Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Miłość od pierwszego wejrzenia?

15.październik 2014
Miłość od pierwszego wejrzenia?

Wszyscy chcielibyśmy przeżyć niekończące się szczeście, radość zauroczenie i miłość. Naukowcy i różni myśliciele spierają się od wieków nad istnieniem miłości od pierwszego wejrzenia. Naukowcy zaprzeczają możliwości istnienia miłości od pierwszego wejrzenia, natomiast ezoterycy chronią tej największej tajemnicy przed wyjściem na światło dzienne.

Jak jest na prawdę? Czym jest miłość od pierwszego wejrzenia? Dziewczyny po nocach śnią o miłości od pierwszego wejrzenia, która wytrzyma przez całe życie. Czasopisma psychologiczne i serwisy internetowe zajmujące się związkami i dopasowywaniem serc, zaczły segregować ludzi na pewne grupy, o których warto napisać. Nie powinniśmy odbierać nikomu marzeń o szcześciu i miłości. Tak samo jak nie możemy też tępić naukowców za ich starania "rozebrania" miłości na czynniki pierwsze, przecież tylko chcą zrozumieć jak to działa.

Świeżo zakochane pary opisują swoje związki jako miłość od pierwszego wejrzenia. „Zobaczyłem ją, popatrzyliśmy sobie w oczy i już wiedzieliśmy. Widziałem, że tylko ona będzie ze mną przez całe życie“ - opowiada Jarek (31 lat). Jego partnerka Mirka opisuje te wydarzenie bardzo podobnie. Opowiada jak z niego nie mogła spuścić oczu i chciałaby z nim przeżyć te radosne chwilę i skoczyć mu w ramiona. Oboje twierdzą, że takie iskrzenie powinien przeżyć każdy. „Nic bez niej“ - komentuje dyskusje Adziela. Opowiada, że ona by nie mogła chodzić z takim chłopakiem w ten sposób. „Ja potrzebuje by w takim związku było coś. Wybuch emocji w taki sposób powoduje, że chce natychmiast się udać na białe niedźwiedzie“ - dodaje z uśmiechem.

To poprostu instynkt

Większość ma skłonność do ludźkich odruchów i to zarówno zwolennicy jak i sceptycy. Według tych ostatnich chodzi poprostu o chemiczne procesy w ciele i są to zachowania instynktowne. Iskrzenie przypisują hormoną i zapachowi, który ludźki organizm produkuje. Można by powiedzieć, ze albo ona jemu odpowiednio pachnie, albo on jej. Troszkę to pragmatyczne podejście, ale nie zmienia to ani siły ani piękności momentu, który przeżywacie.

stały_związek

Mistycy stoją twardo przy swoim

Ludzie wierzący w tajemnicze siły w okół siebie nie zrażają się naukowymi odkryciami i uparcie bronią swoich poglądów. Niektórzy twierdzą, że miłość od pierwszego wejrzenia jest poprostu spotkaniem dwóch dawno już zaprzyjaźnionych dusz, które już się spotkały w poprzednim życiu. Ten pogląd pochodzi głównie z terapeutycznych i leczniczych sesji hipnoterapii, gdzie pacjenci wracają do swojego poprzedniego życia. Michael Newton założyciel Instytutu Netnowa prowadzącego terapię „życie przez życie“ doszedł do wniosku, że dusze mają między sobą związek według, którego w gdy się w przyszłym życiu poznają będą znowu razem.

Po którejkolwiek stronie leży prawda, wszyscy się zapewne zgodzimy, ze miłość od pierwszego wejrzenia nie przejdzie sama z siebie w długi związek bez pomocy. Jeśli jeden drugiego naprawde kocha, musi nad związkiem pracować. Kluczem do szcześcia jest według psychologów jasna i otwarta komunikacja, wspólne rozwiązywanie problemów, wzajemne wspieranie się i głęboka wiara. Pierwszy ogień obie strony powinny pielęgnować i chronić, nieustannie go wzniecać, tak aby wytrzymał jak olimpijski ogień.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: