Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jaki Nowy Rok, taki cały rok

3.styczeń 2018
Jaki Nowy Rok, taki cały rok

Należysz do tych, którzy składają noworoczne postanowienia? Przedwczoraj świętowaliśmy początek Nowego Roku. Uważałeś na to, co robiłeś i co jadłeś? Według przesądów może to mieć wpływ na resztę roku. Jeśli nie, pamiętaj o tym, że nowy rok dopiero zaczyna, możesz więc jeszcze coś naprawić.

Siła zabobonów: Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach? Nastał nowy rok a wraz z nim nadszedł czas na zastanowienie się nad sobą, swoimi aspiracjami i celami. Możesz dążyć do szczęścia, poprawy stanu zdrowia, czy znalezienia miłości. Brzmi wspaniale, ale ilu z nas tak naprawdę dotrzyma noworocznych postanowień? Badania jasno dowodzą, że wytrwali są w mniejszości. Aż pięćdziesiąt procent ludzi jest na początku roku przekonanych, że swoich postanowień dotrzyma, udaje się to jednak zaledwie dwunastu procentom.

Jaka jest tajemnica dotrzymania noworocznych postanowień?

Jaka jest tajemnica sukcesu? Podobno ci, którym się udało, mieli przygotowany konkretny plan, którego trzymali się skrupulatnie kroczek po kroczku. Kolejnym dobrym sposobem jest podzielenie się z bliskimi swoim postanowieniem. Wówczas prawdopodobieństwo, że dotrzymasz postanowień jest o wiele większe niż w przypaku nic nie znaczących i niewiążących zobowiązań. Jeżeli w tym roku naprawdę chcesz widzieć efekty, musisz sobie stanowić szczere, prawdziwe cele i robić wszystko, aby odnieść sukces. Oto kilka rad, które mogą okazać się bardzo przydatne:

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Czesto popełnianym błędem jest ustalenie nieosiągalnych celów, jak na przykład „Będę zdrowszy.” Zamiast skonkretyzować swoje postanowienie w formę realnego celu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze, ustal jaką konkretnie kwotę chcesz pod koniec roku widzieć na swym koncie. Możesz też, co miesiąc odkładać jakąś mniejszą kwotę, a po roku zobaczysz jak wspaniała to była decyzja. Zastanów się też, co zrobisz, kiedy cel zostanie już osiągnięty. Nagradzanie się jest przecież konieczne, a oprócz tego stanowi doskonałą motywację.

Krok po kroku

Zapisz swoje cele jako małe, łatwo osiągalne kroki, które pomogą Ci dojść do celu. Jeżeli Twoim celem jest nauczenie się nowego języka, nie możesz od razu oczekiwać cudów, lepiej krok po kroku uczyć się tego, co niezbędne. W ten sposób pozbędziesz się też z głowy negatywnych myśli i frustracji, które mogą spowodować utratę pewności siebie i rezygnację. Planując małe kroki, jesteś na najlepszej drodze do celu.

postanowienia noworoczne

Znajdź czas

Znajdź odpowiednio dużo czasu na dotrzymanie swych postanowień. Jeżeli jest to naprawdę coś wielkiego, musisz na to poświęcić parę godzin dziennie. Uwierz nam, że wówczas zobaczysz najlepsze efekty w krótkim czasie.

Prognozy na 1 grudnia

 • Na Nowy Rok deszcz – na Wielkanoc śnieg.
 • Gdy Nowy Rok w progi – stary rok w nogi.
 • Jaki Nowy Rok, taki cały rok.
 • Kiedy styczeń mokry trzyma, zwykle bywa długa zima.
 • Choinka po wodzie – jajko po lodzie.

Co powinno się robić na Nowy rok?

 • Powinieneś wynieść z domu wszystkie śmieci.
 • Wyprać wszystkie brudne rzeczy.
 • Wyprasować.
 • Zmienić wszystkie prześcieradła.
 • Powinieneś być miły w stosunku do innych.
 • Jeżeli w ten dzień będziesz się czuć dobrze i będziesz robić to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, będzie tak przez caly rok.

Wytyczenie i osięgniecie wymarzonych celów nie jest jedynie kwestią siły woli, ale też mierzenia sił na zamiary. Jeżeli zaczniesz od małych kroczków, z łatwością po pewnym czasie osiągniesz to, czego pragniesz. Nie ważne jak długo to potrwa i nie ważne jaki masz cel: przestać palić, schudnąć albo zaoszczędzić pieniądze – najważniejsze jest wytrwać. Możliwe, że w jakimś klubie fitness w Warszawie, Opolu, Szczecinie, Poznaniu, czy Rzeszowie znajdzie się przy okazji ten idealny partner/idealna partnerka. Powodzenia!

[kač]

Udostępnij ten artykuł na: