Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Najlepszy sport na schudnięcie

27.maj 2015
Najlepszy sport na schudnięcie

Czy wiecie, dzięki jakiej aktywności fizycznej można najlepiej schudnąć? Czy lepiej uprawiać aerobik czy iść na siłownie? Wszystko zależy od tego jakich efektów oczekujecie. My, dziewczyny zwykle chcemy po prostu schudnąć, dlatego wybieramy taką aktywność, która pozwala spalić jak najwięcej kalorii. Oczywiście potrzebne są też ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie do dalszych ćwiczeń, z drugiej strony potrzebny i odpoczynek, zmiana jadłospisu też jest potrzebna, i przede wszystkim dobra zabawa.

Jeśli was dana aktywność nie bawi, nie będziecie ćwiczyć regularnie i długo. Tylko, które ćwiczenie na spalenie kalorii wybrać?

Chodzenie i nordic walking

Bieganie jest najlepsze na spalanie kalorii, jednak zanim zaczniecie biegać, przyjdzie taki dzień w którym obudzicie się i stwierdzicie „dzisiaj coś ze sobą zrobię”. Zaczniesz wtedy chodzić, a z biegiem czasu przejdziesz na tzw. „indyjski bieg”, zanim przejdziesz na klasyczny bieg.

Chodzenie jest najłatwiejsze, wystarczy minimalnie 15 minut dziennie, trzymając się reguł takich aby nie dzwonić, rozmawiać, trzymać stałe tempo przez cały czas chodzenia. Wielkim hitem są również kije, które używane są w tzw. nordic walking. Podczas tej aktywności, trenujecie całe ciało, ćwiczenie te może wykonywać każdy, bez względu na wiek.

Bieganie

Gdy już opanujecie chodzenie, możecie zacząć biegać. Przebywanie na świeżym powietrzu to doskonały relaks. Przygotuj sobie wygodne buty, które można zakupić w dzisiejszych czasach za parę złotych. W większości sklepów sprzedawcy pomogą i doradzą w wyborze odpowiedniego obuwia. Biegając dbasz o swoją kondycje fizyczną, przyśpieszasz metabolizm, a nie kosztuje to Ciebie nic poza inwestycją w dobre buty na początku. Uważaj jednak w jaki sposób biegasz i jaką stosujesz technikę, dobrze jest zasięgnąć przed bieganiem porady specjalisty. Jeżeli będziesz stosować złą technikę biegania, możesz doznać urazu. Zacznij pomału, z biegiem czasu możesz przyśpieszać.

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to jedna z najlepszych metod na złapanie kondycji. Doskonały sposób na schudnięcie. Doskonale buduje mięśnie pośladków, przebywanie na świeżym powietrzu was pobudzi i poprawi wasz nastrój, nie wspominając o poprawie kondycji fizycznej. Do jazdy na rowerze nie potrzebujecie żadnej instrukcji ani szkolenia. Prawdopodobnie nauczyliście się jeździć na rowerze dzięki rodzicą. Jak mawia słynne przysłowie „tego się nie da zapomnieć jak jazdy na rowerze.”.  Więc zasiądź i pojedź.

Taniec

Jeżeli nie przepadasz za żadnym sportem, spróbuj tańca. Przy dobrzej muzyce z łatwością nabierzesz odpowiedniej figury tańcem. Dzięki tańcu, całe twoje ciało pracuje, będziesz odczuwać radość tańcząc 30 minut kilka razy w tygodniu, a waga sama spadnie. Możesz wybierać z niezliczonych gatunków tańca i muzyki, lub możesz improwizować w domu z włączonym radiem.

sport

Aerobic

Każdy z nas kiedyś spróbował aerobiku. W niektórych mniejszych miastach czasami to jedyna aktywność fizyczna, na którą możecie sobie pozwolić. Gdy poćwiczysz kilka rady w tygodniu aerobik przy odpowiedniej muzyce, uzyskacie efekty podobne jak przy tańcu. Oczywiście, istotne jest aby wybrać odpowiedni dla siebie program, możecie ćwiczyć aerobic albo możecie w ramach aerobiku stepować. Wszystko zależy od Ciebie, co będzie Tobie bardziej odpowiadać, co sprawi Tobie radość, a co ostatecznie wybierzesz.

Rolki

Jeśli umiesz jeżdzisz na łyżwach, to jazda na rolkach nie sprawi tobie większych trudności, a jest to kolejny sposób na łatwe spalanie kalorii. Jeżeli masz w swojej okolicy odpowiedni teren do jazdy na rolkach, nie wahaj się i jedź. Jazdą na rolkach ćwiczysz całe ciało, głównie ścięgna i plecy. Podczas jazdy na rolach po asfalcie można spalić aż do 450 kalorii przez 30 min i nawet tego nie poczujesz.

Pływanie

Czy zauważyliście, że zawodowi pływacy mają szerokie ramiona? Pływając kilka razy w tygodniu to wam nie grozi, ale poćwiczycie swoje plecy i przestaną was boleć. Pływając spalicie 500 kalorii co godzinę. Ćwicząc w wodzie lub pływając dzięki oporowi w wodzie, zużywacie więcej energii.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: