Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jakie błędy popełniamy w związku?

31.lipiec 2017
Jakie błędy popełniamy w związku?

Błądzić jest rzeczą ludzką. Bez błędów nie mielibyśmy na czym się uczyć i z czego czerpać nowe, lepsze doświadczenia. To samo dotyczy związków. Jakie błędy popełniamy w związku i co robić, aby ich uniknąć?

Związki mogą być skomplikowane i prawie we wszystkich pojawiają się jakieś problemy. Możliwe, że zauważysz odpowiednio wcześnie, że coś złego się dzieje, zanim przerodzi się to w coś poważniejszego. Są błędy będące jasnym powodem do zakończenia związku, na przykład uczuciowe, werbalne albo fizyczne wykorzystywanie. Dramatyzowanie (krzyk, płacz, ciągłe kłótnie i wahania nastrojów) mało kiedy oznaczają, że związek jest szczęśliwy.

Mogą także pojawić się mniej oczywiste błędy. Takie, które ignorowane stopniowo wywołują napięcie prowadzące do rozpadu związku. Jeżeli popełniłeś jakiś z następujących błędów, nie wpadaj w panikę. Na błędach się człowiek uczy, to dotyczy również związków. Związek przecież wciąż się rozwija, nie stoi w miejscu. Sprawdź co możesz ulepszyć i do dzieła.

Mówisz, że nic się nie dzieje choć jesteś zdenerwowany

Niektóre błędy mogą się wydawać tak oczywiste, że nie potrafisz sobie wyobraźić, że Twój partner nie mógłby sobie ich uświadomić. Zatem zamiast przedyskutować problem, będziesz milczeć i w myślach narzekać na to, jaki Twój partner jest okropny. Na pytanie „Co się dzieje?” o wiele prościej jest odpowiedzieć „Nic”. W danej chwili wydaje się to być dobrym rozwiązaniem, jednakże problem pozostaje. Ty zamieciesz sprawę pod dywan, lecz wciąż będziesz zdenerwowany. Dodatkowo problem może wciąż nawracać powodując trwające tygodniami, czy nawet miesiącami, napięcie prowadzące do najgorszego.

Odejście w trakcie kłótni

Nie możesz podczas kłótni tak po prostu odejść bez słowa, jeżeli potrzebujesz chwili oddechu poinformuj o tym partnera. Przecież nawet lepiej jest wszystko przedyskutować na spokojnie, bez zbędnego krzyku. Zatem jeśli widzisz, że wszystko zmierza w złym kierunku, zproponuj patnerowi przerwę i wrócenie do tematu po krótkim okresie czasu (np. pół godziny).

błędy w związu

Działanie w afekcie

Bardzo trudna kwestia, przede wszystkim dla wrażliwych ludzi, którzy chętnie wyrażają swoje uczucia nie zważając na sytuację. Co na sercu, to na języku. Czasem jest to przydatne, ale w innych okolicznościach może prowadzić do niekończących się kłótni. Najgorsze co możesz zrobić, jest przechodzenie ciągle z jednego tematu do drugiego, w taki sposób, że druga strona nie zdąży nawet zareagować. Jeżeli nastąpi taka sytuacja, postaraj się wziąć głęboki oddech i trochę ochłonąć. Być może, jeśli nie wyskoczysz od razu z burzą emocji na swego partnera, wytłumaczy Ci wszystko sam.

Porównywanie obecnego partnera ze swym ex

Ludzka myśl w sposób naturalny szuka rozwiązań w postaci wzorów. Jeżeli przeżywamy sytuację, podobną do sytuacji z przeszłości, wyciągamy wnioski na podstawie poprzednich doświadczeń. W ten sposób ulepszamy nasze życie i uczymy się. Ale jeśli chodzi o związki, ta logika może okazać się szkodliwa. Na przykład: Twojemu ex, kiedy stracił zainteresowanie strasznie długo trwało zanim odebrał telefon od Ciebie. Twój obecny partner w ostatnim czasie ociąga się z odbieraniem telefonów. Podsumowanie: Twój obecny partner nie jest już Tobą zainteresowany. Czyż nie? Wcale, że nie! Walcz z takim myśleniem. Każda osoba jest inna, wyjątkowa. To, że Twój ex zachowywał się w ten sposób nie oznacza, że Twój obecny partner musi być taki sam. Takie zachowanie może jedynie doprowadzić do ranienia uczuć Twojej drugiej połówki.

Wypominanie starych błędów

Życie jest długie, jeśli więc chcesz wciąż wypominać stare błędy, będziesz zmęczony i zdenerwowany. Kiedy problem zostanie rozwiązany a partner przeprosi, nie ma sensu zatruwać tym sobie ani partnerowi więcej życia. Idź dalej. Przyjmij przprosiny i już tego nie rozpamiętuj. Zarówno Ty, jak i on popełnicie jeszcze wiele błędów.

Zakładasz, że Twój partner się zmieni

Powiedzmy sobie prosto z mostu – Twój partner się nie zmieni. Wiele osób myśli, że kompromis to również zmiana. Otóż nic bardziej mylnego. Kompromis dotyczy dwójki ludzi, a nie jednego człowieka. Zmiana natomiast dotyczy tylko jednej osoby. Prosisz partnera, aby był kimś, kim nie jest, a to przecież niemożliwe. Co oczywiście nie oznacza, że musisz kochać każdą denerwującą rzecz, którą robi (albowiem to również nie jest możliwe), jednak musisz pogodzić się z tym, że ta osoba, z którą jesteś w związku, jest taka a nie inna, powinieneś więc akceptować wszelkie jej niedoskonałości.

Jeżeli nie jesteś szczęśliwy w związku i nie masz możliwości porozmawiania o tym ze swoim partnerem na spokojnie, bez kłótni, możesz być pewnien, że czas będzie tu działać tylko i wyłącznie na Twoją niekorzyść. Jeśli natomiast jesteś szczęśliwy, powinieneś nauczyć się żyć z błędami swojego partnera. Przecież i Ty na pewno masz coś za uszami :).

Staraj się nie popełniać błędów, w ten sposób unikniesz zbędnych konfliktów, aczkolwiek wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Jak już wspominaliśmy, błądzić jest rzeczą ludzką, każdy popełnia błędy.

Twoim najwięszym błędem jest samotność? Szukasz swojej drugiej połówki? Nie pozwól aby szczęście uciekło Ci sprzed nosa! Zarejestruj się na portalu randkowym i wybierz się na randkę w Twojej okolicy.

[rox]

Udostępnij ten artykuł na: