Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nowy związek jako lek na złamane serce?

3.kwiecień 2019
Nowy związek jako lek na złamane serce?

Czy w kwestii relacji międzyludzkich działa zasada wybicia klina klinem? Czy nowy związek tuż po rozstaniu to naprawdę dobry pomysł? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule!

Nie tak łatwo jest odejść

Wszystko zależy od Twojej determinacji. W głowie mamy konkretne wyobrażenia dotyczące potencjalnego partnera. Niestety, często umysł pragnie czegoś zupełnie innego niż nasze serce. Emocje kształtują się w ludzkim mózgu. Wystarczy zaledwie 70% zgodności, aby dotarł do niego impuls, że poznałeś tego idealnego partnera.

To skomplikowane

Tak, to niestety bardzo skomplikowane. Przede wszystkim dlatego, że nie potrafisz kontrolować i zaanować nad szargającymi Tobą emocjami i uczuciami. Rozum prowadzi wojnę z sercem. Kiedy próbujesz napisać wszystkie „za i przeciw”, nie potrafisz być obiektywny, ponieważ wszystko jest uzależnione od twojego aktualnego nastroju. Każdy związek jest pewnego rodzaju uzależnieniem. Wciąż jesteś uzależniony od czegoś, co stało się dla ciebie normą, choć jednocześnie możesz to nienawidzieć. Pamiętaj, że żadne uzależnienie, nie może stanąć ci na drodze w poznaniu prawdziwej miłości. Wszystkie rany z czasem da się wyleczyć.

Nowy związek tuż po rozstaniu

Nierozwiązane sprawy i tlące się gdzieś w nas uczucia, czy nawet ich namiastki, mogą mieć wielki wpływ na poznawanie potencjalnych nowych partnerów. Na co zwracać uwagę?

Burza emocji

Jeżeli nowy partner jeszcze nie uporał się z rozstaniem, jego emocje pozostaną w stanie totalnego chaosu. Jednego dnia będzie Cie kochać, a drugiego zaś będzie mieć ochotę uciec jak najdalej. Możliwe też, że będzie się bać i nie przyzna się do szargających nim emocji. Prawdopodobnie chce wstąpić do nowego związku tylko po to, aby nie czuł się samotny. Jeżeli tak jest, możesz być pewnien, że zakochasz się w człowieku, który tak naprawdę sercem i duszą jest zupełnie gdzieś indziej i z kimś innym. Zakochasz się tylko w jakiejś jego części, pozie, którą w danej chwili przybrał.

Na każde zawołanie

To również może być powód, dla którego szuka nowego partnera. Nie chce być sam, potrzebuje zaspokoić gdzieś swoje potrzeby. W pierwszej chwili być może tego nie poznasz, możliwe, że nawet on nie będzie sobie z tego zdawać sprawy, kiedy jednak poczujesz, że coś jest nie tak, nie bój się z nim o tym szczerze porozmawiać. Zastanów się, jak powinien wyglądać związek, w którym będziesz szczęśliwy i czy ten aktualny jest bliski, czy daleki od ideału.

Potrzebny jest czas

Dopóki nie rozwiąże wszystkich swoich spraw z przeszłości i nie zamknie za sobą na dobre niektórych rozdziałów, nie będzie w stanie stwierdzić, czego tak naprawdę oczekuje od potencjalnego nowego związku i partnera. Będzie was wciąż porównywać, kto był w czymś lepszy, kto gorszy, a co się z tym wiąże, będzie ciągle nieobecny myślami. Jeżeli zatem chcesz kogoś, dla kogo będziesz od początku tym jednym, jedynym najlepszym partnerem i wyborem, daj mu czas na otrząśnięcie się po tym wszystkim, albo od razu zacznij szukać kogoś innego. Nie koniecznie opłaca się utrzymywać za wszelką cenę taki związek, tym bardziej, że istnieje ryzyko powrotu do poprzedniego partnera.

Klin klinem

Nie szukaj nowego partnera tylko po to, abyś nie był sam i pozbył się bólu i smutku po poprzednim związku. Tak to nie działa. Nigdy też nie prowadzi to do niczego dobrego. Będziesz trapić siebie a przy okazji również nowego, niczemu niewinnego partnera. Uporaj się z wszystkim sam, lub z pomocą rodziny i znajomych. Jak wspominaliśmy na początku „czym się strułeś, tym się lecz” w tym przypadku jest złym rozwiązaniem. Znajdź sobie nowe hobby, ustabilizuj swoje życie i jeśli jest taka potrzeba, również sytuację finansową, jeszcze zanim rozpoczniesz nowy związek.

Z rozstaniem musisz się po prostu uporać sam, ale w tym czasie nie warto zaczynać nowego związku. Możesz tym zanić nie tylko siebie, ale też nowego partnera. Jeżeli masz z byłym partnerem dzieci, oczywiste jest, że nie możecie całkowicie stracić ze sobą kontaktu. Niestetym zazwyczaj związki, które powstają tuż po rozstaniu są bardzo kruche i trudno wybudować z nich coś trwalszego.

Jeśli czujesz się już na siłach i chcesz poznać kogoś, z kim stworzysz związek z przyszłością, wyjdź swojemu szczęściu naprzeciw i już teraz zarejestruj się na naszym portalu randkowym i znajdź partnera ze swojej okolicy, z Krakowa, Rzeszowa, czy Gdańska.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: