Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Kokos na zdrowe włosy

20.styczeń 2015
Kokos na zdrowe włosy

Naturalny olejek kokosowy, serwowany na zimno pomaga odbudować strukturę włosów. Potrafi przeniknąć pod skóre i odżywia aż po same końcówki. Uwaga! Należy zwrócić uwagę na poprawne jego użycie, inaczej miejsce stanie się tłuste i brzydkie.

Olejek kokosowy bio serwowany na zimno to dosłownie lekarski cud, pomaga odbudować naskórek, odżywia włosy, wspomaga trawienie, daje również wiele innych pozytywnych efektów. Z tego powodu, postanowiłam przedstawić instrukcje przyjaciołą jak aplikować kokosowy olej na włosy.

Nie bój się, po tym nie będziesz mieć matowych włosów, wystarczy wetrzeć małe ilości kokosowego oleju i zobaczysz, że zyskasz nowy, zdrowy wygląd“ - przekonywały mnie wszystkie sąsiatki i siostrzenice, które sile kokosowej magii olejka podlegały. A jednak na dworze, pachnełam kokosem na wiele mil daleko. Kokos jednak nie pomógł i na drugi dzień włosy przetłuszczały się i lepiły, wypadając jak niemyte przez pół roku. Stwierdziłam wtedy, że kokosowy olejek jest nie dla mnie i nie potrzebny do czegokolwiek.

Podobne, negatywne przeżycia miała Helena (lat 23), która oczekiwała, że włosy będą oddychały i będą jaśniejsze. Innymi słowy przedstawiała sobie całkowicie inne efekty, niż te które otrzymała.

Jak się więc bawić „kokoskiem“?

(Krótkie wyjaśnienie: „kokosek“ to skrótowe oznaczenie olejku kokosowego, a w przypadku bio produktu oznacza się „biokokosek“.)

Pomimo tego, fryzjerą udało się mnie przekonać, że przyczyną rozczarowania z działania olejku kokosowego tkwi w złym i nierównomiejnym nanoszeniu go. Przy swoim następnym eksperymencie, stosowałam się do ich rad i otrzymywałam fantastyczne efekty. Włosy zniszczone od lokówki, lakieru i podobnych substancji, ożywiły się i odżyły.

Kokosowy_zabieg_na_włosy

Instrukcja:

Głowę namoczcie i lekko przesuszcie (ręcznikiem lub zimnym osuszaczem). W międzyczasie rozpuszcie dostatecznie dużo kokosowego olejku. Uważajcie, aby nie był zbyt gorący, a wetrzyjcie go we włosy. Następnie je rozczesajcie, aby się kokosak dostał naprawdę wszędzie, następnie sciągnijcie ręcznikiem. Maseczkę możecie robić po godzinie lub popołudniu. Potem włosy umyjcie środkim do mycia włosów, którego zwykle używacie. Prysznic i pełne mycie zabierze więcej czasu niż zwykle, ponieważ troche potrwa zanim człowiek pozbędzie się tłuszczu z ciała. Efekt jest perfekcyjny. Włosy są mocniejsze, lśniące, i odżywione od nasady aż po sam czubek. Wdzięczna wam będzie każda głowa, która będzie miała wystarczająco składników odżywczych.

Polecamy również nasz artykuł Dajcie sobie mały kokos.

Ważne jest umieć wybrać

Aby otrzymać korzystny efekt, podstawa jest wybrać odpowiedni kokosowy olej jaki będzie używać. Istnieje wiele znaczek, które zawierają w sobie kokoswy olej. Przy zakupie kokosaku dbajcie o to, aby dany produkt nie był perfumowany, był przeznaczony do zimnej aplikacji, najlepiej by był to skuteczny bio wyrobek. Aczkolwiek produkty bio często są oszukiwane i produkowane przez nieuczciwe firmy, w sklepie macie największą szansą, kupić ten odpowiedni produkt. Z własnego doświadzcenia mogę polecić kokosowy olejek do gotowania, który jest pakowany w słoiczkach, podobnych do tych do których ludzie pakują kiszone ogórki.

[paf]

Udostępnij ten artykuł na: