Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Kompromisy podstawą związku?

20.marzec 2017
Kompromisy podstawą związku?

Co jest w związku najważniejsze? I jak wielkie znaczenie mają kompromisy?

Kompromis to szukanie czegoś pomiędzy, jakiegoś rozwiązania odpowiadającego wam obojgu. Jeśli żaden złoty środek nie istnieje, ciężko jest go stworzyć ot tak. A jeśli już jakiś uda się wam wymyślić, z pewnością nie będzie satysfakcjonujący przynajmniej dla jednej ze stron. Każdy człowiek pragnie cudownego i dobrze prosperującego związku, który zgra się z jego osobowością i charakterem. Liczy się wzajmene wsparcie i życie w doskonałej harmonii. Oczywiście to, że będziecie mieli identyczne poglądy i zainteresowania jeszcze wcale nie oznacza, że wasz związek będzie szczęśliwy. Ideałów nie ma. Każde z was uważa, że jego pogląd jest najlepszy, czasem buntuje się i narzuca swoje zdanie temu drugiemu. Kiedy jest to jeszcze kompromis, a kiedy już manipulacja? Jak powinien wyglądać „zdrowy kompromis”? W końcu związek powinien nam pomagać w rozwoju osobistym a nie wręcz przeciwnie.

kompromisy w związku

Jak zacząć?

Źródło problemu

Najczęściej pojawiającym się problemem między partnerami jest różnica poglądów dotycząca finansów. Jeden jest oszczędny, drugi zaś wydaje pieniądze na prawo i lewo. Choć są to dość często pojawiające się różnice, ich skutki zazwyczaj bywają nieuniknione i katastrofalne.

Różnica charakterów

Introwertyk kontra ekstrowertyk – typy charakteru odgrywają bardzo ważną rolę w kwestii kompromisów. Jeden jest cichy, zamknięty w sobie, najpierw pomyśli i dopiero coś powie, podczas gdy drugi zazwyczaj pragnie ciągle coś robić, chodzić między ludzi, najpierw coś powie a później się nad tym zastanowi. Introwertyk najlepiej będzie się czuć w domu, ekstrowertyka przyciągać będzie jak największe towarzystwo. Nie potępiaj swego partnera za to, że jest inny niż Ty. Bierz pod uwagę różnicę charakterów. Przecież gdyby wszyscy byli tacy sami, byłoby nudno. Chciałbyś/chciałabyś kogoś, kto byłby Twoją kopią? Wyobraź sobie, że żyjesz sam/a ze sobą. Czasami człowiek żywiołowy musi ustąpić temu spokojnemu i odwrotnie.

Ty i ja

Istnieje wiele rzeczy, które robi Twoj partner czy partnerka, a które niesamowicie Cię denerwują. Weź jednak pod uwagę, że i Ty masz swoje wady, które również mogą być dla niego/niej nieprzyjemne. Zacznijcie więc z kompromisami w stylu: ja pojadę po prezent dla rodziców, a Ty obierz rzeczy z pralni. Życie w związku roi się od takich drobnych kompromisów. Wymyślajcie zatem takie, w których weźmiecie udział oboje, a nie tylko jedno z was.

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: