Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nie jestem Twoją służącą

31.sierpień 2017
Nie jestem Twoją służącą

Czy sprzątanie to wyłącznie kobiece zajęcie? Kiedy sprzątanie zalicza się jeszcze do normalnych prac domowych, a kiedy już staje się z Ciebie służąca?

Prace domowe są elementem codziennego życia. Oprócz przytulania i innych przyjemności wypływających z bycia w związku, trzeba też wycierać kurz, prać, myć naczynia, gotować i chodzić na zakupy. Wszystko to automatycznie spada na kobietę. Dlaczego mamy sobie na to pozwalać? Żyjemy w XXI wieku, kobiety nie są już więźniami we własnym domu. Chodzimy przecież do pracy i zarabiamy pieniądze tak samo jak mężczyźni. Koniecznym staje się więc wprowadzenie jakiegoś sprawiedliwego podziału obowiązków. To, czy mężczyzna będzie skłonny do pomocy w domu, możesz sprawdzić podczas pierwszej wizyty u niego. Jeżeli już w przedpokoju będziesz musiała przechodzić przez pole manewrowe składające się z jego bałaganu, możesz być pewna, że nie jest to wyjątkowa sytuacja, ale klasyka. Jeśli dwa razy pod rząd zastaniesz ubrudzoną toaletę, również nie ma żadnych wątpliwości, że nie jest to przypadek.

Jak można podzielić się obowiązkami? A kiedy jest to niemożliwe?

Tak

 • Doceniajcie się.
 • Nie oszczędzaj pochwał.
 • Nie rozkazuj!
 • Nie bój się poprosić o pomoc.
 • Poproś partnera o pomoc przy sprzątaniu już od samego początku.
 • Przydziel partnerowi jakąś czynność, ale pozostaw mu do wyboru czas jej wykonywania.
 • Zróbcie sobie przerwę na odpoczynek, jeśli masz w domu małe dzieci, albo zwierzątko, sprzątanie i tak nie będzie miało końca. Czasem dobrze jest znaleźć też jakąś chwilę tylko dla siebie.
 • Pozwól partnerowi wykonywać te prace domowe, które chce.
 • Nie bój się zostawić partnera samego z dziećmi.

Nie

 • Nie dzielcie się pracami domowymi po równo. Być może brzmi to dziwnie, ale później zaczniecie się kłócić, kto miał ciężej i zaczniecie ze sobą konkurować.
 • Nie zawsze pomoc jest konieczna. Niektóre kobiety mogą się zacząć nudzić, kiedy wszystko za nią w domu będzie robił mężczyzna.
 • Kiedy szykujecie się na wielkie porządki, ustalcie czasowy harmonogram. Nie od razu Rzym zbudowano, ale pamiętajcie też, że przecież praca nie zając, nie ucieknie.

służąca

Czemu widzi we mnie służącą?

Kobiety zazwyczaj nie afiszują się tym, co robią dla swojej rodziny i partnera, traktują to bowiem jako oczywistość. No i nie ukrywajmy, że każdy mężczyzna przynajmniej w jakimś tam stopniu widzi w swojej partnerce swoją mamę. Mężczyźni zazwyczaj wyobrażają sobie, co oni by robili siedząc cały dzień w domu i wydaje im się później, że dokładnie to samo robią ich partnerki. Dlatego nie bój się włączyć partnera do swoich codziennych obowiązków, niech spróbuje posprzątać, ugotować obiad albo zaopiekować się dziećmi, zanim przyjdą goście.

Akcja zawsze wywołuje reakcję. Dlatego należy sobie uświadomić, że w domu mieszkacie razem i każdy powinien przyłożyć się do dbania o czystość. Obowiązków w wspólnym mieszkaniu jest wiele i nie możecie ich zrzucać jeden na drugiego. A jeżeli łatwo się denerwujesz, oprócz ciągłych wrzasków, naucz się też chwalić swoją drugą połówkę. Jeśli nie masz partnera, którego mógłbyś chwalić, poznaj kogoś z Rzeszowa, Opola, Szczecina, czy Gorzowa Wielkopolskiego.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: