Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nowa miłość po rozwodzie - czy to możliwe?

17.grudzień 2020
Nowa miłość po rozwodzie - czy to możliwe?

Dla ludzi, który cierpią z powodu rozstania, lub rozwodu, znalezienie nowej miłości może okazać się trudnym zadaniem. Nie tak łatwo „wrócić do gry” i poznać kogoś. Twoje serce i rozum będą Ci podsuwać różne przeszkody... Jak się z nimi uporać?

Poznanie kogoś i chodzenie na randki nie będzie łatwe, tym bardziej jeżeli właśnie zakończyłeś długotrwały związek, czy też rozpadło Ci się małżeństwo. Bycie singlem będzie dla Ciebie przygnębiające a na nowy związek będziesz patrzeć przez pryzmat starego, nieudanego. Ciężko zrobić pierwszy krok i zacząć chodzić na randki, ale warto. Miłość możesz znaleźć niezależnie od wieku i niezależnie od usytuowania. Miłości nie można drygować.

Dla tych, którzy po rozwodzie chcą znaleźć nową miłość, istnieje wiele rad, które mogą pomóc w zyskaniu nowego związku:

Nie poddawaj się

To oczywiste, że na początku to będzie trudne, ale postaraj się znaleźć w sobie jak najwięcej energii na nowy związek i nowego partnera, czy partnerkę. Nie trać nadzieji na drodze w spełnieniu marzeń o dobrze funkcjonującym związku.

Nie miej uprzedzeń

Nie ma dwóch takich samych związków. Niektóre są wspaniałe, inne gorsze, a jeszcze inne całkowicie beznadziejne. Każdy związek zostawi w Tobie jakiś ślad, pozytywny lub negatywny. Ważne jest, aby po poprzednim, nieudanym związku pozostać otwartym na nowy początek.

Nie osądzaj przez pryzmat przeszłościac

„Wszystkie kobiety są takie same, a każdy facet to świnia.” Musisz sobie uświadomić, że nie wszyscy są tacy sami. Gdzieś czeka na Ciebie ta lepsza przyszłość, wystarczy abyś dał jej szansę. Nie osądzaj człowieka przez pryzmat jego przeszłości, zawsze powinno się zaczynać z czystym kontem.

Nie bój się zaryzykować

To może okazać się największym problemem. Zburz ten mur, który w sobie wybudowałeś. Nowy związek pomoże Ci uwolnić się od przeszłości. Nie chciej, aby był podobny do poprzedniego, to się nigdy nie stanie. Znajdź w swoim nowym związku nowe zainteresowania, nowe hobby, sposoby, jak możecie wspólnie spędzać czas.

Ucz się na błędach

Z poprzednich związków masz już pewne doświadczenie, wiesz co Ci się podobało, a co nie. Każdy ma swoje wady, idealny partner/partnerka nie istnieje. Ucz się więc na błędach, które popełniał Twój poprzedni wybranek/wybranka, i które popełniałeś Ty. Zazwyczaj winę za rozstanie ponoszą obie strony, choć każde z was może myśleć inaczej. Każda akcja wywołuje reakcję.

Znajdź miłość na odpowiednim miejscu

Jeżeli wahasz odnośnie poszukiwań w swoim otoczeniu, spróbuj przez internet. To zrozumiałe, że rany po poprzednim związku będą się goić jeszcze długo i mogą być wielką przeszkodą. Poznawanie ludzi online może być najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu. Na początku jesteś w pewnym sensie anonimowy. Pisząc z domu dodatkowo będziesz miał większe poczucie bezpieczeństwa, pomoże Ci to trochę złagodzić nerwowość i napięcie, które często trapią rozwiedzionych mężczyzn i kobiety. Na portalu randkowym możesz poznawać tego drugiego we własnym tempie.

Nie mów o swoich ex

To oczywiste, że jeżeli zaczniecie rozmawiać o swoich ex będziecie mieli gęsią skórkę, ale niestety to należy do waszej przeszłości i nie pozbędziecie się jej. Niektóre historyjki pomogą Ci lepiej poznać swojego potencjalnego partnera, czy partnerkę. Każdy ma jakąś przeszłość i należy ją akceptować taką, jaka jest. Na początku nowego związku staraj się jednak nie rozmawiać o swoich ex, dla Ciebie również ten temat nie będzie przyjemny. Po co ciągle mówić o czymś, co już było?

Skąd będę wiedzieć, że jestem gotowy na nowy związek?

Wiesz, czego chcesz

Masz jasną wizję, jakiego związku chcesz i szukasz. Wyobrażasz go sobie. Musisz skupić się na tym, czego chcesz, a co tak naprawdę możesz zyskać.

Wiesz, kogo chcesz

Zastanów się, jaki powinien być Twój potencjalny partner/partnerka, jakie powinien/powinna mieć cechy charakteru. Jasne, że nie znajdziesz kogoś, kto będzie idealnie pasował do Twoich wyobrażeń, zawsze jakaś cecha będzie brakować. To jednak nie oznacza, że ten związek nie będzie udany.

Wiesz, jakiego związku pragniesz

Korzystaj z życia, ciesz się z tego co robisz, spotykaj się z rodziną i przyjaciółmi. Nie staraj się tworzyć nowego związku na siłę.

Wiesz, że jesteś przygotowany na nowe zobowiązania

Musisz być świadom tego, że nie masz już żadnych zobowiązań wobec poprzedniego związku. Jesteś gotów rozpocząć nowe życie i zacząć planować i budować nowy, lepszy związek.

Wiesz, że możesz sobie na to pozwolić

Masz stałą pracę, dzięki której jesteś w stanie zapłacić za wszystkie wydatki. Do nowego i lepszego związku muszisz być stabilny finansowo. Jakiekolwiek problemy w tej dziedzinie mogą w okamgnieniu zniszczyć tę znajomość.

Wiesz, że chcesz

Nie trać nadzieji i ciesz się na to, co szykuje dla Ciebie los. Wierz w to, że nowy związek wreszcie się pojawi i będzie szczęśliwszy od poprzedniego.

W naszej dzisiejszej sytuacji, kiedy świat tak trochę zatrzymał się w czasie i otrzymujemy ciągle tylko nowe ograniczenia, warto jest poradzić sobie ze smutną przyszłością i znaleźć kogoś, kto pomoże nam tworzyć szczęśliwą przyszłość! Nie wiesz gdzie? Spróbuj na naszym portalu randkowym! Konto możesz założyć ZA DARMO!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: