Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Odrobina egoizmu w związku nie zaszkodzi!

25.marzec 2019
Odrobina egoizmu w związku nie zaszkodzi!

Zastanów się, kiedy ostatnio miałeś czas tylko dla siebie? Prawdopodobnie było to już dawno temu, prawda? Dlatego w dzisiejszym artykule postaramy się cię przekonać, dlaczego czasami warto być egoistą i nie myśleć tylko o innych, ale również o sobie.

Bycie egoistą popłaca?

Wszystko ma swoje granice, ale tak - bycie egoistą od czasu do czasu naprawdę popłaca. Jak to możliwe? Co tym zyskasz? Przede wszystkim:

  • Poszerzysz swoje horyzonty.
  • Pomoże Ci to zyskać pewność sebie.
  • Zyskasz szansę rozwijania swoich zdolności
  • Nie tylko inni, ale również Ty sam zaczniesz darzyć się większym szacunkiem. 

Myślenie nie tylko o innych, ale też o sobie wymaga silnego charakteru i odwagi. 

Ciesz się z każdego drobiazgu!

  • Masz gdzie mieszkać, masz swoje łóżko.
  • Masz rodzinę, przyjaciół, krewnych.
  • Jakakolwiek by Twoja sytuacja nie była, postaraj się ją poprawić. Miej odwagę!
  • Za chwilkę będzie wiosna, przyroda budzi się do życia a na zewnątrz świeci słońce.
  • Żyj, jesteś na świecie, możesz go uczynić takim, jakim chcesz.

Kiedy zaczynamy w siebie wątpić?

Czasami znajdziesz się w sytuacji, która przwróci twój świat do góry nogami. Do takich sytuacji zaliczamy najczęściej rozstanie, rozwód, śmierć kogoś bliskiego, zwolnienie z pracy itp. W tych trudnych chwilach często zaczynamy mieć wrażenie, że zawiedliśmy, jesteśmy do niczego i nikt nas już nie potrzebuje. Ciężko jest samemu poradzić sobie z takimi uczuciami. Najlepszym lekiem jest pozytywne nastawienie i postanowienie sobie, że damy radę. Kiedy jest nam źle musimy sobie uświadomić swoje silne strony. Dobrze też jest zapisać sobie na kartce papieru wszystko, co chcemy osiągnąć.

Nie przejmuj się tym, co mówią inni

Nie bój się i nie przejmuj tym, co o tobie myślą inni. Zawsze będą Cię obserwować, zawsze będą o tobie mówić i obgadywać. Uświadom sobie, że to TY jesteś jedynym człowiekiem, który może oceniać samego siebie. Ludzie najczęściej obgadują innych ze zwykłej zazdrości.

Bądź sobą

Zawsze bądź sobą, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Kiedy przestaniesz przejmować się innymi i tym, co mówią, będziesz mógł skupić się na sobie. Każdy ma dość swoich problemów. Nie żyj tak, jak tego oczekuje od ciebie otoczenie. Czerp z życia pełnymi garściami!

Gdzie jest granica zdrowego egoizmu?

Samouwielbienie jest czymś innym niż ego. Samouwielbienie pomaga uświadomić sobie swoją wartość i dotyka najczęściej kobiet. Mężczyźni zaś mają zbyt wielkie ego, nie popadają w samouwielbienie, ponieważ od dziecka narzuca się im, że muszą być silni, w końcu kiedyś będą głową rodziny. Kobiety zaś potrafią z łatwością odnaleźć w sobie siłę odpowiedzialną za umiejętne samodoskonalenie się. Nie od dziś też wiadomo, że mężczyźni nie są tak uczuciowi jak kobiety. Pomagaj więc innym, ale z głową. Jeżeli kiedyś pomożesz komuś swoim kosztem, wtedy na własnej skórze przekonasz się jaka jest największa różnica pomiędzy egoizmem a samouwielbieniem.

Dbasz o siebie?

Nikt ci nie powie, którą drogą masz w życiu podążać, tak samo nikt ci nie powie dokładnie, co jest w życiu dobre, a co złe. Kiedy zaczniesz pomagać, nie pozwól aby cię wykorzystywano, zastanów się dwa razy i sam sobie odpowiedz, gdzie jest granica. Czy wciąż jest to niezbędna pomoc, czy może już wykorzystywanie? Jak wszędzie, tutaj również najważniejsza jest równowaga. 

Błędy wychowawcze i ich skutki

Wszystko zaczyna się już w dzieciństwie, od sposobu w jaki byliśmy wychowywani. Jeśli masz wysokie poczucie własnej wartości, będą je mieć również twoje dzieci. Nasi najmłodsi naśladują nas już od początku, choć często wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie możesz im sam obniżać poczucia własnej wartości. Samouwielbienieobjawia się już we wczesnych latach dziecięcych i jest naturalną częścią ich przyszłego życia.

Bądź trochę egoistą i nie tkwij w toksycznych związkach, czy sytuacjach, które kradną twoją dobrą energię. Częściej myśl o sobie. Zacznij na przykład od tego, że znajdziesz dla siebie tego idealnego partnera/ partnerkę rejestrując się ZA DARMO na naszym poratlu randkowym

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: