Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Lot balonem na gorące powietrze

4.grudzień 2014
Lot balonem na gorące powietrze

Latanie balonem ma swoje piękno, za które pierwsi pionierzy lotów musieli zapłacić życiem. Dzisiaj podróż balonem jest dużo bardziej bezpieczna, a ludzie wykonują takie loty w ramach swojego hobbi lub podarowywują bliskim takie wrażenia.

Balony są romantyczne - o lotach balonem ciągle się mówi, a ich piloci często są nazywani romantycznymi. Niektóre typy balonów miały kształt ryby (z czego korzystali późniejsi konstruktorzy balonów), a na miejsce dzisiejszych koszy, były przywiązywane łodzie, w których znajdowały się wygodne siedzenia.

Dawno, dawno temu....

Historie_lotów_balonem_na_gorące_powietrze

Pierwszy lot balonem na gorące powietrze odbył się w roku 1783 we Francji, podobnie jak pierwszy lot w kosmos, ludzie nie chcieli ryzykować swojego życia i niewachali się korzystać z pomocy zwierząt, aby sprawdzić czy wysoko w atmosferze jest wystarczająco tlenu dla przeżycia człowieka. Swojego karku nadstawił kozioł, kaczka i baran, wszyscy wrócili cali i zdrowi, a pare miesięcy później polecieli panowie François Laurent d'Arlandes i Jean-François Pilâtre de Rozier.

Lot balonem to idealny prezent

Lot_balonem

Dziś latanie balonem jest dość powszechne. Wystarczy wpisać do dowolnej wyszukiwarki internetowej lot balonem a znajdzie mnóśtwo firm, które oferują takie usługi. Wybrać się możecie w podróż różnymi rodzajami balonów, wielkość koszy (ilość pasażerów), w ofertach są dostępne również romantyczne loty balonem na górące powietrze dla dwojga (w cenie jest butelka szampana) lub możecie się dogadać z przyjaciółmi i zarezerwować lot balonem na gorące powietrze dla dwunastu osób. Firmy wychodza na przeciw klientą i pozwalają na praktycznie cokolwiek, na przykład również świąteczny obiad w balonie.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: