Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jakie powinniśmy mieć w życiu priorytety?

9.czerwiec 2020
Jakie powinniśmy mieć w życiu priorytety?

Mamy dla ciebie propozycję: co gdybyś spędził jeden weekend na przemyśleniach nad swoim życiem, po to, abyś nie musiał ciągle zastanawiać się co powinieneś, co by było gdyby itd... Usiądź wygodnie, zapewnij sobie chwilkę spokoju i pogrąż się w zadumie.

Zostań wierny samemu sobie!

Najczęściej pomijaną kwestią w życiu jest to, że straciliśmy odwagę żyć tak, jakbyśmy chcieli. Niektórzy na przykład w wieku osiemdziesięciu lat żałują, że żyli w nieszczęśliwym małżeństwie, dlatego pod koniec życia radzą nam: „Bądź większym egoistą, miej więcej odwagi i nie bój się mówić ‘nie’, nie żyjesz dla kogoś, żyjesz dla siebie.” Jesteś szczęśliwy w swojej pracy? Związku? Jesteś szczery wobec swoich bliskich? Jeżeli choć na chwilę zawahasz się nad odpowiedzią, na któreś z tych pytań, oznacza to, że powinieneś się zastanowić nad swoją sytuacją.

Zastanawiaj się nad odległą przyszłością, o tym, jak chcesz postrzegać swoje życie na jego końcu. Nie bój się myśleć o odejściu z pracy, lub zmianie mieszkania. Często w podejmowaniu decyzji blokuje nas strach, obawiamy się, że kogoś rozczarujemy i pojawią się wyrzuty sumienia. Nie musisz przyjmować wszystkiego, co dostajesz od życia, masz przecież wolną wolę, podejmując decyzję, której od Ciebie wszyscy oczekują, krzywdzisz siebie.

Ten, kto panicznie boi się zmian, powinien się nad tą kwestią porządnie zastanowić. W walce ze strachem pomocna może być też medytacja, postaraj się na pięć minut skupić na swoim oddechu. Dzięki temu, rozluźnisz nie tylko ciało, ale też umysł, uwolnisz się od negatywnych myśli i przekonań, które wmawiasz sobie przez całe życie.

Nie poświęcaj się pracy, ale życiu!

Tak, raczej nigdy nie spotkasz starszego człowieka, który by twierdził, że gdyby mógł cofnąć czas, to pracowałby jeszcze więcej. Wręcz przeciwnie. Prawie wszyscy mają wrażenie, że ciężko pracowali, zamiast korzystać z uroków życia. Tak samo, jak wasz sąsiad, którego żona ciągle prosiła o to, aby odszedł na emeryturę. Zdecydował się na to dopiero po 15latach. Tylko, że jego żona, na trzy miesiące przed jego odejściem na emeryturę, nagle umarła.

Co taki człowiek czuje? Miewa paniczny strach przed utratą swojej pozycji, choć niektórzy z nich bez wahania przyznają się, że nie znoszą swojej pracy, liczyła się dla nich tylko rola, którą dzięki niej zyskali. Dopiero pod koniec życia, zrozumieją, że ten, kto jest dobrym człowiekiem, tego dowiódł wystarczająco dużo. Dlaczego rzeczy materialne wciąż są dla nas tak ważne? Nasze szczęście nie powinno zależeć od rzeczy, które pragniemy posiadać. Lepiej skup się, na tym, co jest tu i teraz i nie poświęcaj tyle uwagi swojej pracy, niezależnie od tego, czy jesteś pielęgniarką czy sprzedawczynią w sklepie.

Utrzymuj kontakt z przyjaciółmi!

Pod koniec swojego życia być może dojdziesz do wniosku, że ludzie, którzy akceptują Cię takiego, jakim jesteś i znają Cię lepiej niż ktokolwiek inny, są cenniejsi niż złoto. Dawaj swoim przyjaciołom do zrozumienia, że ich doceniasz i nie bój się, że znajdziesz się przez to w niekorzystnej sytuacji.

Takim prostym gestem wprowadzasz do swojego życia miłość. Prawdziwa przyjaźń to taka, w której akceptujecie się takimi, jacy jesteście i nie próbujecie się zmieniać. Mów o swoich ewentualnych problemach od razu i nic swoim przyjaciołom nie zarzucaj. Zawsze powinniście mówić o swoich uczuciach.

Każda przyjaźń ma w sobie coś pozytywnego, jak i negatywnego. Z niektórymi przyjaciółmi możesz dzielić się swoimi zainteresowaniami a z innymi zaś spędzać szalone wieczory.

Spraw sobie więcej radości!

Wiele osób dość późno odkrywa, że człowiek może się świadomie zdecydować na szczęście. Spróbuj przez pół godziny powtarzać sobie, że jesteś szczęśliwy. Nie mów i nie myśl o niczym negatywnym, uśmiechaj się i obserwuj jak zmieniają się Twoje uczucia. Czasami człowiek musi się po prostu do szczęścia zmusić. Ten, kto uważa siebie za urodzonego pod szczęśliwą gwiazdą, takie też będzie mieć życie. Musisz sobie po prostu pozwolić na szczęście. Zawsze będziemy chcieli od życia czegoś więcej, ale nawet jeżeli nigdy tego nie osiągniemy, powinniśmy doceniać i cieszyć się z tego co mamy.

Uświadom sobie, co otrzymałeś od życia. Co wieczór, stojąc przed lustrem podziękuj za każdą dobrą rzecz, która Ci się tego dnia przytrafiła. Szczęście jest uzależnione od Twoich decyzji a nie okoliczności. Nie przejmuj się drobiazgami. Człowiek będzie mieć na tyle szczęśliwe życie, na ile sobie życzy je mieć. Nie potrzebujesz żadnych drastycznych zmian, wystarczy tylko zmienić swoje nastawienie i mieć odwagę realizować swoje marzenia.

Na koniec nie będzie zależało na tym, co sobie ludzie o Tobie myślą i co osiagnąłeś w kwestii materialnej. Ważne jest tylko to, ile szczęścia zapewniłeś ludziom, którzy Cię kochają i ile czasu poświęciłeś temu, co masz w swoim sercu.

Interesuj się!

Takimi tematami interesowała się przez osiem lat Australijka Bronnie Ware, której książkę przeczytałam i nie żałuję. Bronnie przez osiem lat opiekowała się umierającymi. O ich sposobie postrzegania życia napisała książkę, która stała się bestsellerem. Opisała tam między innymi, że dla wielu ludzi znajdujących się na końcu swojego życia nie istniało już żadne „gdyby” ani „ale” i że nagle odkryli, na czym tak naprawdę żależy. Każdemu gorąco polecam lekturę jej książki pod tytułem „Czego żałują umierający.”

"Najbardziej będziemy żałować tego, czego nigdy nie zrobiliśmy i słów, których nigdy nie mieliśmy odwagi wykrzyczeć.”

Nie pozwól zatem, abyś czegoś w swoim życiu żałował. Już dziś zarejestruj się na portalu randkowym i poznaj swoją bratnią duszę, niezależnie od tego, w jakim regionie Polski się znajduje.

Źródło: https://www.databazeknih.cz

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: