Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

8 niezręcznych sytuacji, które mogą nastać podczas pierwszej randki

20.marzec 2019
8 niezręcznych sytuacji, które mogą nastać podczas pierwszej randki

Na pierwszej randce nie zawsze wszystko wyjdzie tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Jakie są te najbardziej niezręczne sytuacje, które mogą nastać? I jak się z nimi uporać?

Ma spóźnienie

Nikt nie lubi spóźnialskich, ale niektórych sytuacji po prostu nie da się przewidzieć. Oczywiście, każdy by chciał, aby jego druga połóweczka dotarła na randkę na czas, ale należy wziąć również pod uwagę przyczyny od niej niezależne. Dlatego nie skreślaj od razu potencjalnego partnera/ki, dowiedz się, co było przyczyną spóźnienia i okaż odrobinę wyrozumiałości. A nawet gdyby okazało się, że masz do czynienia z typowym spóźnialskim – czy naprawdę jest to aż tak ważne? Nikt przecież nie jest idealny.

Nie pojawi się wcale

Jeszcze gorszy wariant – twoja umówiona randka w ogóle się nie odbyła, ponieważ osoba, z którą miałeś się spotkać wystawiła cię do wiatru. Jeżeli później odezwie się, przeprosi i poda dobre wytłumaczenie, możesz mu/jej to odpuścić i zaryzykować kolejną randką. Dobrze by było, abyś otrzymał/a również jakąś rekompensatę za poniżenie, które cię spotkało – być może jakiś piękny kwiatek lub czekoladę?

Niezręczne powitanie

Widzicie się pierwszy raz i nagle uświadamiacie sobie, że nie wiecie w jaki sposób powinniście się przywitać. Podać mu/jej rękę? Przytulić się? Dać buziaka? W takiej sytuacji o sposobie przywiatania powinna zadecydować kobieta. Jeżeli wyciągnie do ciebie rękę na powitanie, nie staraj się na siłę przytulić, czy dać jej całusa... Możesz tym osiągnąć skutek odwrotny od zamierzonego.

Resztki jedzenia pomiędzy zębami

Siedzicie w pięknej restauracji i zajadacie przepyszne dania. Wszystko wydaje się iść jak po maśle, ale niestety może się zdarzyć, że kawałek tej wyśmienitej potrawy, którą właśnie jecie utknie któremuś z was pomiędzy zębami. Często nawet tego nie czujemy, przez co później nastaje niezręczna sytuacja i zastanawiamy się: co robić? Otóż zdecydowanie lepiej jest uprzedzić swoją drugą połówkę. Wyobraź sobie jak spalił/spaliła by się ze wstydu, kiedy po powrocie do domu odkrył/odkryła by kawałek szpinaku pomiędzy jedynkami... I jak by się czuł/czuła z tym, że mu/jej tego nie powiedziałeś? No właśnie.

Ciągle mówi o swoim ex

Na pierwszej randce to temat tabu. Kiedy tylko któreś z was zacznie mówić o swoim byłym partnerze należy jak najszybciej zmienić temat. Roztrząsanie poprzednich związków jest zdecydowanie niestosowne i może być nieprzyjemne dla osoby, z którą się umówiliśmy.

Nagle znika i już nie wraca

Kiedy ktoś nagle, bez słowa pożegnania znika ze spotkania zdecydowanie świadczy to o brakach w jego wychowaniu. W żadnym przypadku nie umawiaj się już z takim człowiekiem i co najważniejsze – nie załamuj się. Uciekł/a? Dobrze, ale to nie znaczy, że ty masz przepłakać cały wieczór. Zamiast tego postaraj się dobrze bawić przez resztę wieczoru. Zaproś przyjaciół i obgadaj z nimi zachowanie delikwenta – na pewno od razu poczujesz się lepiej!

Do tanga trzeba dwojga...

Dla ciebie w pewnym momencie stało się jasne, że to nie jest to, czego szukasz. Niestety druga strona widzi to zupełnie inaczej. Powoli zaczyna planować kolejne spotkania, czy nawet pierwsze wspólne wyjazdy. Jeżeli masz pewność, że nie byłbyś/ nie byłabyś z nim/nią szczęśliwy/a to powiedz mu/jej to od razu. Nie ładnie jest wodzić kogoś za nos. Pamiętaj jednak aby zrobić to delikatnie, nie chcesz przecież urazić jego/jej uczuć.

Kto zapłaci?

Chyba najbardziej niezręczna sytuacja podczas każdej pierwszej randki. Niby powinien płacić mężczyzna, ale w dzisiejszych czasach może to zostać odebrane jako gest świadczący o jego wyższości nad kobietą. Kiedy zaś to kobieta zapłaci – stawia to mężczyznę w jeszcze gorszym świetle. Najlepszym rozwiązaniem na pierwszej randce będzie, jeśli każde z was zapłaci za siebie samego. Ewentualnie też, jeżeli macie pewność, że jeszcze się spotkacie – możecie umówić się tak, że będziecie płacić na zmianę.

Chciałbyś/chciałabyś poznać kogoś, z kim mógłbyś/mogłabyś umówić się na randkę? W takim razie zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i za pomocą naszej ankiety randkowej znajdź swoją wymarzoną drugą połóweczkę!

[rox]

Udostępnij ten artykuł na: