Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Kto chce być sam?

20.kwiecień 2022
Kto chce być sam?

Dyskusja, artykuły i dywagacje o wygodach życia singla pojawiają się w Internecie każdego dnia. Pozwole sobie nawet napisać, że ten temat jest poruszany co godzinę i co godzinę pojawia się nowy temat założony na forach społecznościowych jak to jest super być samemu. Bądźmy jednak dla siebie uprzejmi i zapytajmy samego siebie, kto tak naprawdę chce być sam? Niebójmy się randkowania, spotkań, a nie unikajmy potencjanych partnerów.

Połóżmy sobie rękę na sercu. Gdyby życie singla było takie wspaniałe i bajeczne, to dlaczego istnieje tak wiele portali towarzyskich umożliwiających randkowanie? A te wszystkie agencje towarzyskie zajmujące się tematem speed dating i doradcy serc, zajmujący się wyborem tego odpowiedniego partnera. Biznes tych firm by nie kwitł, gdyby samotność była naprawdę taka wspaniała.

Być singlem? Być razem?

Wszędzie możemy przeczytać, jak jest bajecznie być kowalem własnego losu i przed nikim nie odpowiadać.
Możemy wtedy robić co tylko chcemy i korzystać z życia, nie skrępowanie flirtować na imprezach i dobrze się bawić. Nikt nie mówi, że takie życie jest złe, ale nawet przy takim stylu życia przychodzą „gorsze“ dni. Przychodzi taki moment, w którym się człowiek zatrzyma, pomyśli i dojdzie do wniosku, że czas związać się z kimś. „Szczerzę mówiąc, już mnie te nie bawi. Po samym wyglądzie wiem co na którą kobietę działa, abym mógł ją dostać“ - zwierza się Aleks, który dzisiaj jest zabieganym adwokatem, głową rodziny. Dodaje, że nie chciał związku na jedną noc, poprostu czekał co się stanie. „I wtedy pojawiła się Aneta, do dzisiaj jest moją małżonką“ - odpowiada z uśmiechem. Spotkali się zupełnie przypadkowo, kiedy stali w kolejce po bilety na koncert.

Wiele ludzi obawia się, że jeśli się już przed kimś otworzy, straci samego siebie. Będą musieli poświęcić swoje hobby, swoich przyjaciół i wiele wiele więcej. Jeśli chodzi o przyjaciół i zainteresowań, to partner powinien respektować je wszystkie. Związać się z drugim człowiekiem, nie oznacza podporządkowanie się mu całkowicie.

Jakie jest życie singla?

Życie samemu wydaje się być lepsze, kiedy człowiek jest młody, ale z czasem samotność zaczyna doskwierać. Jedni rezygnują z szukania partnera, a inni się próbują pocieszać, szukając pozytywnych stron swego życia. Psychologowie często mówią o singlach, że są to ludzie bardzo otwarci, nie zamykają się w sobie i nie siedzą w kącie. Krótko mówiąć, dobrze się bawią, szukają samych siebie. Brzmi to dziwnie, ale albo wiesz jak się bawić w samotności, albo musisz się tego nauczyć. „Czasami jest mi smutno. Czujem się totalnie bezsilna. To są chwile, kiedy brakuje mi partnera, takiego wsparcia“ - zwierza się Jiriana (34 lat).

Komu odpowiada życie singla?

Według statystyk, singlami są głównie osoby młode do 35 lat, którzy postanowili poświęcić życie swojej karierze zamiast życiu osobistemu, o związku nawet nie myślą i też nie mają na niego czasu. W drugiej kolejności to osoby rozwiedzione oraz takie, którym druga połowa poprostu umarła. Ci ostatni zostali postawieni przed faktem dokonanym „Mój mąż był bardzo chory przez wiele lat, bał się, że nie dożyje by zobaczyć ukończenie studiów przez nasze dzieci, zmarł ukończywszy 50 lat“ - wspomina Lenka. Opowiada, że ze swoim ukochanym mieli fantastyczny związek uczuciowy, a zainteresowanie innych osób ją raczej denerwuje, a nie schlebia.

Samotność ma swoje zalety, jak i swoje wady, te pierwsze są powodem dla którego ludzie ją wybierają. Znane przysłowie mówi „Co dwóch, to nie jeden“. Smutek jest połowiczny, a radość podwójna, nie jesteśmy sami. Mówił już o tym Wolfgang Göthe: „Samotność jest piękna,kiedy jesteśmy w zgodzie z samym sobą.“. Co się tyczy dzisiejszej młodzieży, która żyje bardzo aktywnie, do tego stopnie że nawet nie spostrzeżą kiedy wpadną w związek w swoim życiu.

randka, jak randkowac, single, singles

„Jeśli nie możesz znieść samotności, pomyśl że inni także się nudzą“ napisał Oscar Wilde. Krótkie słowa, a może prawda?
Wszystko zależy od nas, czy się poddamy sytuacji lub poradzimy sobie z samotnością. Umyślnie kładę nacisk na słowo samotność, ponieważ to nie to samo co bycie osamotnionym. Samotny człowiek nie jest nieszczęśliwy, nie czuje się opuszczony. Przeciwnie do osamotnionej osoby, która potrzebuje mieć przy swoim boku kogoś bliskiego. Takie zadręczanie się bardzo często doprowadza do długotrwających stanów depresyjnych i frustracji.

Jeśli szukamy partnera, a nie chcemy być dalej singlami, może nam w tym pomóc Miłosnykontakt.pl, internet, speed dating lub inne metody na singla.
Możecie przykładowo wybrać się do „baru dla singli“, tych w Polsce jest coraz więcej. Co prawda single mają troszkę inne potrzeby aniżeli przeciętni klienci czy samotna kobieta siedząca w barze, ponieważ przyszła tutaj tylko na drinka, a to tutaj nic niezwykłego.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: