Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nie przepadam za rodziną swojego partnera

9.październik 2017
Nie przepadam za rodziną swojego partnera

Żyjesz z partnerem, nie z jego rodziną. Jednakże, są to ludzie, którzy mają wielki wpływ na wasz związek. Jak zyskać ich przyjaźń? Jest to w ogóle możliwe?

Jeżeli wasz związek wypełnia radość, a z partnerem i jego rodziną rozumiesz się bez słów, to nawet nie wiesz, jakie masz szczęście. Nie wszystkim się tak udało. Dowodem na to, może być na przykład powiedzienie: „Nikt tak dobrze nie potrafi współżyć z teściową, jak ona sama ze sobą.” Pamiętajmy jednak, że wsparcie rodziny jest bardzo ważne, bez niego życie byłoby puste i smutne. Co zatem począć jeżeli relacje w rodzinie nie układają się tak, jak powinny? A co robić jeżeli nie potrafisz dogadać się z rodziną swojego partnera?

Jak uporządkować relacje w rodzinie?

Zgoda partnerska

Filarem związku jesteście wy. Wszelka harmonia musi wypływać w pierwszej kolejności z was, bez tego nie ma sensu zajmować się relacjami z pozostałymi członkami rodziny. O wiele łatwiej rozwiązywać rodzinne konflikty, samemu będąc „w zgodzie” z partnerem. Jeżeli podczas ewentualnego sporu, wasze poglądy będą różne, z pewnością nie osiągniecie celu, który zadowoli obie strony. We dwójkę zawsze łatwiej.

Jak nawiązać dobry kontakt z potomkami partnera?

Jak nie zwariować? Z dziećmi partnera kontakt nawiązuje się stopniowo, nie możesz od razu stawiać się w roli nowej mamy, czy taty. Postaraj się w pierwszej kolejności stać się ich dobrym kolegą/koleżanką, dopiero kiedy zaczną Cię tolerować i respektować, zyskasz ich zaufanie, a to jest przecież najważniejsze.

Rodzina partnera, to nie lada wyzwanie

Kiedy poślubisz partnera, chcesz tego, czy nie, stajesz się członkiem również jego rodziny. Jeżeli chcesz, aby Twój związek był szczęśliwy, musisz dbać również o relacje z rodziną. Odstaw na bok swoje ego i pychę, nie bój się być tym, kto zrobi pierwszy krok w stronę wzajemnej zgody. Każda rodzina ma jakieś swoje „zasady” i tradycje, dlatego należy nauczyć się je respektować. Musisz szanować jego/jej rodzinę, tak samo, jak on szanuje tą Twoją. Jeżeli nie ma najlepszych relacji z Twoją rodziną, postaraj się to zmienić. Nie chcesz przecież aby wasz związek rozpadł się tylko dlatego, że nie potraficie komunikować z najbliższymi tego drugiego.

rodzina partnera

Postaraj się z nimi porozumieć za wszelką cenę

Wypróbuj kilka naszych rad:

Kontakt

NIGDY nie zmuszaj swojego partnera do zerwania kontaktów ze swoją rodziną. Jeżeli aż tak nieznosisz rodziny partnera, postaraj się ograniczyć kontakt. Ustal z partnerem jakieś zasady i chociaż od czasu do czasu przyjdź z nim w odwiedziny do jego najbliższych. Podczas wizyt nie okazuj im swojej niechęci.

Maminsynek

Jeżeli jest uzależniony od swojej mamusi, będzie bardzo trudno przeciąć pępowinę. Znów – najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie jakiś zasad, które będzie musiał respektować zarówno on, jak i kochana mamuśka. Bądź uprzejma, a emocje odrzuć na bok.

Bądź asertywna

Jeżeli wymówki nie skutkują, albo wręcz komplikują całą sytuację, postaw się, bądź asertywna i nie bój się mówić, co myślisz. Tolerancja musi przecież działać w obie strony, oni również muszą nauczyć się respektować Twoje decyzje. Kiedy dojdzie do konfliktu, przyznaj im rację, bądź ponad to. Jeżeli nie są w stanie zaakceptować Twoich decyzji, to po co się zbytecznie denerwować i dyskutować? Pamiętaj, że ten mądrzejszy zawsze ustąpi ;). 

Czego unikać?

  • Nie krytykuj
  • Nie unikaj odwiedzin
  • Pozwól się poznać
  • Naucz się tolerować ich tradycje i zasady
  • Trzymaj nerwy na wodzy
  • Ostrożnie z okazywaniem emocji

Wasz związek może być szczęśliwy, potraficie się z partnerem dogadać odnośnie sposobu wychowania waszych dzieci, ale jego/jej rodzina i dzieci z poprzedniego związku, mogą być ciężkim orzechem do przegryzienia. Nie bój się wspólnych weekendów, czy imprez rodzinnych. Są to ludzie z krwi i kości, tak samo jak Ty. Popracuj nad waszym związkiem, nie musisz przecież kochać swojej teściowej, ale musisz zaakceptować fakt, że należy do rodziny i odgrywa w życiu partnera bardzo ważną rolę. A jeżeli jeszcze nie masz tego odpowiedniego partnera, ani „idealnej” teściowej, możesz zacząć szukać tu i teraz. Twoja druga połóweczka być może czeka na Ciebie w Olsztynie, Lublinie, Łodzi, Białymstoku, czy Warszawie.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: