Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Kolor włosów ma znaczenie?

30.sierpień 2016
Kolor włosów ma znaczenie?

Włosy mogą mieć różny odcień. Mogą być blond, brązowe, czarne, rude, czerwone... Ma to jakiś związek z charakterem człowieka? Czy blondynki naprawde są głupie?

Jak właściwie rosną włosy?

Aby włosy mogły rosnąć, muszą przejść przez kilka etapów. Włosy wyrastają z mieszków włosowych, potocznie nazywanych cebulkami. Cebulki są częścią skóry głowy. Włosy wyrastają z korzenia cebulki. Podstawowym składnikiem włosa jest kreatyna. W pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne.

Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu.

Jak dbać o włosy?

Nawet jeżeli włosy są martwe, powinniśmy się o nie starać. Przede wszystkim regularnie je myć.

Wiesz jak starać się o skórę głowy?

o   Zamocz je.

o   Używaj małej ilości szamponu.

o   Delikatnie masuj skórę głowy.

o   Dobrze spłukaj zaaplikowany szampon tak, aby nie nic nie pozostało na skórze.

o   Delikatnie wysusz mokre włosy suchym ręcznikiem.

o   Czesz je ostrożnie, szczotką o szeroko rozstawionych ząbkach, zwłaszcza jeśli masz kręcone włosy. Używaj dostępnych na rynku środków do rozczesywania włosów, aby ich nie zniszczyć i nie złamać.

o   Jeśli będziesz mieć czas, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu. Codzienne używanie suszarki nie jest dobrym rozwiązaniem.

o   Jeśli Twoje włosy przetłuszczają się bardziej, myj je częściej. Jeżeli cierpisz na łupież, spróbuj zmienić szampon, lub użyć specjalnego, przeciwłupieżowego.

kolor włosów

Jaki kolor włosów będzie mieć Twoje dziecko?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki kolor włosów będą mieć Twoje dzieci? Człowiek ma w sobie 46 chromosomów, specjaliści twierdzą, że w tych 46 chromosomach znajduje się od około 60.000 do 100.000 genów. Dzieci uzyskują 23 chromosomy od matki i 23 od ojca. Istnieje zatem bardzo dużo możliwości. Jednakże z całą pewnością kolor Twoich włosów będzie mieć wpływ na kolor włosów Twojego dziecka.

Czy blondynki naprawdę są głupie?

Pytanie typu „Czy są blondynki głupie?” jest trochę dyskryminujące. Uprzedzenia dotyczące głupoty blondynek nie są oparte na faktach. Na ten temat przeprowadzono nawet badanie, które sprawdzało i porównywało inteligencję blondynek. W filmie „Legalna blondynka” udowodniono, że blondynki wcale nie są głupie. Czy naprawdę blondynki są głupsze niż brunetki czy rude? Badania dają na to zaskakującą odpowiedź: spośród białych kobiet, które podały, że mają blond włosy, stwierdzono najwyższe średnie IQ i drugą najwyższą medianę, lub średnie IQ. Średnie IQ sprawdzone wśród respondentów było wyższe niż 100.

Źródło: http://www.newkidscenter.com/What-Hair-Color-Will-My-Baby-Have.html

http://www.iflscience.com/editors-blog/are-blondes-actually-dumb/

[kač]

 

Udostępnij ten artykuł na: