Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nie bagatelizuj pierwszego spotkania

4.wrzesień 2020
Nie bagatelizuj pierwszego spotkania

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale jak spotkanie, tak i jego miejsce mają wielkie znaczenie w filozofii miłości. Dlaczego? Przekonasz się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

W tzw. filozofii miłości spotkanie jest określane jako nadzwyczajne wydarzenie, kiedy to dwie osoby zwracają na siebie specjalną uwagę i nawzajem zaczynają istnieć tylko dla siebie. W omawianej przez nasz już w jednym z poprzednich artykułów perspektywie mindfunless uważna miłość jest nieustannym spotkaniem. Wydarzeniem, które przecież mogło się wcale nie odbyć, dlatego skoro jednak ma miejsce, należy się mu wdzięczność i specjalne traktowanie.

Wasze pierwsze spotkanie

Przypomnij sobie, jak wyglądało pierwsze spotkanie z Twoją drugą połówką. Jak bardzo wyjątkowa była pierwsza randka, pierwsze wyznania, zbliżenia, cud narodzin waszego dziecka, jego pierwszy uśmiech, pierwsze słowa. Wszystko przebiega w sposób niezaplanowany i całkowicie nieuporządkowany. Dopiero później następuje normalność. Dziecko nadal się rozwija, lecz namiętność związku, z którego się zrodziło przeradza się w oczywistość. Filozofia uważnej miłości zawsze świętue i docenia każde spotkanie jako dar i niespodziankę, która przydarzyła się, choć wcale nie musiała. Czuje i wyraża wdzięczność i zachwyt, celebruje towarzyszącą mu radość.

Zaproszenie

W wielu językach świata istnieje wielka różnica znaczeniowa pomiędzy słowem określającym przypadkowe spotkanie a spotkanie zaplanowane. W naszym języku nie ma takiej różnicy. W ten sposób można korzystać z każdego zaproszenia, jako z pewnego rodzaju niewiadomej – niespodzianki, którą sami możemy wypełnić własną treścią.

Trening miłości

Stosowanie filozofii miłości i uważności wymaga odpowiedniego treningu. Jeżeli masz chwilę potrenuj razem z nami odczuwanie i okazywanie wdzięczności za każde spotkanie, które się nam zdarza, wówczas stanie się stałym elementem waszej uważnej miłości.

Oto 5 kroków do uważnej miłośći:

  1. Niezależnie od tego, czy wasze spotkanie było zaplanowane, czy jest wynikiem zwykłego przypadku, uświadom sobie, że mogło wcale nie nastąpić. Poczuj w sobie możliwość straty – ewentualnej frustracji z niezrealizowanego spotkania.
  2. Spotkanie nastąpiło? W takim razie poczuj w sobie wdzięczność do losu, który umożliwił Ci spotkanie ukochanej osoby. Czerp radość z tego, że ukochany/a zechciała wziąć w nim udział, że Ty jesteś tutaj wraz z nim/nią , choć równie dobrze mogłeś/łaś w tej chwili być zupełnie gdzieś indziej.
  3. Wyraź swoją wdzięczność i szczęście najmocniej i najlepiej, jak potrafisz. Wciąż uświadamiaj sobie, że spotkanie mogło nie nastąpić, albo że być może – jest to wasze ostatnie spotkanie. Pamiętaj też, że żadne spotkanie nie jest takie samo, nic dwa razy się nie powtórzy.
  4. Mogą to być słowa, czułe pocałunki lub uściski – to zależy tylko od Ciebie, zrobisz to jak chcesz, byle by tylko Twój partner/ka otrzymał jasny i zrozumiały sygnał. Nie każ mu zgadywać, ani podejrzewać. Daj mu/jej wyraźnie znać, że wasze spotkanie napełnia Cię szczęściem i jest to chwila wyjątkowa, uprzywilejowana, nic lepszego nie mogło Cię właśnie w tej konkretnej chwili spotkać.
  5. Jak to było w jednej słynnej piosence Maanamu – Po prostu bądź! Odczuwaj miłość całym sobą! Skup się na waszym uczuciu. Doceniaj i świętuj każdą wspólnie spędzoną chwilę. Czule i troskliwie staraj się zbudować dla siebie i swojej drugiej połówki kapitał na czas, który może nadejść w każdym momencie życia: czas pożegnania i rozstania.

Teraz juz wiesz na czym polega filozofia uważnej miłości. Praktykuj ją razem z partnerem/ką a każde wasze spotkanie stanie się dla was obojgu o wiele cenniejszym doświadczeniem!

Nie masz jeszcze partnera/ki? Zarejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i umów się na pierwsze spotkanie!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: