Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Kochanie, czas na wiosenne porządki!

15.kwiecień 2019
Kochanie, czas na wiosenne porządki!

Wiosna to idealny moment na porządki, nie tylko w sensie dosłownym, ale również duchownym. Dni stają się coraz dłuższe, a wszystko wokoło zaczyna rozkwitać – dlaczego więc nie mamy i my?

Wreszcie zawitały do nas cieplejsze dni. Zbliżające się święta Wielkanocne są idealnym momentem na rozpoczęcie przedświątecznych porządków w swoim domu i w swoim ... ciele! Od czego zacząć? Bez obaw, poradzimy wam!

Zrób listę

Na wszystko będziesz potrzebować wystarczająco dużo czasu, a najlepiej go sobie zaplanujesz, jeżeli wcześniej przygotujesz listę rzeczy do zrobienia. Napisz na kartce wszystko, co musisz zrobić przed świętami, abyś o niczym nie zapomniał/a i skreślaj zadania jedno po drugim. Pomoże ci to nie tylko w dokładniejszych porządkach, ale również sprawi, że będziesz spokojniejszy i bardziej zadowolony z siebie.

Umyj okna

Na zewnątrz świeci słoneczko, jest ciepło, piękne i jasno, ale kiedy patrzysz z okna w swoim domu wydaje ci się, że wszystko pokryte jest jakąś dziwną mgłą? Najprawdopodobniej nie będą to żadne czary, ale po prostu brudne okna! Po zimie dobrze jest wyczyścić porządnie okna, tak aby całe to wiosenne ciepełko dotarło również do naszych mieszkań. Zamiast kupować markowe płyny, możesz wypróbować różne domowe sposoby mycia okien. Niektórzy mieszają wodę z octem lub wodę z cytryną. Odpowiednie proporcje oraz wiele innych, ciekawych metod uzyskasz nie tylko od swojej mamy, czy babci, możesz je znaleźć również w internecie.

Wytrzyj kurz

Głupio by było, gdyby zajączek wielkanocny zawitał do twojego mieszkania i zamiast idealnego miejsca do pozostawienia prezentów, znalazł tylko kurz. Przecież nie zostawia się prezentów tam, gdzie panuje brud! Wytarcie wszystkich kątów mokrą ściereczką nie jest przecież aż tak pracochłonne, a przecież warto.

Umyj podłogi

Kiedy już umyjesz okna i wytrzesz kurze, nadejdzie pora na podłogi. Wybierz odpowiednie środki do mycia (dopasowane do rodzaju podłogi – drewniana, linoleum, panele, itd.) i zabierz się do pracy. Powierzchnia pod nogami nie ma się przecież lepić, ale błyszczeć i pachnieć!

Zrób porządki również na ogródku

Chyba każdy, kto ma ogródek wie o tym najlepiej – na wiosnę wszystko budzi się do życia! Trawa musi być skoszona, a wszystkie rośliny muszą zostać przygotowne na nowy, letni sezon.

Oczyszczenie wewnętrzne

Przy okazji wiosennych porządków w swoim mieszkaniu możesz zadbać również o siebie. Słyszałeś już kiedyś o wiosennym detoksie? Wiesz, od czego zacząć?

Zgodnie ze starożytną chińską medycyną wiosna to okres, podczas którego nasza wątroba jest najaktywniejsza. Być może to jest właśnie jednym z powodów, dla których wiosna jest najlepszym momentem na oczyszczenie organizmu. Nasze ciała są stworzone do codziennej detoksykacji.

Podstawowe zasady dektosykacji: jedz tak, jak jedli nasi przodkowie, śpij 8 godzin co noc, pij wystarczającą ilość czystej wody i unikaj potraw/produktów przetwarzanych chemicznie.  

Jak poznam, że najwyższy czas na detoks:

Oto najczęstsze symptomy świadczące o tym, że nasze ciało woła o pomoc i potrzebuje oczyszczenia.

o   Bóle głowy

o   Wzdęcia

o   Trądzik i/lub wysypka

o   Kamienie żółciowe lub problemy z trawieniem tłuszczy

o   Zatwardzenie lub biegunka

o   Nadwrażliwość na zapachy

o   Zmęczenie

o   Zmniejszenie aktywności seksualnej

o   Wypadanie włosów

o   Problemy z koncentracją lub z pamięcią

o   Wolniejszy metabolizm i przyrost masy ciała

o   U kobiet: nadwrażliwe piersi, nieregularny cykl

Wiosna to idealny moment na wiosenne porządki również w swoim życiu. Jeśli masz ochotę na zmianę i nie chcesz już dłużej być sam/a – zrejestruj się ZA DARMO na naszym portalu randkowym. Z pomocą naukowej ankiety randkowej oraz fotorandki z pewnością uda ci się znaleźć tego wymarzonego partnera/ wymarzoną partnerkę.

[kač] 

Udostępnij ten artykuł na: