Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Miłość przez telefon

27.czerwiec 2018
Miłość przez telefon

Telefon to trzecia ręka każdego współczesnego człowieka. Jaki to ma wpływ na nasze życie i związki, które zawieramy?

Najnowsze telefony komórkowe są wyposażone w takie funkcje, jak na przykład odtwarzacze MP3, kamery z wysoką rozdzielczością, dobrą jakość dźwięku, technologię 3G i… tak moglibyśmy wyliczać w nieskończoność. W dzisiejszych czasach komórka nie jest już uznawana tylko za środek umożliwiający szybką komunikację. Stały się z nich również modne dodatki. Nie da się ukryć, że ułatwiają nam życie. Dzięki nim możemy się podłączyć do innych urządzeń elektronicznych, serfować po internecie, słuchać muzyki, grać w gry i uchwycić wyjątkowe momenty za pomocą wysokiej jakości aparatów. Czym nowszy telefon, tym ciekawszy i elegantniejszy design. Telefony z 3G umożliwiają prowadzenie video-rozmów i video-konferencji. Nowoczesne telefony pozwalają nam na szybkie przekazywanie i pobieranie informacji z internetu. Z EDGE i GPRS, możesz przeżyć niezwykłe doznania. Wiadomości, lub też SMS, MMS i skrzynka e-mailowa, to funkcje, które są standardowo załączane do każdego nowego telefonu komórkowego.

Selfie

Media społecznościowe powstały między innymi, dzięki dziwnemu fenomenowi, który nosi nazwę „selfie”. Nie wszyscy wiedzą, co dokładnie to pojęcie oznacza, dlatego zamieszczamy krótką definicję: Selfie to zdjęcie siebie, które zazwyczaj zostaje udostęione na jakiejkolwiek stronie internetowej lub portalu społecznościowym. Dlaczego to robimy i dlaczego jest to tak popularne? Niektóre selfie mogą być ekstremalne, inne przedstawiają na przykład tylko część nogi, a niektóre robione są przed lustrem w łazience albo przedpokoju, aby możliwe było uchwycenie w obiektywie całego siebie. W dzisiejszych czasach istnieje wiele gadżetów, które służą ulepszeniu selfie, chociażby kijek do selfie, który można bez problemu zakupić w sklepie lub przez internet za całkiem przyzwoite pieniądze. Niedawno kijek do selfie „pozbawił życia” jednego Amerykanina. Starał się robić coraz to oryginalniejsze zdjęcia i selfie z nietypowych miejsc. Przejechał go pociąg. Miał zaledwie 25 lat.

Jak nowoczesna technologia zmienia nasze życie?

Przede wszystkim oferuje nam wygodniejsze życie. Dzięki telefonom komórkowym możemy nie ruszając się z kanapy podłączyć się do internetu, wyszukać najlepsze oferty, zlokalizować jakiekolwiek miejsce na Ziemi, obserwować swoje profile na różnych portalach, kontrolować finanse, rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi oraz udostępniać swoje zdjęcia bez ograniczeń. Komórki sprawiają, że nasze życie jest bardziej wydajne i produktywne, ponieważ jesteśmy w stanie załatwić o wiele więcej poza domem i poza biurem, na bieżąco jesteśmy informowani o wszelkich nowościach i ofertach. Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki swojej komórce są w stanie osiągnąć doskonałą równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu spędzasz z telefonem? Gdyby było to tylko 20 minut dziennie, za rok będzie to już 7300 minut, czyli niecałe 122 godziny, a niektórzy potrzebują tego czasu dwa razy tyle. Zdjęcia dodane na portalach społecznościowych, mogą stać się kiedyś wspaniałą pamiątką. Z kilku ujęć wybierzerz te najlepsze i będziesz mógł obserwować, jak zmieniałeś się Ty i Twoja rodzina. Potrafiłbyś iść na koncert bez telefonu? Z pewnością zauważyłeś, że na różnego rodzaju wydarzeniach ludzie wyciągają swoje telefony z kieszeni i robią zdjęcia lub filmują. Jak często później te videa oglądają? Czyż nie jest później to osobiste przeżycie przyćmione przez telefon? Zamiast podziwiać widowisko na własne oczy, podziwia się je przez obiektyw telefonu, czyli to tak, jakbyś oglądał telewizję siedząc w domu na kanapie. Są ludzie, którzy podczas jednego urlopu potrafią zrobić ponad 800 zdjęć, następnie dodają je na swoje profile i właściwie dopiero w momencie opublikowania, dokładnie przyglądają się tym miejscom, na których przed chwilką byli.

Mimo wszystko nie rzucaj komórki w kąt, telefon może Ci uratować życie. Dzięki najróżniejszym internetowym aplikacjom, może Ci Twój telefon zaoferować nieocenioną pomoc w kryzysowej sytuacji, a nawet uratować życie. Co jest konieczne aby tak się stało?

Staraj się mieć włączony telefon

Najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze zadanie to utrzymanie telefonu przynajmnej w trybie awaryjnym. Jeżeli telefon jest wyłączony, służby ratunkowe nie będą Cię mogły zlokalizować kiedy będziesz ich potrzebować.

Jak oszczędzać baterię?

Jeżeli masz rozładowaną baterię, lub wiesz, że nie będziesz mógł jej naładować, postaraj się przedłużyć jej żywotność.

Zmniejsz jasność – Zmniejsz jasność ekranu na najmniejszy poziom i ustaw automatyczne wygaszanie po 30 sekundach lub na najkrótszy możliwy czas. Świecący ekran zużywa bardzo dużo energii.

Wyłącz wibracje – Kolejny pożeracz energii Twojego telefonu.

Wyłącz Wi-Fi, Bluetooth i GPS – Nawet jeżeli Twój telefon tylko leży na stole, te funkcje ciągle pobierają dane (a co za tym idzie i energię) z internetu.

Wyłącz przesył danych– Następny dobry sposób na oszczędzanie energii. Wyłącz przesył danych, jeżeli go nie potrzebujesz, wyłączysz tym samym aktualizacje i inne niepotrzebne aplikacje wymagające połączenia z internetem.

Ściągnij specjalną aplikację – Istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci kontrolować stan baterii. Dzięki nim, będziesz wiedział, które aplikacje zużywają najwięcej energii oraz które z nich są włączone zbytecznie.

Telefon komórkowy a związki. Jesteś zazdrosny?

Jeśli tak, telefon komórkowy może całkowicie zniszczyć Twój związek. Uważaj! Telefon potrafi zniszczyć całą romantykę, z dnia na dzień. O tym, jaki wpływ mają telefony na związki przeprowadzono już wiele badań. Niektóre podkreślają ich pozytywny wpływ, ponieważ ułatwiają kontakt z partnerem/partnerką dzięki wiadomościom SMS lub dzwonieniu. Inne zaś pokazują ich gorszą stronę. Jeżeli jesteś zazdrosny, za pomocą nowoczesnej technologii możesz uzyskać wiele informacji, które tylko potwierdzą Twoją zazdrość. Jednocześnie udowodniono, że ludzie uzależnieni od telefonów, mają mniejsze zaufanie do partnera oraz brakuje im poczucia stabilności w związku. Smartfony są inne niż wcześniejsze modele telefonów, ich zasięg i możliwości są o wiele silniejsze, pozostaje tylko pytanie, czy to dobrze, czy źle. Zdecydowanym plusem jest to, że ułatwiają kontakt, zwłaszcza na początku związku, lub kiedy partnerów dzieli większa odległość. Związek na odległość jest sam w sobie skompikowany, nowoczesna technologia może to wszystko jednak uczynić łatwiejszym.

Szukasz partnera/partnerkiZarejestruj się na portalu randkowym i znajdź kogoś z Wrocławia, Szczecina, Łodzi, lub Kielc!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: