Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Kobieta Księżycem, mężczyzna Słońcem

6.luty 2019
Kobieta Księżycem, mężczyzna Słońcem

Szczęście w związku jest czymś, czego pragnie większość z nas. Chcemy związku pełnego miłości, harmonii i zgody. Jak sprawić, aby stało się to realne? Niektórzy ludzie potrafią zmienić codzienne życie w duchową rzeczywistość.

Temat rzeka

Miłość to temat rzeka – powstają o niej filmy, śpiewa się o niej piosenki, pisze powieści. Jak możemy ją zdefiniować? Jako największą potęgę tego świata. Nasze życie upływa na jej zrozumieniu. Miłość to cudowane uczucie, które w nas rozpala żar, tworzy doznania, pasje, radości i wrażenie harmonii z drugim człowiekiem. Ma swoje etapy – młodą i bezproblemową miłość, kiedy się zakochujemy i poznajemy.

Następnie z tym, kogo wybraliśmy zakładamy rodzinę i budujemy dom. W ten sposób uczymy się odpowiedzialności. Kiedy jesteśmy już w podeszłym wieku oprócz miłości pojawia się coś jeszcze silniejszego – prawdziwa, niczym niezastąpiona przyjaźń z partnerem. Wiemy, że ktoś nas zawsze będzie wspierać. Miłość to silne lekarstwo na problemy, przed którymi staramy się uciekać. Miłość uczy nas, jak żyć. Potrafi połączyć dwójkę zupełnie różnych ludzi i tym samym wywrócić ich świat do góry nogami.

Pozytywna energia

Mówi się, że drugi człowiek potrafi w nas obudzić rodzaj specjalnej, pozytywnej energii, której potrzebujemy, abyśmy czuli się spełneni. Czy to prawda? Żyjemy w przekonaniu, że potrzebujemy drugiego człowieka, abyśmy czuli się spełneni, ale tak naprawdę za pośrednictwem drugiej osoby staramy się odnaleźć samych siebie. Jeżeli nam czegoś brakuje, lub mamy wrażenie, że coś nam nie wychodzi, powinniśmy zacząć od szukania tego w sobie, a nie w innych.

Partner/ka nam w tym nie pomoże. Związek powinien przede wszystkim nas rozwijać, uczyć respektu i kochania samych siebie.

Przeciwieństwa się przyciągają

Mówi się też, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. To by pasowało. Jesteśmy przecież całkowitymi przeciwieństwami. Mężczyzna jest naładowany energią słoneczną, jest impulsywny i jest rodzonym budowniczym. Kobieta zaś, jako Księżyc, od głosu rozumu, woli głos własnej intuicji. Jest zdecydowanie bardziej emocjonalnym i uczuciowym stworzeniem.

Pomiędzy tymi przeciwieństwami pojawia się pewien magnetyzm. Kiedy się połączą, dochodzi do czegoś w rodzaju wyładowania elektrycznego, zaczną latać iskry, z których następnie możemy zacząć budować nasz wspólny świat.

Skąd tyle rozwodów?

Jest to skutek postępu, na który wielki wpływ miał poprzedni ustrój, brak zaufania i strach przed utratą wolności. Kiedy nie możemy wierzyć w siebie, jak możemy zaufać innym. Miało to wpływ również na związki. Poza tym, przyznajmy się otwarcie – Polacy to pesymiści. Potrzebowalibyśmy więcej luzu, wiary w siebie i lekkości ducha. Dobija nas również codzienność związana z pieniędzmi, spłatami kretydów i pozostałych pożyczek. Nie potrafimy pozbyć się stresu.

Tak, oczywiście, są to obowiązki, które są nieodłączną częścią życia, ale nie możemy im pozwolić na to, aby nas niszczyły od środka. Musimy czerpać ile się da z każdego dnia. Nie zapominajmy, że życie to dar, a nie coś co musimy po prostu przetrwać.

Popełnianie błędów jest w porządku

Marzymy o tym i wierzymy w to, że nasza kochana druga połóweczka dostosuje się do naszych ideałów. Oto jest nasz największy błąd, który z uporem maniaka wciąż powtarzamy. To, co mi się nie podoba w zachowaniu, czy wyglądzie innych, jest tylko i wyłącznie moim problemem, z którym muszę sobie jakoś poradzić. Zdecydowanie łatwiej jest chcieć od partnera, żeby się zmienił, niż przyznać się do błędu i zacząć pracować nad sobą. Swojego partnera/kę musisz zaakceptować takiego/taką, jakim/jaka jest. Jeśli chcesz coś zmieniać, zacznij od siebie.

Przestańcie stresować siebie nawzajem

Jeśli spór, czy kłótnia nie dotyczy kwestii życia lub śmierci, darujcie ją sobie. Zamiast wciąż na siebie szczekać postarajcie się cieszyć z każdej chwili spędzonej z ukochanym/ą, Jesteście przecież razem od tego, aby się nawzajem wspierać, a nie stresować, czy dołować. Pamiętajcie też, że jesteście wzorem dla waszych dzieci. Stwórzcie więc dom pełen miłości, zaufania, równouprawnienia i dbajcie o komunikację. Wspólną, spokoją rozmową rozwiążenie więcej problemów, niż krzykiem.

Wciąż jeszcze szukasz idealnego partnera/partnerki? W takim razie zarejestruj się na naszym portalu randkowym ZA DARMO i umów się na spotkanie z kimś z Twojego miasta!

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: