Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Japończycy uczą używania kondomów w książce kucharskiej

6.luty 2015
Japończycy uczą używania kondomów w książce kucharskiej

W Japonii wyszła ciekawa książka, która ma na celu uświadomienie Japończyków o korzyściach z korzystania z prezerwatywy. Nowa ksiązka kucharska jest pełna przepisów, jak gotować z kondomami. Powieść, a przepisy na gotowanie z prezerwatywą, mają na celu spopularyzowanie ochrony lateksowej.

W Japonii nadal wiedza o chorobach przenoszonych drogą płciową jest niewielka lub praktycznie żadna. Życie seksualne, wszechobecna prostytucja jest obarczona wielkim tabu. Twórczy niekonwencjonalnej książki kurcharskiej postanowili przełamać lody w bardzo szokujący sposób.

Japońska nietradycyjna książka kucharska nie otrzymała jeszcze swojej nazwy w polskim języku. Według tłumaczenia z j. angielskiego, można by ją nazwać „Chce tobie ugotować jedzenie z kondomem“. Nie będziemy dywagować nad tym czy gotowanie z kondomami zainteresuje kogokolwiek.

Pomysł pochodzi od Kyosuke Kagami, twórcy komisu (Sentou Hakai Gakuen Dangerous). Autora publikacji, prawdopodobnie przewidział fakt, że japoński targ z kondomami jest przeznaczony głównie dla kobiet. Kobiety kupują głównie prezerwatymi ze stron internetowych za darmo przez internet. Prezerwatywy również interesują studentów, głównie w celach antykoncepcyjnych, jednak mniej niż 20% z powodu ochrony przed HIV/AIDS i innymi chorobami wenerycznymi. 

Ryzyko zachorowania na HIV stale rośnie

Według raportu UNAids wydanego w marcu 2014 - Japonia opomimo swojej ekonomicznej i kulturalnej natury jest sklasyfikowana narówni z państwawmi najbardziej zagrożonymi epidemią HIV/AIDS. Jeśli chodzi o ryzyko zarażenia, procentowo jest wysokie tak samo jak w przypadku rozwijających się krajów. Przyczyną tak wysokiego ryzyka jest ilość seksualnych partnerów na jednego człowieka, a niedostateczna ochrona przy kontakcie seksualnym. Jak narazie jedynym znanym i skutecznym sposobem zapobiegania infekcją są kondomy, ale ich używanie w Japonii nie jest powszechne. Młodzi ludzie między dwadzieścia, a trzydzieści lat są o pięćdziesiąt procent bardziej seksualnie aktywni niż starsza generacja, przy kontakcie głównie myślą o antykoncepcji, a nie o ochronie.

Artykuł Sexual Practices and the Risk for HIV/STDs Infection of Youth in Japan pokazuje przerażającą grafiku, procent męźczyzn w wieku trzydzieści pięć lat, którzy mają w swoim życiu więcej niż pięć seksualnych partnerek, wzrosł o 40 procent ( w porónaniu z badaniami z lat osiemdziesiątych) Ponad osiemdziesiąt procent ankietowanych męźczyzn miało seksualny kontakt z więcej niż pięcioma kobietami.

International Bussiness Times (www.ibtimes.co.uk) cytuje na swoich stronach jeden japoński blog, którego autor opisuje miejsce gdzie można dostać sex gdziekolwiek i kiedykolwiek.

Reakcje na książkę

Poniższe video podsumowuje całą publikacje. Nie potrzeba żadnego komentarza.

Jeszcze jeden przykład:

[paf]

Źródło: Čtk, Tydzień, International Bussines Times, Huffingpost.com

Udostępnij ten artykuł na: