Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jeden prosty sposób na ożywienie gasnącego pożądania

14.styczeń 2019
Jeden prosty sposób na ożywienie gasnącego pożądania

Partner przestał ci się podobać? A może to ty już mu się nie podobasz? Co zrobić w takiej sytuacji? Dzisiaj przygotowaliśmy dla was najlepszy sposób na rozpalenie na nowo ogniska namiętności w związku. Zainteresowani? Czytajcie dalej!

Mój partner mnie nie pociąga, co robić?! 

Ten problem pojawia się częściej, niż by się mogło wydawać. Wiele kobiet wychodzi za mężczyzn, którzy nie pociągają ich seksualnie. Mogą mieć ku temu różne powody. Zdarza się też, że z początku partner jest dla nas atrakcyjny, ale z biegiem czasu stopniowo przestaje. Co można zrobić, aby wam się to nie stało? Związki są dziwne i można powiedzieć, że „dojrzewają” wraz z partnerami, ulegają więc pewnym zmianom. Trudno w takim razie oczekiwać, że magnetyzm pomiędzy wami pozostanie taki sam.

Oczekiwania versus rzeczywistość 

Każdy z nas ma pewne oczekiwania dotyczące związku i partnera. Wszystko się zmienia, kiedy na scenę wkracza rzeczywistość. Ten „kubeł zimnej wody” może mieć katastrofalny wpływ na jakość związku. Co się dzieje, kiedy okazuje się, że wcale nie będzie tak różowo? Zaczynacie się od siebie oddalać. Warto zatem zastanowić się zawczasu, czy aby na pewno wasze oczekiwania są możliwe do zrealizowania. To właśnie między innymi z powodu wygórowanych oczekiwań dochodzi później do wspomnianego spadku atrakcyjności partnera w naszych oczach. To jednak nie wszystko, dlatego warto zacząć od zadania sobie pytania...

Dlaczego tak się stało? 

Nam trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Prawidłową odpowiedź znasz tylko TY. Jest to kwestia indywidualna. Zastanów się, czy możesz jeszcze coś zrobić, aby poprawić tę sytuację. Szczera rozmowa i komunikacja są kluczem do sukcesu. Nie możesz milczeć, powiedz partnerowi, co ci przeszkadza. Bez krzyku i nerwów, porozmawiajcie jako dorośli ludzie, którym na sobie zależy.

Być może przestaliście okazywać sobie miłość. Pamiętaj jednak, że największą moc mają czyny, nie słowa. Przypomnijcie sobie, jak to było na samym początku, co sprawiało wam największą radość. Spróbujcie też na nowo odkryć swoje ciała i zadbać o intymną stronę waszej wzajemnej relacji.

Jak przywrócić do związku pożądanie 

Co tu dużo mówić, w związku to musi iskrzyć. Dlatego najlepszą radą na to, jak zwiększyć atrakcyjność partnera i własną jest:

Więcej odwagi, innowacji i... seksu! 

Możecie wypróbować coś zupełnie nowego, czego żadne z was do tej pory nie miało odwagi zaproponować. Nie mamy tu na myśli tylko seksu, choć oczywiście jest to aktywność fizyczna, której w związku nie może zabraknąć . Odwaga i innowacje dotyczą również waszej codzienności, postarajcie się znaleźć jakiś ciekawy sport lub hobby, coś co będzie się podobało wam obojgu, a jednocześnie sprawi, że krew w waszych żyłach zacznie płynąć o wiele szybciej. Potrzebujecie dreszczyku emocji. Siedzenie na kanapie przed telewizorem nie jest przecież szczytem waszych marzeń. Dzięki nowej aktywności fizycznej nie tylko zbliżycie się do siebie, ale też na chwilę zapomnicie o problemach i stresie.

A skoro była mowa o intymnościach... Podczas stosunku i orgazmu nasz organizm produkuje oksytocynę, czyli hormon, który zwiększa poczucie przywiązania i miłości pomiędzy partnerami. Nasz mózg ma zakodowane pieszczenie i dotykanie miejsc intymnych jako zbliżenie, które jest zarezerwowane dla par, które się kochają. Dlatego, dotyk i czułości powinny stać się ważnym elementem waszej codzienności.


Udowodniono, że kiedy dwójka ludzi patrzy sobie w oczy wystarczająco długo, zwiększa się magnetyzm pomiędzy nimi. Możecie to wypróbować w ramach romantycznego wieczoru lub gry wstępnej. Jedyną zasadą, której należy się trzymać jest to, że nie możecie ze sobą rozmawiać, waszym zadaniem jest patrzeć w oczy tego drugiego bez mrugnięcia tak długo, tak to tylko możliwe. Z początku postarajcie się patrzeć chociaż przez dwie minuty, zobaczycie jakie to przyniesie efekty.


Wciąż jeszcze szukasz tego idealnego partnera? Aby zgodność pomiędzy wami była jak największa możesz zarejestrować się ZA DARMO na naszym portalu randkowym i wypróbować naszą specjalną naukową ankietę randkową!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: