Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jesteś gotowy na nowy związek?

12.luty 2018
Jesteś gotowy na nowy związek?

Rozstaliście się i jednym z pierwszych pytań, które zadasz sobie tuż po otrząśnięciu się z pierwszego szoku jest – co teraz? Jak rozpoznam, że jestem już gotowy na nowy związek?

Podjęcie decyzji o ponownym umawianiu się na randki może okazać się problematyczne. Paradoksalnie jednym z sygnałów, świadczących o Twojej gotowości do nowego związku, jest to, że jesteś szczęśliwy i niczego Ci nie brakuje w byciu singlem. Jeżeli nie masz aktualnie żadnego partnera, powinieneś sobie przypomnieć, jak wspaniałe jest życie, które wiedziesz. Pozytywna aura i pewność siebie to najlepszy magnes na miłość.

Jeżeli będziesz pewny siebie i zadowolony, będąc samemu, istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że związek, który teraz wybudujesz, będzie silniejszy i szczęśliwszy. Istotnym aspektem jest również Twoja intuicja, która powinna w odpowiedniej chwili dać Ci jasno do zrozumienia, czy jesteś przygotowany na nowy związek, czy nie. Tuż po rozstaniu koncepcja nowego związku, będzie kusząca, jednakże jest to jedynie desperacka ucieczka przed samotnością. Możliwe też, że myśląc o związku ogrania Cię w tej chwili jedynie panika.

Jeśli nadal nie jesteś pewnien, przeczytaj przygotowaną przez nas listę sygnałów, dzięki którym poznasz, czy jesteś przygotowany na nowy związek.

Jesteś gotowy skupiać swoją uwagę na jednej osobie

Chcąc wstąpić do związku, musisz pamiętać, aby całą swoją uwagę skupiać tylko na jednej osobie, no chyba, że szukasz związku poligamicznego z większą ilością partnerów. Jak sprawdzić, czy nie jesteś zbyt wybreny? Jeżeli nie jesteś pewnien, czy Twój wybranek jest tym odpowiednim, nic się nie dzieje. Nie musisz być od razu pewny, że chcesz być z tą osobą. Daj sobie czas, być może jeszcze nie jesteś gotowy. Na początek wypróbuj niezobowiązujące randki, a na ich podstawie podemuj decyzję, co dalej.

Nie przeszkadza Ci to, kim jesteś

Najsilniejszym filarem związku jest akceptowanie samego siebie. Jeżeli nie akceptujesz osoby, którą jesteś, nie będziesz w stanie dać z siebie wszystkiego w związku. Nie musisz być zakochanym w sobie narcystą, po prostu ważne jest, abyś był zadowolony z siebie. To bardzo ważny element układanki, niezbędny do stworzenia związku z tą właściwą osobą.

Spróbowałeś już wszystkiego, czego chciałeś

Wstąpienie do nowego związku nie oznacza, że Twoje życie się skończyło, wręcz przeciwnie. Jeśli jednak istnieje coś, co chciałbyś wypróbować i byłoby lepiej, aby stało się to, dopóki jesteś single, nie zastanawiaj się i bierz się do dzieła. Dlaczego masz na siłę starać się stworzyć z kimś związek, skoro masz wrażenie, że nie było by to życie, którego pragniesz, albo nie udało by Ci się przez to zrobić, czegoś, o czym marzysz? Powinieneś wybrać to, co najlepsze dla Ciebie, a dopiero później rozpocząć poszukiwania pokrewnej duszy. W ten sposób będziesz się czuć przygotowany i spełniony. Dopóki nie uskutecznisz wszystkich swoich celów, będą Cię nieustannie nęcić. Owszem, jeżeli Twoje marzenia i sny dotyczą innej osoby, nie ma się nad czym zastanawiać.

Spróbowałes już wszystkiego? Zatem nie czekaj dłużej!

Uporałeś się już z rozstaniem

Jeśli niedawno przeżyłeś rozstanie i nadal starasz się z tym jakoś uporać, to prawdopodobnie nie jesteś jeszcze przygotowany rozpocząć nowy związek. Jak długo powinieneś w takim razie czekać? Nie da się powiedzieć dokładnie, jest to kwestia indywidualna. Na pewno najpierw powinieneś zapanować nad złością i smutkiem, a dopiero później zastanowić się nad nowym związkiem. Długość trwania tego procesu może być różna, upewnij się jednak, że dałeś sobie tyle czasu, ile potrzebujesz, aby móc zacząć znów normalnie funkcjonować.

Robisz to z dobrych powodów

Dlaczego chcesz być w związku? Tylko dlatego, że wszyscy Twoi przyjaciele kogoś mają? Albo dlatego, że boisz się zostać sam? Jeśli odpowiedź brzmi tak, oznacza to, że powinieneś przez jakiś czas jeszcze być sam. Potraktuj to jako próbę, przez którą musi przejść każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia. Czas spędzony samotnie daje nam okazję na poznanie swoich potrzeb – jakim jestem człowiekiem i jakich wartości szukam u swojego przyszłego partnera.

Znasz swoje granice

W związku musisz nauczyć się nie tylko dawać, ale też znać swoje granice. Jest to niezbędne w utrzymaniu zdrowego związku. O wiele lepiej i łatwiej jest być single, tworzyć przyjemny związek sam ze sobą, niż być więźniem tokstycznego związku z kimś innym. Masz tendencję poświęcać dla swojego partnera swoje własne zdrowie i/lub szczęście? W takim razie musisz się zastanowić nad ustaleniem pewnych granic.

Otoczenie może na Ciebie naciskać, abyś wreszcie sobie kogoś znalazł, lecz nie musisz ich słuchać. Bycie w związku jest wspaniałe, ale tylko w przypadku, że jesteś na to naprawę gotowy.

Jeśli jesteś przekonany, że jesteś gotowy na nowy związek, nie pozostaje nic innego, jak tylko znaleźć odpowiedniego partnera. Rozejrzyj się na naszym portalu randkowym i poznaj kogoś.

[rox]

Udostępnij ten artykuł na: