większego życiowego kroku, męczą nas czarne myśli. Byłoby dziwne, gdybyśmy się tym nie przejmowali. Spróbuj jednak odrzucić negatywne nastawienie i zastąpić go pozytywnym. Dzięki temu uda Ci się posunąć do przodu. Nie można wciąż żyć przeszłością. Musisz skupić się na teraźniejszości, a przede wszystkim na przyszłości. Nie chcesz już być sam? Przestać ciągle o tym mówić, zacznij działać.

Przeszkody wykorzystuj na swoją korzyść

Wszystkie przeszkody, które spotkasz na swojej drodze, wykorzystaj na swoją korzyść. Istnieje wiele historii z życia, o tym, jak ludzie, dzięki swej odwadze i wierze w siebie zbobywali wielkie pieniądze lub związywali się z kimś, kogo od zawsze pragnęli. Nawet jeżeli znajdziesz się na dnie, pamiętaj, że możesz zajść już tylko wyżej. Zatem jeśli przeżywasz właśnie rozstanie, pomyśl o tym, że tak będzie dla Ciebie lepiej i że teraz możesz zacząć wszystko od nowa.

Słuchaj głosu swego serca

Słowo odwaga (kuraż) pochodzi z języka francuskiego, w którym "coeur", oznacza serce. Nie zawsze opłaca się myśleć tylko głową. Wykorzystujesz rozum, kiedy potrzebujesz zdobyć jakieś informacje, dowiedzieć się czegoś więcej, ale dobrze jest też od czasu do czasu posłuchać tylko głosu swego serca. Możesz się znaleźć w sytuacji, w której decyzja podjęta sercem, będzie o wiele ważniejsza od tej, podjętej rozumem. Głowa będzie krzyczeć „nie rób tego!”, będziesz się zastanawiać, ale serce i tak będzie wiedzieć swoje, dlaczego więc go nie posłuchać? Co możesz stracić? Czy nie stracisz więcej słuchając rozumu? Często czyn, jest cenniejszy niż słowo i myśl.

Uwierz w siebie

Mějte důvěru v sami sebe a ve své schopnosti. Odvážní lidé mají vždy hlavu vzpřímenou, důvěru sami v sebe a věří ve své schopnosti k tomu, aby překonali své obavy. Pokud budete svoji důvěru v sami sebe pěstovat, nastavíte se i vy sami na to, abyste si ji vybudovali anebo ještě posilnili.

Ryzykuj i bądź przygotowany na porażkę

Odwaga niesie ze sobą ryzyko. Uwierz w to, że któraś z podjętych prób, zakończy się sukcesem. Odpowiedz na kilka wiadomości, zaplanuj spotkanie, lub pozwól się na jakieś zaprosić. Choćby tych prób miało być więcej niż sądziłeś i zajęłyby Ci o wiele więcej czasu niż chciałeś, wierz w to, że ten wymarzony/ta wymarzona wreszcie się odnajdzie.

Odpoczywaj i baw się

Tak, to przede wszystkim. Naucz się relaksować, wyłączać myśli. Kiedy będziesz w stanie dobrze się bawić, będziesz mógł wybudować w sobie odwagę poprzez zabawę, nie mając o tym pojęcia. Pozytywne nastawienie potrafi wiele zmienić, między innymi pokonać najróżniejsze przeciwności.

Pewność siebie wyrażaj mową ciała

Ćwicz pozycję siły. Pozycję, która przekona Cię o tym, że jesteś zwycięzcą. Stój równo, wyprostuj ramiona a brodę unieś odrobinę do góry. Ręce daj na boki, nogi miej w lekkim rozkroku – na szerokość ramion. W takiej pozycji myśl o sobie, przekonuj samego siebie, że jesteś najlepszy, jesteść bohaterem, który potrafi uratować cały świat.

Wciąż nie jesteś pewien?

Nie jesteś wyjątkiem. Zawsze wydaje Ci się, że skoro boisz się Ty, ta druga osoba na pewno nie. To nie jest prawda. Ktoś jednak musi zrobić pierwszy krok. Dlaczego nie Ty? Możesz coś stracić, czy wręcz przeciwnie- zyskać? Wytworzenie profilu na portalu randkowym, jest odważnym, aczkolwiek małym kroczkiem do przodu. Na tym bowiem nie koniec, przed Tobą jeszcze cały proces poznawania, pisania, dzielenia się przeszłością, wymiany numerów i randek. Nie poddawaj się po pierwszych niepowodzeniach. Nie możesz tracić nadzieji ani odwagi. Ze znalezieniem w sobie odwagi możesz zacząć już, tu i teraz.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: