Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Młodszy partner to nie grzech!

19.luty 2021
Młodszy partner to nie grzech!

Nie tylko wśród celebrytów zdarzają się pary, w których to kobieta starsza. Ma taki związek szanse na przetrwanie? Czy różnica wieku naprawdę może przyczynić się do rozpadu związku?

Jaka różnica wieku jest jeszcze do przyjęcia? Warto w ogóle przejmować się tym, co myślą o was inni? Będąc w związku, z człowiekiem, który różni się od Ciebie w jakimś sensie, musisz nauczyć się pewności siebie. Czy naprawdę wiek, czy kilka kilogramów więcej, lub mniej, odgrywa tak wielką rolę? Zdaniem ekspertów idealna różnica wieku pomiędzy partnerami to cztery – pięć lat. Mówi się jednak, że na wieku nie zależy. Sami z pewnością znacie przykłady szczęśliwie zakochanych par, gdzie różnica wynosi nawet dziesięć lub piętnaście lat

Walczcie ze stereotypem

Nasz świat pełen jest różnego rodzaju stereotypów, jednym z nich jest ten, że to mężczyzna w związku powinien być starszy, a kobieta młodza. Kiedy 37-letni mężczyzna zaczął spotykać się z 22-letnią dziewczyną z pewnością nikt nie widziałby w tym nic złego. Mało tego, od kolegów pewnie otrzymywałby listy z gratulacjami. Gdyby sytuacja byłaby odwrotna - koleżanki takiej kobiety z pewnością nie szczędziłyby komentarzy, że taki mężczyzna z pewnością jest niedojrzały emocjonalnie i chce ją tylko wykorzystać. Istnieją jednak, choć wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy, tacy ludzie, którzy jeszcze przed 30 rokiem życia przeżyli i nauczyli się o wiele więcej niż niektórzy przez całe życie. Nie warto więc od razu kogoś oceniać tylko na podstawie jego wieku, a wy jeśli jesteście ze sobą naprawdę szczęśliwi - nie zwracajcie uwagi na innych i walczcie ze steoretypami. Udowodnijcie wszystkim, że się mylą. 

Dlaczego starsza kobieta?

Starsze kobiety mają większe doświadczenie, są zrównoważone i zachowują się tak, jak na damę przystało. Oprócz tego, potrafią też doskonale prezentować się u boku swojego partnera. Jeżeli partnerka jest o wiele młodsza, mogą pojawić się problemy. Starsze kobiety są zabezpieczone finansowo, przez co stają się kuszącym wyborem dla młodszych partnerów, którym dają poczucie bezpieczeństwa, niczym u mamusi.

Dlaczego warto mieć młodszego partnera?

  • Młodsi mężczyźni są sexy, będziesz się przy ich boku czuć o kilka lat młodsza.
  • Do Twojego życia powróci chęć życia i energia.
  • Młodszy partner nie ma za sobą mrocznej przyszłości, w odróżnieniu od rozwiedzionych tatuśków.

Dlaczego nie warto mieć młodszego partnera?

  • Możliwe, że będziecie mieli w życiu inne priorytety.
  • Młodsi mężczyźni lubią imprezować wieczorami.
  • Jeżeli różnica wieku jest większa, kobieta może mieć kompleksy związane ze swym wyglądem.
  • Może zacząć traktować Cię jak swoją „mamę”.

Zależy tylko od Ciebie, czy zdecydujesz się na starszego, czy młodszego partnera. Miłość przezwycięży wszelkie przeciwności losu. Przecież podstawą każdego związku jest wzajemne porozumienie i umiejętność godzenia się na kompromisy. Nic nikomu nie musicie tłumaczyć, jeżeli jesteście razem szczęśliwi. 

Wciąż szukasz partnera/partnerki? Masz dość samotności? Zarejestruj się ZA DARMO na portalu randkowym i poznaj kogoś już dziś!

[nk]

Udostępnij ten artykuł na: