Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Masz wysokie wymagania? Lepiej wyluzuj!

18.listopad 2019
Masz wysokie wymagania? Lepiej wyluzuj!

Ciągle szukasz ideałów, których nie ma? Wrzuć na luz i zmniejsz swoje wymagania! Przestań szukać doskonałego związku, naucz się kochać naprawdę.

Przepis na doskonały związek? Takiego niestety nie ma, ważne jednak jest to, abyśmy przestali szukać ideałów, a zaczęli w innych szukać porozumienia miłości. Co z tego, że kobieta będzie mieć kształtne piersi, a mężczyzna tzw. kaloryferek? Jak mówi znane przysłowie Kochaj sercem nie oczami, bo uroda przeminie, a miłość pozostanie. Pęknym osobom łatwo zwrócić na siebie uwagę otoczenia, trudniej ją jednak utrzymać po bliższym poznaniu.

Z których wymagań zrezygnować?

Każda kobieta czeka na swojego księcia na białym koniu, a każdy mężczyzna na swoją Pamelę. Lecz, czy nie jest to zwykła strata czasu? Szukanie ładnej buźki i kupy pieniędzy? Niektóre wymagania należy obniżyć, inne nie. Wszystko zależy tylko od Ciebie i od tego, co jesteś w stanie przegryźć a co nie. Zdecydowanie należałoby zmniejszyć wymagania dotyczące wyglądu. Unikanie kobiet z nadwagą, czy mężczyzn, którzy nagminnie palą papierosy, można jeszcze zrozumieć. Ale odrzucanie partnera tylko dlatego, że ma niebieskie oczy zamiast zielonych, czy łysinę zamiast bujnej grzywy, to już kwestia zdecydowanie drugorzędna i nie należałoby się nią kierować. Warto przecież dać takiej osobie szansę. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, bądź szczery nie tylko wobec siebie, ale również wobec tych, których pragniesz poznać. Być może nie jesteś tego świadom, lecz z wiekiem i czasem spędzonym na poszukiwaniu ideału, Twoje wymagania stopniowo maleją. Pojawiają się bowiem zupełnie inne priorytety.

Dlaczego warto zmniejszyć wymagania?

Odpowiedź jest prosta – abyś nie został sam. Oczywiście nie możesz być z kimś tylko dlatego, że będziesz go uważać za swoją ostatnią szansę. Do niczego nie należy się zmuszać. Zrezygnuj z niektórych mniej ważnych wymagań, ale też nie przykmykaj oczu na wszystko ze względu na strach przed samotnością. Najlepszym rozwiązaniem, a zarazem największym problemem jest kompromis. Pamiętaj jednak, że piękno zewnętrzne, nie musi koniecznie świadczyć o pięknie wewnętrznym. Później będziesz cierpieć całe życie z człowiekiem, który co prawda Ci się podoba, ale z którym nie potrafisz się porozumieć. Nie ma człowieka idealnego, nigdy nie znajdziesz kogoś, kto będzie w 100% odpowiadał Twoim wymaganiom. Najważniejsza jest komunikacja, zatem jeśli będziesz się z kimś rozumieć jak z nikim innym, nie wahaj.

Długotrwałe związki

Z pewnością masz już za sobą jakiś związek, dlatego wiesz, że żadna relacja nie składa się wyłącznie z motylków w brzuchu i kolorów tęczy. Najlepszy związek to taki, w którym jesteśmy wspierani i wspieramy, który wypełnia nasze przeznaczenie i uprzyjemnia drogę przez życie. Dla tak cudownego związku wiele trzeba poświęcić, wiele też trzeba stworzyć. Nie trać więc czasu, szukaniem idealnego partnera, rodem z okładki gazet. Skup się lepiej na stworzeniu idealnego związku, z kimś, kto jest tego wart, z człowiekiem, z którym będziecie dosłownie czytać sobie w myślach.

Sekret związku idealnego

Wszyscy popełniamy błędy, ale dobrze jest też umieć się na tych błędach uczyć. Istnieje kilka drobiazgów, które uważa się za sekrety idealnego związku. Przestań szukać doskonałej relacji, a naucz się kochać naprawdę, z niektórych swoich wyobrażeń dotyczących idealnego partnera możesz przecież zrezygnować.

Zaakceptuj go/ją jaki/a jest

Podstawowe, a zarazem najważniejsze stwierdzenie. Jeśli będziesz się wciąż starać go/ją zmienić, zaczniecie mieć oboje do siebie nawzajem coraz to większy wstręt. Cokolwiek by Ci się nie podobało, nie rób z niego/niej swego niewolnika w celu przeobrażenia go/ jej w swój ideał, akceptuj go/ją takiego/taką jaki/a jest.

Bądź lepszym partnerem/ką

Jeżeli nie jesteś jeszcze w związku, oznacza to, że prawdopodobnie wciąż szukasz doskonałego partnera. A może najzwyczajniej w świecie, kogoś takiego nie możesz znaleźć. Powód jest prosty – ktoś taki po prostu nie istnieje. Jeśli jednak jesteś już w związku, z pewnością masz wobec swego partnera/ki wielkie oczekiwania. Pewnie masz nadzieję, że zacznie myśleć w ten sam sposób co Ty, że będzie podejmować te same decyzje, czy to dotyczące ważnych czy błahych spraw. Pamiętaj – nie ma dwóch takich samych ludzi, każdy z nas jest oryginałem, zaakceptuj to i bądź lepszym, wyrozumiałym partnerem.

Ty też nie jesteś idealny/a

Tak, to prawda – ciężka do przyjęcia, ale niewątpliwie prawda. Jesteś jaki jesteś. Dlatego nie rób z siebie na siłę ideału, nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Dobrze jest mieć wysokie mniemanie o sobie, ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Jeśli będziesz opisywać siebie jako cudo, a do tego dołożysz ogromną listę swych wymagań wobec potencjalnego partnera, możesz być pewny, że żadnego nie znajdziesz. Nie stawiaj na pierwszym miejscu stylu, ubrań, czy wyglądu zewnętrznego, postaraj się znaleźć wspólne zainteresowania i tematy do rozmowy. Uroda kiedyś przeminie, więc charakter i wspólne hobby będą tym jedynym co wam pozostanie.

Nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie

Nie wszystko kręci się wokół Ciebie. Ile to już razy czułeś się urażony, tylko dlatego, że partner nie odganął Twych pragnień? Nie wiedział czegoś, co według Ciebie powinien wiedzieć? Byłeś zdenerwowany na niego/nią, ale tak naprawdę powinieneś być wkurzony tylko na siebie. Przecież nie zrobił/a nic złego. Czy problem przypadkiem nie leżał po Twojej stronie? A może winny był brak odpowiedniej komunikacji między wami?

Jeśli wciąż nie masz swojej drugiej połówki, nie trać nadzieji, gdzieś czeka na Ciebie ta odpowiednia osoba, musisz się tylko najpierw porządnie zastanowić, czego oczekujesz od swego potencjalnego partnera, co jesteś w stanie mu/jej zaoferować, oraz które kwestie są dla Ciebie w życiu najważniejsze. Szukanie ideałów to tylko strata czasu, która zamiast uczynić Cię szczęśliwym, może prowadzić do nieprzyjemnej samotności.

Możesz zacząć szukać partnera/ki już teraz.

[Lil]

Udostępnij ten artykuł na: