Strona Główna

Ankieta randkowa

Fotorandka

Lifestyle magazyn

Zarejestruj się teraz

Jak znaleźć wspólny język z rodziną partnera?

14.październik 2019
Jak znaleźć wspólny język z rodziną partnera?

Drżysz na samą myśl o wizycie w domu partnera? Nie udaje ci się nawiązać dobrych relacji z jego dziećmi? W takim razie nasz dzisiejszy artykuł pomoże ci się z tym uporać!

Chyba każdy z nas może powiedzieć, że w przysłowiu: "Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu" jest nie tyle ziarnko, ile cała masa prawdy. Tym bardziej, jeśli kwestia dotyczy rodziny partnera. Wśród krewnych twojego lubego bowiem oprócz wiecznie niezadowolonej teściowej może się znaleźć też zbyt przytulny teść, wszechwiedzący brat, opryskliwa siostra lub nieprzychylne potomstwo z poprzedniego związku, które widzi w tobie tylko wroga. 

Istnieje jakiś sposób na ocieplenie tych relacji?

Porozumienie z partnerem

Najważniejsi jesteście wy. Można powiedzieć, że wasza relacja jest pewnego rodzaju filarem dla całej reszty. Jeśli pomiędzy wami nie ma zgody, nie ma mowy o tym, aby była ona możliwa w wzajemnych relacjach z waszymi rodzinami. Łatwiej poza tym rozwiązywać ewentualne konflikty z krewnymi ukochanego we dwójkę. Każdy dobry taktyk wie, że dobrze jest mieć jakiegoś sprzymierzeńca. 

Jak nawiązać dobry kontakt z dziećmi partnera z poprzedniego związku?

Przede wszystkim nic na siłę. Dobre relacje z dziećmi partnera nawiązuj powoli, stopniowo. Najgorsze, co możesz zrobić, to zachowywać się od samego początku jak ktoś, kto ma im zastąpić mamę lub tatę.  Zanim zajmiesz się wychowywaniem, postaraj się je poznać - stać się ich koleżanką/kolegą, kimś w kim będą mogły znaleźć oparcie. Dzięki temu zaczną cię respektować, ponieważ zyskasz ich zaufanie. Nie chcesz przecież być tą złą macochą, czy wrednym ojczymem rodem z bajek Disneya. 

Rodzina partnera to też ludzie

Poprzez związek małżeński łączycie się nie tylko wy, ale również wasze rodziny. Oczywistym więc jest, że musisz dbać o dobre relacje z krewnymi partnera. Odstaw na bok swoje ego i pychę, nie bój się być tym, kto zrobi pierwszy krok w stronę wzajemnej zgody. Każda rodzina ma jakieś określone „zasady” i tradycje, dlatego należy nauczyć się je respektować. Musisz szanować jego/jej rodzinę, tak samo, jak on szanuje tą twoją. Jeżeli partner nie ma najlepszych relacji z twoją rodziną, postaraj się to zmienić. Nie chcesz przecież aby wasz związek rozpadł się tylko dlatego, że nie potraficie dogadać się z najbliższymi krewnymi wybranka/wybranki.

Znajdźcie wspólny język

Wypróbuj kilka naszych rad:

Kontakt

Cokolwiek by się nie działo, pamiętaj, że NIGDY nie wolno ci zmuszać partnera do zerwania kontaktów z jego rodziną. Jeżeli czujesz się źle w ich towarzystwie i wiesz, że nie uda ci się z nimi dogadać, po prostu postaraj się ograniczyć spotkania. Przedstaw partnerowi sytuację i wspólnie ustalcie jakieś zasady. Ważne: Podczas spotkań nie okazuj rodzinie partnera swojej niechęci.

Synuś mamusi

Jeżeli tzw. maminsynkiem, będzie bardzo trudno przeciąć pępowinę. Podobnie, jak w poprzednim przypadku – najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie jakiś zasad, które będą musieli respektować (partner i jego ukochana rodzicielka). Bądź uprzejma, a wszelkie negatywne uczucia odrzuć na chwilę w kąt.

Bądź asertywny/a

Jeżeli wymówki nie skutkują, albo wręcz komplikują całą sytuację, postaw się, bądź asertywny/a i nie bój się mówić, co myślisz. Tolerancja musi przecież działać w obie strony, oni również muszą nauczyć się respektować podejmowane przez ciebie decyzje. Kiedy dojdzie do kłótni, nie staraj się za wszelką cenę udowodnić swoich racji, odpuść. Jeżeli nie są w stanie zrozumieć twojego poglądu lub decyzji, to po co się zbytecznie denerwować i dyskutować? 

Co robić?

  • Unikaj krytykowania
  • Nie wymiguj się od odwiedzin
  • Pozwól się im poznać z najlepszej strony
  • Respektuj ich tradycje
  • Zachowuj spokój niezależnie od sytuacji
  • Nie okazuj zbyt wielu emocji (ani pozytywnych, ani tym bardziej negatywnych)

Jeżeli jesteś otwarty/a na lepsze relacje z rodziną partnera nie bój się wspólnych weekendów i imprez rodzinnych. Przecież to też ludzie z krwi i kości, tak samo jak ty. Wystarczy odrobina "wysiłku" a  możecie się do siebie naprawdę zbliżyć. Dobry kontakt z rodziną partnera może dodatkowo wzmocnić wasz związek. 

Wciąż jeszcze szukasz idalnego partnera? Spróbuj zarejestrować się ZA DARMO na naszym portalu randkowym! Wystarczy wypełnić ankietę i poczekać aż nasz system wygeneruje specjalnie dla Ciebie te najlepsze dopasowania. Później wszystko już będzie w Twoich rękach - możesz od razu umówić się na spotkanie lub spróbować najpierw lepiej się poznać poprzez pisanie wiadomości na naszym chatcie. 

[ivi]

Udostępnij ten artykuł na: