Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Nadwaga jako stan umysłu

8.luty 2020
Nadwaga jako stan umysłu

Czy naprawdę jest tak, jak twierdzi wielu ekspertów, że nadwaga rodzi się w ludzkim umyśle i to od niego należy rozpocząć walkę z nadmiernymi kilogramami? Przekonajmy się!

Czy nadwaga to stan umysłu?

Niedawno przeprowadzono badania, które udowodniły egzystencję różnych genów i bodźców, które predysponują daną jednostkę do nadwagi. Czy naprawdę psychosomatyka i umysł mogą mieć jakikolwiek wpływ na podjadanie? Owszem! I to nawet ogromny!

Jakie osoby cierpią na nadwagę?

Istnieje wiele czynników prowadzących do wystąpienia nadwagi związanych ze stanem naszego umysłu. Jakich?

o   Dana osoba zaczyna podjadać, aby ochronić przed światem, jest to jej sposób na odgrodzenie się od cierpienia.

o   Człowiek, który ma problem z odnalezieniem swojego miejsca na ziemi i z poczuciem własnej wartości również sięga po jedzenie częściej niż pewna siebie osoba.

o   Ludzie, którzy są bardzo wrażliwi, zazwyczaj nie potrafią kontrolować swoich uczuć i wszystko rekompensują sobie jedzeniem, które pomaga im poradzić sobie ze złymi doświadczeniami.

o   Każda osoba, która nie czuje się dobrze sama ze sobą oraz ci, którym nie podoba się ich własne ciało.

Podsumowywując, można uznać, że problemy z nadwagą pojawiają się najczęściej u ludzi, którym brakuje pewności i wiary w siebie.

Dlaczego warto temu zaradzić?

o   Aby uzyskać więcej sił.

o   Aby czuć się lepiej w swoim własnym ciele.

o   Aby przedłużyć sobie życie.

o   Aby być zdrowszym.

I wiele, wiele więcej... Postaraj się więc zapanować nad chęcią podjadania, zamiast tego zdecyduj się na jakiś dłuższy spacer lub ćwiczenia. Chociażby w domu, ale zawsze. O wiele lepiej jest spożytkować negatywną energię i złe myśli na ćwiczenia, niż na kolejną tabliczkę czekolady. Zobaczysz, że nie tylko ci ulży, ale też zaczniesz czuć się zdrowszym.

Najczęstsze przyczyny podjadania

o   Niepokój

o   Strach

o   Zwiększona aktywność

o   Ciągłe zamartwianie się

o   Brak możliwości złamania jakiegoś zakazu lub przyznania się do czegoś

o   Ból fizyczny i psychiczny (np. jakaś choroba lub depresja)

o   Próba zwrócenia na siebie uwagi innych

o   Codzienny stres

Otyłość zwykle bywa efektem prowadzenia złego stylu życia. Takie osoby najczęściej, zamiast wziać się w garść, ograniczyć spożycie niektórzych produktów i zapisać się na ćwiczenia, wolną nadal siedzieć w ciemnym kącie i jeść ulubione ciasteczka. Pamiętajmy, że wszystko tak naprawdę jest w naszej głowie, więc pokonaj swoje wewnętrzne demony i zacznij działać. 

Robisz, co możesz a mimo to nie widzisz poprawy? A może chcesz zacząć coś robić, ale nie potrafisz się zmotywować? W takim razie skorzystaj z pomocy specjalisty, znajdź dobrego lekarza w swoim mieście - Krakowie, Bydgoszczy, czy Warszawie - i umów się na pierwszą wizytę!

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: